9.8 °C, 2.8 m/s, 58.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsUz Baltijas ātrumlaivu čempionāta pjedestāla kāpj divi jelgavnieki
Uz Baltijas ātrumlaivu čempionāta pjedestāla kāpj divi jelgavnieki
06/06/2022

4. un 5. jūnijā Lietuvas pilsētā Telšos notika Baltijas čempionāts ātrumlaivām. Uz goda pjedestāla kāpa divi jelgavnieki, izcīnot gan čempiona, gan vicečempiona titulu.

Abi jelgavnieki startēja “RN-2000” laivu klasē. Sportistiem bija jāaizvada četri braucieni, un, summējot rezultātus tajos, tika noskaidrots čempions un sadalītas medaļas. Uzvarot trijos no četriem braucieniem, uzvaru kopvērtējumā ieguva un par Baltijas čempionu otro gadu pēc kārtas kļuva jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport77”. Uzvarot vienā un esot otrais trijos braucienos, kopvērtējumā 2. vietu izcīnīja un par vicečempionu kļuva jelgavnieks Mārtiņš Lauss, kurš pārstāv Jelgavas klubu “Paisums”. Arī trešais uz pjedestāla bija latvietis – sportists no Alūksnes.

Jāpiebilst, ka pirms nedēļas abi sportisti startēja arī Lietuvas čempionātā, kas notika Kauņā. Tajā M.Lauss “RN-2000” laivu klasē izcīnīja 1. vietu, bet J.Simanovs – 3. vietu.

Nākamās sacensības risināsies Alūksnē 15.–17. jūlijā: Eiropas čempionāts F4, UIM starptautiskās sacensības un Latvijas čempionāta posms.