0.7 °C, 2.3 m/s, 98.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas čempionātā labo pilsētas rekordu
Jelgavas čempionātā labo pilsētas rekordu
18/07/2020

Noslēdzies “Sportland” kausa 3. posms, Jelgavas čempionāts vieglatlētikā un Ulda Samsona balvas izcīņa, kas šodien visas dienas garumā norisinājās Zemgales Olimpiskajā centrā. Jelgavas sportistu kontā ir četras medaļas un viens jauns Jelgavas rekords.

Zelta medaļu 100 metru skrējienā U-20 vecuma meiteņu grupā 17 skrējēju konkurencē izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlēte Māra Anna Zīverte. “Mans mērķis šodien ir labot personīgo rekordu,” jau pēc kvalifikācijas skrējiena norādīja sportiste. Tas viņai arī izdevās – finālā Māra Anna Zīverte finišēja pēc 12,05 sekundēm, par vienu sekundes simtdaļu labojot pati sev piederošo Jelgavas rekordu (tas bija 12,06 sekundes). Otrās vietas ieguvēja finišēja pēc 12,36 sekundēm, trešās vietas ieguvēja – pēc 12,85 sekundēm. Jāpiebilst, ka Māra Anna uzrādīja arī šīs sezonas labāko rezultātu Latvijā juniorēm.

Sportiste atzīst, ka, neskatoties uz intensīvo sacensību kalendāru, viņai ir vēlme un motivācija startēt un tiekties pēc labākiem un labākiem rezultātiem. “Kad sākās ārkārtējā situācija, vienu brīdi jau šķita, ka šosezon sacensību mums vispār nebūs. Tomēr es radu sevī motivāciju un turpināju strādāt patstāvīgi pēc treneres izstrādāta individuāla plāna,” Māra Anna norāda, ka nākamnedēļ piedalīsies Latvijas U-20 čempionātā un centīsies nostartēt tik labi, lai tiktu iekļauta Latvijas U-20 izlasē un varētu piedalīties arī Baltijas čempionātā.

Otru zelta medaļu Jelgavai izcīnīja Dace Šteinerte, kura uzvarēja diska mešanā sievietēm starp 18 dalībniecēm. Dace disku aizmeta 43,55 metrus tālu (tas ir šīs sezonas labākais rezultāts Latvijā), otrās vietas ieguvēju pārspējot par 67 centimetriem. Otrās vietas ieguvēja disku aizmeta 42,88 metrus tālu, trešās vietas ieguvēja – 42 metrus. “Apmēram pirms mēneša kļuvu par māmiņu un nebiju domājusi startēt, tomēr pagājušosvētdien man ienāca galvā spontāna doma piedalīties. Mazliet patrenējos, lai saprastu, kā jūtos, un nolēmu, ka gribu un varu. Tiesa, necerēju, ka uzvarēšu, bet gribēju vismaz kāpt uz pjedestāla, tāpēc ar rezultātu esmu vairāk nekā apmierināta! Biju gaidījusi, ka jaunās meitenes demonstrēs labākus rezultātus, bet izrādās, ka mēs, veterānes, joprojām esam topā,” tā Dace, paskaidrojot, ka par veterāni uzskatāma arī otrās vietas ieguvēja Jelgavas novada sportiste Inga Miķelsone-Leimane. Jāpiebilst, ka Dace Šteinerte ieguva arī Ulda Samsona balvu, kas tika pasniegta labākajiem diska metējiem. Vīriešu konkurencē pie balvas tika Jelgavas novada sportists Oskars Vaisjūns.

Vēl divas medaļas Jelgavai ir 400 metru skrējienā U-20 vecuma jauniešu grupā, kurā startēja septiņi sportisti. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas skrējējs Mareks Lazdāns izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 52,73 sekundes, savukārt Artūrs Isajevs izcīnīja 3. vietu ar rezultātu 52,73 sekundes. Uzvarētājs finišēja 52,30 sekundēs.

Abi puiši startēja arī 100 metru skrējienā, kurā labāk veicās Artūram – viņš ieguva 4. vietu. Artūra finālskrējienā uzrādītais rezultāts – 11,39 sekundes – atzīts par augstvērtīgāko sacensību rezultātu starp Jelgavas sportistiem. Augstvērtīgāko rezultātu starp Jelgavas sportistēm uzrādīja Māra Anna Zīverte 100 metru finālā.

“Vēl maijā man bija gultas režīms – ārstēju kāju. Tad sezonas sākumā pāris reižu sacensībās veicu pāragru startu, un šodien man bija svarīgi to neizdarīt atkal. Kopumā ar savu sniegumu esmu apmierināts, jo ne 100, ne 400 metri nav mana pamatdistance – man vislabāk patīk skriet divsimtnieku” stāsta Artūrs Isajevs. Arī viņam nākamnedēļ plānots startēt Latvijas U-20 čempionātā.

Sacensībās Jelgavā piedalījās vairāk nekā 400 sportistu no Latvijas un Lietuvas. Jelgavu pārstāvēja 14 sportisti. Vieglatlēti sacentās trīs vecuma grupās – U-18, U-20 un pieaugušo grupā. Kopumā tika sadalīti 40 medaļu komplekti. Absolūti augstvērtīgāko sacensību rezultātu sieviešu konkurencē uzrādīja lietuviešu sportiste Dovile Kiltija, kura uzvarēja trīssoļlēkšanā ar rezultātu 13,51 metrs. Jāpiebilst, ka viņa ir 2015. gada Eiropas U-23 čempione trīssoļlēkšanā. Vīriešu konkurencē absolūti augstvērtīgākais rezultāts ir Rolandam Štrobinderam, kurš uzvarēja šķēpmešanā ar rezultātu 75,12 metri.

“Sportland” kausu, Jelgavas čempionātu un Ulda Samsona balvas izcīņu organizēja Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Jelgavas Vieglatlētikas klubu.

Jāpiebilst, ka vieglatlēti Jelgavā atgriezīsies pēc trīs nedēļām, jo Zemgales Olimpiskajā centrā 8. un 9. augustā norisināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-23 grupas sportistiem.