Atsākušies būvdarbi vides objektā "Laika rats 100"

04.04.2018.

Skvērā starp Lielo un Jāņa Asara ielu atsākušies būvdarbi vides objektā "Laika rats 100". Tur uzstādītas nerūsējošā tērauda pamatkonstrukcijas – 10 stilizēti cilvēku silueti, kuros iegravēti simtgades nozīmīgākie notikumi Jelgavā Latvijas kontekstā, kā arī informatīvais stends. Tēlnieka Kārļa Īles veidoto vides objektu paredzēts atklāt 4. maijā - Brīvības svētku laikā, kā dāvanu Latvijai simtgadē.

Uz cilvēku siluetiem jau iegravēti simtgades nozīmīgākie notikumi Jelgavā Latvijas kontekstā. Tāpat objektā uzstādīts informatīvais stends, kas arī veidots no nerūsējošā tērauda, un uz tā iegravēta informācija par objektu latviešu, angļu valodā un Braila rakstā.

 

Jau pagājušajā gadā skvērā starp Lielo un Jāņa Asara ielu tika izbūvēta sakaru kanalizācija ar optisko tīklu un elektroapgādes kabelis, jo paredzēts, ka laukums un vides objekta elementi būs izgaismoti, kā arī uzstādītas videonovērošanas kameras objekta novērošanai. Tāpat nobruģēts laukums un celiņi, savukārt labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi tur tiks sākti, tiklīdz to ļaus laikapstākļi.

 

Jāatgādina, ka vides objektā "Laika rats 100" – aplī tiks izkārtoti 10 stilizēti cilvēku tēli, un katrs no tiem balstīs 10 akmeņus. Uz laukuma iekšu pavērstās plāksnes būs nopulētas, lai veidotos apmeklētāju spoguļattēli, tādējādi arī katrs pilsētas iedzīvotājs vai viesis kļūs par Latvijas gadu nesēju un vēstures veidotāju. Savukārt uz figūru plaknēm, kas vērstas uz apļa ārpusi, būs iegravēti attiecīgās desmitgades svarīgākie Jelgavas vēsturiskie notikumi Latvijas kontekstā. Iesaistīties Jelgavas pilsētas nozīmīgāko vēstures faktu apkopošanā un pēc tam- precizēšanā varēja arī paši jelgavnieki, iesūtot viņuprāt, nozīmīgākos Jelgavas vēstures notikumus kultūrā un izglītībā, tautsaimniecībā un politikā. 100 akmeņi vides objektā simbolizēs Latvijas pastāvēšanas gadadienu, bet cilvēku tēli – visus tos, kuri bijuši iesaistīti Latvijas veidošanā, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums. Objektu papildinās taktilais bruģis un stends ar informāciju Braila rakstā vājredzīgajiem un neredzīgajiem.

 

Foto - pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies