3 °C, 1.4 m/s, 89.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Edgaram Krūmiņam pirmā uzvara
Ziņas no Tokijas: Edgaram Krūmiņam pirmā uzvara
24/07/2021

Šodien Latvijas 3×3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā sāka Tokijas olimpisko turnīru, pulksten 5.35 pēc Latvijas laika tiekoties laukumā ar Polijas izlasi. Spēlē ar rezultātu 21:14 uzvaru svinēja Latvija.

Spēle pret Poliju latviešiem bija principiāla, jo tieši poļi aizlika mūsu komandai kāju priekšā olimpiskās kvalifikācijas turnīrā, piespiežot aizvadīt vēl vienu spēli. Tā, par laimi, beidzās veiksmīgi, un abas komandas atkal satikās, nu jau Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Spēli veiksmīgāk iesāka poļi, tomēr latvieši ātri atguvās, un spēle uzņēma ļoti strauju tempu. Spēles trīs minūtēs latvieši jau bija guvuši 11 punktus un iekrājuši sešu punktu pārsvaru. Tad mūsējo spēle nedaudz iebuksēja un poļi pietuvojās, tomēr latvieši savācās un panāca plus deviņi – 18:19. Pēdējie punkti gan nenāca tik viegli, tomēr mūsu izlase prata spēli novest līdz sev vēlamam iznākumam – uzvara ar rezultātu 21:14.

Jelgavnieks Edgars Krūmiņš vēsturiskajā spēlē atzīmējās ar cīņu zem groza, pašaizliedzību, pat esot uz ceļiem, un četriem gūtiem punktiem.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu. Latviešiem bija nepieciešamas astoņas minūtes, lai pieveiktu poļus.

Nākamā spēle Latvijas komandai būs šodien pulksten 12.40 pēc Latvijas laika. Spēļu grafiks ir šāds:

• 24. jūlijā pulksten 5.35 – spēlē pret Poliju uzvara ar 21:14,
  • 24. jūlijā pulksten 12.40 – spēle pret Beļģiju,
  • 25. jūlijā pulksten 9.00 – spēle pret Ķīnu,
  • 25. jūlijā pulksten 16.25 – spēle pret Japānu,
  • 26. jūlijā pulksten 9.25 – spēle pret Serbiju,
  • 26. jūlijā pulksten 16.00 – spēle pret Krievijas olimpisko komandu,
  • 27. jūlijā pulksten 12.25 – spēle pret Nīderlandi.

Kā informē Latvijas Basketbola savienībā, pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras pārējās komandas 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.