4 °C, 3.9 m/s, 54.8 %

Sākumlapa JaunumiSports“Milona” cīkstonis – Latvijas čempions
“Milona” cīkstonis – Latvijas čempions
17/10/2022

Nedēļas nogalē Saldū norisinājās Latvijas čempionāts brīvajā cīņā. Pirmo reizi par valsts čempionu pieaugušo konkurencē kļuva Jelgavas kluba Milons cīkstonis Osmans Dzaseževs.

Osmans Dzaseževs startēja svara kategorijā līdz 97 kilogramiem, un šajā kategorijā startēja četri cīkstoņi. “Sportisti aizvadīja cīņu katrs ar katru pretinieku, līdz ar to Osmanam bija paredzētas trīs cīņas. Divas cīņas viņš aizvadīja un uzvarēja, bet trešā cīņa nenotika, jo pretinieks nevarēja cīnīties,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja kluba “Milons” vadītājs un treneris Vladimirs Smirnovs. Līdz ar to Osmans Dzaseževs kļuva par Latvijas čempionu pieaugušo konkurencē svara kategorijā līdz 97 kilogramiem.

Čempionātā piedalījās arī kluba “Milons” pārstāvis Volodars Smirnovs svara kategorijā līdz 86 kilogramiem. Šajā kategorijā startēja desmit sportisti. “Volodars aizvadīja četras cīņas – divās uzvarēja, divās zaudēja – un izcīnīja 5. vietu. Ņemot vērā, ka šajā kategorijā startēja arī Eiropas pieaugušo čempionāta bronzas medaļnieks un pasaules U-23 čempionāta bronzas medaļnieks, kuri arī cīnījās par zeltu, rezultāts ir labs,” tā V.Smirnovs, piebilstot, ka Volodaram ir 17 gadu un pieaugušo čempionātā viņš piedalījās pirmo reizi.

No 17. līdz 23. oktobrim Spānijas pilsētā Pontebedrā notiks pasaules čempionāts brīvajā cīņā pieaugušajiem un U-23 vecuma grupai. Uz čempionātu Latvijas izlases sastāvā dosies arī jelgavnieks Osmans Dzaseževs.