Dohā uzvar ranga līderus

21.11.2020. Sporta servisa centrs

3x3x basketbola komanda "Riga" ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā 20. un 21. novembrī aizvadīja Pasaules tūres posmu Dohā, Katarā, izcīnot tajā uzvaru.

Pirmajā sacensību dienā, izcīnot divas uzvaras divās spēlēs, latvieši ieguva 1. vietu B apakšgrupā. Pirmajā spēlē "Riga" tikās ar Japānas komandu "Yoyogi Crayon.EXE", kuru pārspēja ar rezultātu 21:15. Edgara kontā septiņi no komandas gūtajiem punktiem. Šī abām komandām bija pirmā tikšanās reize, jo šī Japānas komanda šāda līmeņa turnīrā startēja pirmo reizi. "Laba komanda," pēc spēles lakonisks bija Edgars. Otrajā apakšgrupas spēlē "Riga" ar rezultātu 22:15 pieveica Saūda Arābijas komandu "Jeddah". Šajā spēlē Edgars guva deviņus punktus, tostarp iemeta metienu, kas komandai atnesa uzvaru.

 

Otrajā dienā turnīrs turpinājās ar izslēgšanas spēlēm. Ceturtdaļfinālā mums pretī stājās Vācijas vienība "Bielefield LFDY". Arī ar šo komandu iepriekš latvieši nebija tikušies. "Riga" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 21:7, bet Edgara sniegums šajā spēlē bija pieticīgs – tikai četri gūti punkti, kā arī pieļautas vairākas kļūdas. "Šīs ir spēles uz izkrišanu – ja zaudē, brauc mājās. Un tajās ir pavisam citādāka spriedze nekā apakšgrupu spēlēs. Labi, ka mums komandā nav tikai viens izteikts līderis – ja kādam neiet, komandu var pavilkt kāds cits," pēc spēles komentēja Edgars.

 

Pusfinālā latvieši tikās ar tuvākajiem kaimiņiem – "Utena Uniclub" no Lietuvas. Uzvaru pārliecinoši izcīnīja latvieši – ar rezultātu 21:13. Desmit no mūsu komandas punktiem guva Edgars, realizējot piecus tālmetienus.

 

Finālā Latvijas komanda tikās ar Serbijas vienību "Liman". Šī vienība turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru, savukārt latvieši – ar otro numuru. Sākumā vadībā izvirzījās Serbijas komanda, kurai izdevās iekrāt pat sešu punktu pārsvaru. Tomēr latvieši nepadevās un cīnījās līdz beigām, ne tikai atspēlējoties, bet arī no rezultāta 19:20 izraujot uzvaru ar precīzu tālmetienu – 21:20. Edgars fināla spēlē guva četrus punktus.

 

Jāatgādina, ka 3x3 basketbolā spēle ilgst desmit minūtes vai kamēr viena no komandām gūst 21 punktu.

 

E.Krūmiņš kļuva par visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar visvairāk (34) gūtiem punktiem.

 

Pēc uzvaras Dohā pasaules kopvērtējuma rangā Latvijas komanda ieņem dalītu 1. vietu ar Serbu komandu "Liman".

 

Foto: Nauris Miezis, FIBA 3x3

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies