Aizvadīta Jelgavas pilsētas svētku otrā diena

25.05.2019.
Pilsētas svētku otrā diena, 25. maijs, iesākās ar gadatirgu, kas skvērā aiz Jelgavas kultūras nama pulcēja gan dažādu amatnieku darinājumu cienītājus, gan arī vietējo ražotāju gardumu baudītājus. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā ģimenes ar bērniem izzināja aktivitāšu piedāvājumu – bērni izbaudīja piepūšamās atrakcijas, apgleznoja sejas, skatījās brīvdabas teātra izrādes un interesenti varēja iemēģināt roku arī loka šaušanā. 

Tradicionāli gadatirgū piedalījās dažādi keramikas mākslinieki, vietējie dizaina apģērba šuvēji, maizes cepēji un siera sējēji, kā arī rotu, aksesuāru un citu darinājumu tirgotāji. Bet svētku noskaņu andelē rada brīvdabas izrādes bērniem. 

 

Savukārt suņu mīļotājiem bija iespēja vērot suņu apmācības centra "Inter Sport Canis" paraugdemonstrējumus – redzēt, ka suņi pārvar dažādus šķēršļus, pilda paklausības un aizsardzības uzdevumus. 

 

Bet Raiņa parkā šodien pulcēja bērnu un jauniešu centra "Junda" tautas deju kolektīvu "Jundaliņi", "Jundēni" un "Jundari" koncerts "Tik uz tirgu!", andelēšanos parādot caur tautisko dejo. 

 

Izjust multikulturālu gaisotni šodien varēja pie tirdzniecības centra "Pērnava", kur ar skatuves priekšnesumiem klātesošos priecēja Jelgavas mazākumtautību kultūras biedrības un viesi no Rīgas – tatāru-baškīru kultūras biedrība "Čišma" un tautas deju ansamblis "Ivuška".

 

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja novērtēt dažādu tautību tradicionālos tērpus, valodu un dejas, kā arī apskatīt un iegādāties rokdarbnieku kluba "Zelta rokas" darinājumus. Uz ugunskura tika gatavota draudzības zupa. 

 

Dienas otrajā pusē 60 gadu kopā būšanu svīnējatautas deju ansamblis “Lielupe” koncertā- “Mīlestībā – Lielupe” Zemgales Olimpiskajā centrā.

 

Jau no pulksten 19 Hercoga Jēkaba laukumā sākās vakara koncertprogramma. Jelgavniekus priecēja Jelgavas dziedošo aktieri koncerts "Ceļojums laikā", kā arī grupas "Autobuss debesīs", "Labvēlīgais tips" un "Crazy dolls".

 

Gan 25. maijā, gan 26. maijā braucieni pilsētas sabiedriskajā transportā ir bez maksas.

 

Svētku pēdējā dienā, 26. maijā, iedzīvotāji un viesi aicināti doties ekskursijā “Barons un Jelgava”, vērot Jelgavas jauniešu burāšanas kausa izcīņu, 3x3 basketbola un pludmales volejbola turnīrus, kā arī Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņu šķēpa mešanā.

 

Svētku nedēļa noslēgsies ar zaļumballi senioriem un grupu “Galaktika”.

 

Arī svētdien mazajiem jelgavniekiem un tās viesiem būs pieejamas atrakcijas Raiņa parkā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības 

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies