8.8 °C, 6.2 m/s, 75.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Latvijas 3×3 basketbola izlase ceturtdaļfinālā tiksies ar Japānu
27/07/2021

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā aizvadījusi Tokijas olimpisko spēļu pēdējo grupas spēli, izcīnot uzvaru pār Nīderlandi ar rezultātu 22:18. Līdz ar to Latvija  grupu turnīru noslēdz trešajā pozīcijā un jau pulksten 16.20 aizvadīs ceturtdaļfināla spēli pret Japānu.

Spēlē pret Nīderlandi rezultātu atklāja Latvijas komanda, tomēr mūsu spēlētāji minūtes laikā sakrāja arī trīs pārkāpumus. Spēle ritēja punkts punktā, un pēc nospēlētām minūtēm Latvija bija vadībā ar 9:7. Tad Latvijas komandas spēlētājam Kārlim Paulam Lasmanim padevās veiksmīgs gājiens – realizēts tālmetiens ar sodu –, kas ļāva Latvijai panākt plus pieci 15:10. Pie rezultāta 20:15 Latvija sasniedza piezīmju normu, Nīderlandei dodot iespēju mest divus soda metienus un pietuvojoties līdz 17:20. Punktu spēlei pielika mūsu komandas kapteinis Agnis Čavars ar realizētu tālmetienu – 22:18. Edgars Krūmiņš šajā spēlē guva divus punktus.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu.

Pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas automātiski iekļuva pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs beidzies, bet četras pārējās komandas jau pēcpusdienā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta), lai noskaidrotu tās divas komandas, kuras iekļūs pusfinālā un turpinās cīņu par olimpiskajām medaļām.

Vietu pusfinālā jau nodrošinājušas Serbijas un Beļģijas komandas, ceturtdaļfinālos tiksies Nīderlande ar Krievijas Olimpiskās komitejas komandu (pulksten 15 pēc Latvijas laika) un Latvija ar Japānu (pulksten 16.20 pēc Latvijas laika), savukārt turnīrs noslēdzies Ķīnas un Polijas komandām. Ceturtdaļfināla pāru uzvarētāji iekļūs pusfinālā.

Cīņa par 3. vietu notiks 28. jūlijā pulksten 15.15, savukārt finālspēle notiks 28. jūlijā pulksten 16.25.

Latvijas 3×3 izlases rezultāti grupu turnīrā:

• pret Poliju uzvara ar 21:14,
  • pret Beļģiju zaudējums ar 20:21,
  • pret Ķīnu uzvara ar 18:17,
  • pret Japānu uzvara ar 21:18,
  • pret Serbiju zaudējums ar 16:22,
  • pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu zaudējums ar 15:19,
  • pret Nīderlandi uzvara ar 22:18.