Valsts policija svētku laikā aicina būt atbildīgiem un nepulcēties

02.04.2021.

Valsts policija atgādina, ka līdz 6. aprīlim, tostarp Lieldienu laikā, aizvien ir spēkā ārkārtējā situācija, kas nozīmē, ka nu jau otro gadu šo svētku svinēšana būs citādāka. Lai sekmētu noteikto ierobežojumu ievērošanu, policija brīvdienās uzraudzīs vai tiek ievērotas Covid-19 ierobežošanai noteiktās drošības prasības. Tāpat, kā ierasts, arī šajos svētkos tiks nodrošināta satiksmes uzraudzība. 

Ņemot vērā, ka šajā nedēļas nogalē ir gaidāmas Lieldienu brīvdienas, kas arī šogad ir dažādu drošības prasību ieskautas, Valsts policija visā Latvijā ir izstrādājusi sabiedriskās kārtības un drošības plānus un mobilizējusi krietni vairāk spēku, lai efektīvi nodrošinātu noteikto prasību ievērošanu.

 

Šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti vai publiski pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības lokā. Tas nozīmē, ka arī šogad, neraugoties uz vēlmi brīvdienas un svētkus pavadīt ciemos, satikt radiniekus un draugus, kopīga un plaša svētku svinēšana izpaliks. Tāpēc Valsts policija aicina iedzīvotājus izturēties atbildīgi un nepulcēties!

 

Valsts policija pastiprināti uzraudzīs tās vietas, kur varētu būt iespējama cilvēku pulcēšanās, piemēram, parkos, dabas takās, viesu namos un brīvdienu mājās, kā arī citās atpūtas vietās, tāpat uzmanību pievērsīs arī reliģisko organizāciju īpašumā esošajiem objektiem.

 

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka lielākā daļa konstatēto epidemioloģiskās drošības ierobežojumu ir tieši privāta pulcēšanās. Lai gan statistika rāda, ka pulcēšanās ierobežojumus lielākoties pārkāpj tieši jaunieši līdz 24 gadu vecumam, jāteic, ka pulcēšanās pārkāpums tomēr ir raksturīgs visās iedzīvotāju vecuma grupās. Raksturīgi, ka pulcēšanās notiek gan dažādos viesu namos, gan dzīvokļos, gan arī publiskās ārtelpās. Kā arī bieži tiek konstatēts, ka jaunieši pulcējas tieši automašīnās.

 

Tāpat svētkos vienlaicīgi epidemioloģiskās drošības prasību kontrolei Valsts policija pastiprināti pievērsīs uzmanību arī ceļu satiksmes dalībniekiem un tam, vai tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi. Īpašu uzmanību policija pievērsīs transportlīdzekļu vadītājiem, lai viņi nesēstos pie stūres apreibinošo vielu ietekmē.

 

Valsts policija atgādina, ka policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji un komersanti izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus.

 

Šobrīd nav pamata izturēties bezatbildīgi, bet gan ikvienam šobrīd ir iespēja palīdzēt uzlabot epidemioloģisko situāciju – nepulcējoties un pavadot svētkus vienas mājsaimniecības ietvaros. Valsts policija aicina būt saprotošiem un iecietīgiem, jo vairāk ievēros šīs drošības prasības, jo ātrāk iespējams situāciju uzlabot. Jāpiebilst, ka Jelgavas pilsētā epidemioloģiskās drošības ievērošanu uzrauga ne vien Valsts policija, bet arī Pašvaldības policija.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Valsts policija

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies