6.6 °C, 3.2 m/s, 87.5 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Latvijas 3×3 basketbola izlase piekāpjas Serbijai
Ziņas no Tokijas: Latvijas 3×3 basketbola izlase piekāpjas Serbijai
26/07/2021

Šo Tokijas olimpisko spēļu dienu Latvijas 3×3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu iesāka ar spēli pret šā brīža grupas līderi Serbiju. Vairākas kļūdas aizsardzībā spēles izskaņā ļāva serbiem izcīnīt uzvaru ar rezultātu 22:16.

Spēli latvieši iesāka ar agresīvu aizsardzību, jau otrajā sekundē nopelnot noteikumu pārkāpumu, tomēr izdevās izsist serbus no līdzsvara, un viņu pirmais metiens neskāra pat groza stīpu. Protams, pieredzējušās komandas ātri atguvās. Latvijas komandai pirmos piecus punktus guva Kārlis Pauls Lasmanis, bet serbi spēja atbildēt ar precīziem metieniem un turējās līdzās. Vairākas nopelnītās piezīmes uzbrukumā paātrināja brīdi, kad mūsu izlase sasniedza piezīmju normu, kas pretiniekiem par katru nākamo mūsu pārkāpumu ļauj izpildīt divus soda metienus – šis brīdis pienāca pēc nospēlētām nepilnām piecām minūtēm. Izmantojot latviešu sniegtās iespējas un realizējot soda metienus, serbi spēja izvirzīties vadībā ar 18:15. Neveiksmīgas epizodes Latvijas komandas aizsardzībā spēles izskaņā ļāva serbiem svinēt uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 22:16. Edgars Krūmiņš šajā spēlē guva vienu punktu.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu.

Kā informē Latvijas Basketbola savienībā, pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras pārējās komandas 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Šobrīd Latvijas izlases bilance ir trīs uzvaras un divi zaudējumi piecās spēlēs. Nākamā spēle mūsējiem būs šodien pulksten 16 pēc Latvijas laika pret Krieviju. Spēļu grafiks:

• 24. jūlijā pulksten 5.35 – spēlē pret Poliju uzvara ar 21:14,
  • 24. jūlijā pulksten 12.40 – spēlē pret Beļģiju zaudējums ar 20:21,
  • 25. jūlijā pulksten 9.00 – spēlē pret Ķīnu uzvara ar 18:17,
  • 25. jūlijā pulksten 16.25 – spēlē pret Japānu uzvara ar 21:18,
  • 26. jūlijā pulksten 9.25 – spēlē pret Serbiju zaudējums ar 16:22,