7.5 °C, 1.3 m/s, 42.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsTriatlonistiem medaļas Latvijas čempionātā sprinta distancē
Triatlonistiem medaļas Latvijas čempionātā sprinta distancē
13/07/2021

11. jūlijā Smiltenē norisinājās Latvijas čempionāts triatlonā sprinta distancē, un Jelgavas kluba Piramida Triathlon Club sportisti tajā izcīnīja četras medaļas.

Sportistiem sprinta distancē bija jānopeld 750 metri, ar velosipēdu jānobrauc 20 kilometri un jānoskrien 5 kilometri. M50 grupā uzvaru izcīnīja Jelgavas kluba vadītājs un treneris Vladimirs Kuzmenko, kurš distanci pieveica 1 stundā un 13:25,9 minūtēs. Absolūtajā grupā tas viņam deva 12. vietu. Otrais M50 grupā bija Jelgavas pārstāvis Toms Pikšēns, kurš finišēja 1 stundā 16:07,8 minūtēs un absolūtajā vērtējumā ierindojās 16. vietā.

Jauniešiem distance bija īsāka: 100 metru peldējums, 5 kilometri ar velosipēdu un 600 metru skrējiens. Uzvaru savā vecuma grupā – M13 – un arī jauniešu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Jelgavas pārstāvis Gustavs Vīksne, kurš finišēja 14:51,1 minūtē. Trešais M13 grupā bija Everts Pikšēns ar rezultātu 16:10,8 minūtes, kas absolūtajā kopvērtējumā viņam deva 5. vietu. Darja Gubina F13 grupā palika ceturtā ar laiku 16:40,5 minūtes un absolūtajā vērtējumā ieņēma 8. pozīciju. Beāte Ziediņa F13 grupā finišēja sestā ar laiku 18:28,6 minūtes, kas absolūtajā vērtējumā 18. rezultāts.

Debiju triatlonā piedzīvoja Jelgavas kluba pārstāvis Deivids Barons, kurš agrāk bija zināms kā Deivids Cjukša un nodarbojās ar regbiju. Deivids Smiltenē Latvijas čempionātā triatlonā vidējā distancē (1,9 kilometru peldējums, 90 kilometru brauciens ar velosipēdu un 21,1 kilometra skrējiens) M grupā izcīnīja 23. vietu, finišējot pēc 5 stundām un 17:15,7 minūtēm. Absolūtajā vērtējumā Deivids ieņēma 35. pozīciju.

“Biju sācis aktīvi nodarboties ar biznesu un aizgājis no sporta, tomēr prasījās sportot. Komandu sportam nevarēju pielāgoties, maratonus jau biju noskrējis un tas vairs nešķita interesanti. Tad nolēmu izmēģināt spēkus sacensībās “Ironman”, kurās 3,86 kilometri jāpeld, 180,25 kilometri jābrauc ar velosipēdu un 42,2 kilometri jāskrien. Tā tas sākās,” Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja Deivids Barons.

Pērn viņš pieteicās “Ironman” sacensībām, kas notiks šā gada 7. augustā Tallinā, un sāka trenēties. “Pirms tam nemācēju pat normāli peldēt, bet laikam tieši tas arī mani visvairāk uzrunāja – gribēju uztrenēties līdz tādam līmenim, ka varu ilgstoši panest lielu fizisku slodzi un ilgi peldēt,” stāsta Deivids Barons. Startēt Smiltenē viņš pieteicies, lai uzkrātu līdzīgu sacensību pieredzi, un ar savu rezultātu ir apmierināts. “Man vēl ir plāns piedalīties sacensībās oktobrī Nīderlandē, bet pēc labā starta vakar aizdomājos, ka varbūt nopietni jāpievēršas triatlonam,” atzīst sportists.