4.5 °C, 4.3 m/s, 50.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Edgars Krūmiņš iemet uzvaras metienu spēlē pret Japānu
Ziņas no Tokijas: Edgars Krūmiņš iemet uzvaras metienu spēlē pret Japānu
25/07/2021

Tokijas olimpisko spēļu 25. jūlija noslēdzošajā 3×3 basketbola spēlē tikās Latvijas un mājinieku – Japānas – komandas. Uzvaras metienu Latvijas izlasē realizēja jelgavnieks Edgars Krūmiņš, panākot 21:18.

Sākoties spēlei, Latvijas izlase guva trīs ātrus punktus, tomēr Japāna spēja turēt līdz. Vēl vairāk – Tominagam realizējot trīs tālmetienus, rezultāts tika izlīdzināts 6:6. Tas latviešiem lika saprast: nepietiek tikai ar Agņa Čavara pašaizliedzīgo cīņu zem groza, neitralizējot pretinieku garāko spēlētāju, ir jānogriež iespējas japāņiem mest no tālās distances. Tāda aizsardzība prasīja arī daudz pārkāpumu, un jau pēc nospēlētām četrām minūtēm mūsu izlase bija sasniegusi piezīmju normu, pēc kuras par katru nākamo mūsu pārkāpumu pretiniekiem bija iespēja izpildīt soda metienus. Ar kopīgiem komandas pūliņiem Latvijai spēles izskaņā izdevās izvirzīties vadībā ar 19:18 un izšķirošo tālmetienu, kas atnesa mūsu izlasei uzvaru, realizēja Edgars Krūmiņš.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu.

Kā informē Latvijas Basketbola savienībā, pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras pārējās komandas 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Šobrīd Latvijas izlases bilance ir trīs uzvaras un viens zaudējums četrās spēlēs. Nākamā spēle mūsējiem būs 26. jūlijā pulksten 9.25 pēc Latvijas laika pret turnīra līderiem serbiem. Spēļu grafiks:

• 28. jūlijā pulksten 16.25 – spēle par zeltu

Pēc aizvadītām divām grupas turnīra dienām un četrām spēlēm, līderi ar četrām uzvarām ir Serbija. Trīs uzvaras ir izcīnījusi Nīderlande un Latvija, divas uzvaras ir Beļģijai un Polijai, viena uzvara ir Krievijai un Japānai, bez uzvarām pagaidām spēlē Ķīna. Turnīra tabulā līderi ir Serbija, bet Latvija šobrīd ieņem otro pozīciju.