6.6 °C, 3.9 m/s, 58.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsAizvadīts Vecgada badmintona turnīrs
Aizvadīts Vecgada badmintona turnīrs
29/12/2022

Jelgavā aizvadīts Vecgada badmintona turnīrs, kas tradicionāli notiek starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Par uzvarētājiem kļuva jelgavnieks Pauls Panke, Arta Priedniece no Siguldas un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pasniedzējs Ivars Mozga.

Vecgada badmintona turnīrā tika spēlētas tikai dubultspēles, taču netradicionālā formātā. Spēlētāji ik pēc spēlēs mainījās ar partneriem un skaitīja katrs savus individuālos punktus. Šāds formāts aizgūts no pludmales volejbola, kur ļoti populārs ir turnīros “King of the beach”.

Vīriešu dubultspēlēs tika izveidotas trīs meistarības grupas. Spēcīgākajā A grupā bija deviņi dalībnieki, savukārt B un C grupā – katrā pa sešiem dalībniekiem. A grupā, uzvarot visās astoņās spēlēs, pārliecinoši spēcīgākais bija jelgavnieks Pauls Panke. 2. vieta jelgavniekam Paulam Eliasam Rozenvaldam, bet, lai noteiktu 3. vietu, bija nepieciešams papildu mērījums, jo gan Ainārs Zanders no Ozolniekiem, gan jelgavnieks Ivars Mozga katrs astoņās spēlēs bija izcīnījis 149 punktu. Tomēr Aināram bija par vienu uzvaru vairāk, tāpēc arī vieta uz goda pjedestāla.

Vīriešu dubultspēļu B grupā, uzvarot septiņās no astoņām spēlēm, 1. vietu izcīnīja Bruņotos spēkus pārstāvošais Māris Mazapšs. 2. vietā Jelgavā dzīvojošais lauksaimnieks Edgars Kupfers, trešais – Dzintars Jankovskis no Sērenes.

Vīriešu dubultspēļu C grupā visiem medaļniekiem bija piecas uzvaras astoņās spēlēs, tādējādi medaļu secība tika noteikta pēc tā, kurš mazāk zaudējis zaudētajās spēlēs. 1. vietu ar 160 punktiem izcīnīja Edgars Nenišķis no Sērenes, 2. vietā ar 151 punktu Penkulē spēlējošais Leons Tolstiks, 3. vietā ar 149 punktiem Adrians Pavārs no Misas.

Sieviešu dubultspēlēs visas astoņas dalībnieces bija vienā meistarības grupā. Pārliecinoši uzvarot visās septiņās spēlēs, pirmo vietu izcīnīja siguldiete Arta Priedniece, kura šobrīd Latvijā pavada Ziemassvētku brīvdienas pēc pirmā semestra mācībām Nīderlandē. 2. vietu izcīnīja Ozolniekos dzīvojošā ķīniete Venjina Vana, 3. vieta – jelgavniecei Esterei Pikšai.

Jauktajās dubultspēlēs tika izveidotas divas meistarības grupas. Sievietes tika sagrupētas atbilstoši sieviešu dubultspēļu rezultātiem, savukārt vīriešiem, lai iekļūtu jaukto dubultspēļu turnīrā, bija jāiegūst attiecīgā vieta vīriešu dubultspēļu turnīrā. Jauktajās dubultspēlēs A meistarības grupā 1. vietu izcīnīja Ivars Mozga, kurš uz jaukto dubultspēļu turnīru kvalificējās tikai tāpēc, ka Pauls Panke savu izcīnīto vietu neizmantoja. 2. vietu izcīnīja Bruņotos spēkus pārstāvošā Zanda Priedola, bet 3. vietu izcīnīja Arta Priedniece. Jaukto dubultspēļu B grupā viss pjedestāls tika sēreniešiem. Uzvarot visās sešās spēles, 1. vietu izcīnīja Edgars Nenišķis, 2. vietā – Marta Jankovska, 3. vietā – Dzintars Jankovskis.

Vecgada badmintona turnīrs bija 2022. gada pēdējais turnīrs, kas iekļauts Latvijas Badmintona federācijas kalendārā.