Jelgavā varēs rīkot starptautiska līmeņa peldēšanas sacensības un fiksēt rekordus

25.02.2005.
Elektronisko laika fiksēšanas iekārtu iegādājusies Specializētā peldēšanas skola. Jelgavas dome iekārtas iegādei piešķīrusi 32 000 latu, un tā uzstādīta LLU Sporta nama peldbaseinā.

25. un 26.februārī LLU Sporta nama peldbaseinā notiks Latvijas ziemas čempionāts peldēšanā ar labāko valsts peldētāju piedalīšanos.

Elektroniskā laika fiksēšanas iekārta ļaus Jelgavā rīkot peldēšanas sacensības atbilstoši Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) izstrādātajiem sacensību noteikumiem. Līdz šim Latvijā tas nebija iespējams. Otrkārt beidzot arī mūsu valstī peldētāju uzstādītos rekordus varēs fiksēt atbilstoši visiem standartiem.

FINA izstrādātie noteikumi paredz, ka valsts rekordus drīkst apstiprināt tikai ar sertificētu elektronisko iekārtu. Tā kā līdz šim šādas iespēja nebija, rekordi tika fiksēti ar rokas hronometriem. Dažos Rīgas baseinos elektroniskās iekārtas ir, bet tās nav sertificētas un neatbilst FINA standartiem.

Jelgavā uzstādītā iekārta ir sertificēta uz diviem gadiem - pēc tam tā būs atkārtoti jāpārbauda Šveicē.

Elektroniskā laika fiksēšanas iekārta ražota Šveices firmā "Omega", ar kuras piegādātajām laika fiksēšanas iekārtām risinās arī sacensības Olimpiskajās spēlēs un Pasaules čempionātos.

Informācija sagatavota pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies