5.9 °C, 2.5 m/s, 95.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsIegūst tiesības startēt Eiropas čempionātā
Iegūst tiesības startēt Eiropas čempionātā
11/02/2020

No 4. līdz 9. februārim norisinājās Latvijas čempionāts kērlingā. Uzvarētāji ieguva ne tikai čempionu titulu, bet arī tiesības pārstāvēt valsti šā gada Eiropas čempionātā. Gan sieviešu, gan vīriešu grupā uzvarēja “Jelgavas kērlinga kluba” komanda.

Par čempionēm piecu sieviešu komandu konkurencē kļuva “Jelgavas kērlinga kluba”” komanda ar skipu Ivetu Stašu-Šaršūni. Tiesa gan, šajās sacensībās skipa lomu uzņēmās Santa Blumberga, jo Iveta sacensībās nevarēja piedalīties. Komandas sastāvs: S.Blumberga, Ieva Krusta, Tīna Siliņa, Evelīna Barone, I.Staša-Šaršūne. Treneris – Ritvars Gulbis.

Trešo vietu izcīnīja otra “Jelgavas kērlinga kluba” sieviešu komanda ar skipu Ievu Rudzīti. Vēl komandā spēlēja Līga Avena, Zane Ilze Brakovska un Daina Barone. Treneris – Artis Zentelis.

Vīriešu grupā cīņa bija sīvāka – tajā startēja septiņas komandas. Uzvaru izcīnīja “Jelgavas kērlinga kluba”” komanda ar skipu Kārli Smilgu. Viņam palīdzēja A.Zentelis, Jānis Vonda, Didzis Pētersons un Roberts Buncis.

Latvijas čempioni izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās 2020./2021. gada sezonā. “Galvenais starts šajā sezonā būs Eiropas čempionāts, kas notiks novembrī Norvēģijā. Latvijas komandas startēs B grupā. Ja izdosies izcīnīt pirmo vai otro vietu, komanda iegūs iespēju piedalīties 2021. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā,” stāsta K.Smilga. Jāpiebilst, ka Eiropas čempionāta B grupā startēs 10 sieviešu un 16 vīriešu komandas.