Vecpilsētas mājas ekspozīcija nominēta Muzeju biedrības Gada balvai

20.05.2023. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Latvijas Muzeju biedrība (LMB) 22. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā suminās LMB Gada balvas 2023 ieguvējus. Uz balvu nominācijā "Pamanīts" pretendē arī Jelgavas Vecpilsētas māja ar ekspozīciju "Māja stāsta".

Tas ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas muzeju sasniegumus, kā arī veicināt labo praksi un nozares ilgtspējīgu attīstību.

 

"Latvijas muzeju veikums pagājušajā gadā ir bijis ne vien apjomīgs, bet arī daudzveidīgs, pārsteidzošs un, protams, konkurētspējīgs. Ir patīkami izzināt šos sasniegumus dziļāk, ieraugot to, kā muzeji veido veiksmīgas sadarbības gan iekšēji, gan ar citām nozarēm, gan ar sabiedrību," žūrijas darbu komentē Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle, biedrības Gada balvas žūrijas komisijas vadītāja Elīna Bērziņa.

 

LMB Gada balvas 2023 pretendenti tika vērtēti, ņemot vērā atbilstību balvas kritērijiem: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība, kā arī sociālā joma. Žūrijas darba rezultāts – izvirzīti 12 nominanti no visas Latvijas. Balvas pretendentus vērtēja žūrijas komisija, kurā ietilpst viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, pārstāvot dažādas ar muzeju darbību saistītas nozares.

 

Līdzās galvenajai balvai tiks izcelts arī viens projekts nominācijā "Pamanīts", kā arī tiks pasniegta "Mērijas Grīnbergas balva" par mūža ieguldījumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei.

 

Savu speciālo balvu piešķirs arī žurnāls "Ilustrētā Pasaules Vēsture".

Ar visiem nominantiem var iepazīties LMB mājaslapā ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: Latvijas Muzeju biedrība

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies