Cilvēki ar invaliditāti varēs iepazīties ar mācību iespējām par valsts budžeta līdzekļiem

29.10.2018.

Trešdien, 31. oktobrī, pulksten 10 Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiālē Skolotāju ielā 3 notiks Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) organizēts pasākums, kura gaitā cilvēki ar invaliditāti varēs iepazīties ar mācību iespējām par valsts budžeta līdzekļiem.

SIVA piedāvā profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus par valsts apmaksātiem budžeta līdzekļiem personām ar invaliditāti no 15 gadiem līdz pensionēšanas vecumam, kuri vēlas apgūt profesiju, pārkvalificēties vai pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes SIVA Koledžā vai Jūrmalas profesionālajā vidusskolā.

 

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) Koledža un Jūrmalas profesionālā vidusskola atrodas klusā vietā Dubultos, Jūrmalā un šajās iestādēs vide un telpas ir pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

 

Cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti, mācības tiek finansētas no valsts budžeta, un tā saņemšanas laikā tiek nodrošināta bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un ēdināšana trīs reizes dienā.

 

Līdztekus iespējai iegūt izglītību, valsts nodrošina arī bezmaksas veselību uzlabojošas vai nostiprinošas procedūras, kā arī transportlīdzekļa vadītāju apmācības. Mācību laikā tiek nodrošināta iespēja izmantot mūsdienīgu mācību bibliotēku, kā arī tiek piedāvātas daudzpusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas – vokālais ansamblis, sporta nodarbības, baseins, trenažieru zāle, tematiskie vakari un citas.

 

Mācību iespējas ir elastīgas un piemērotas dažādiem iepriekšējās izglītības līmeņiem. Pieejamas arī dažādas mācību formas – klātiene un neklātiene. Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti tiek sniegts profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojums, kas ilgst līdz desmit dienām. Tā laikā SIVA speciālisti izvērtē cilvēka vēlmes, veselības stāvokli, zināšanas un iemaņas, palīdzot izvēlēties piemērotāko profesiju un mācību formu.

 

Jūrmalas profesionālajā vidusskolā ir iespēja iegūt profesionālo izglītību un kvalifikāciju, bet SIVA Koledžā – pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. SIVA arī realizē ESF projektu “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā vai sabiedrībā”, kura gaitā būs iespēja mācīties vienā no piecām jaunajām projekta tālākizglītības programmām.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies