3.2 °C, 2.1 m/s, 98.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas čempions skvošā junioriem – Pauls Eliass Rozenvalds
Jelgavas čempions skvošā junioriem – Pauls Eliass Rozenvalds
24/10/2022

Ar sacīkstēm junioriem noslēdzies Jelgavas atklātais čempionāts skvošā. Čempiona tituls tika izcīnīts U-19 grupā, kurā uzvarēja jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds.

Kopumā Jelgavas skvoša kluba pārstāvji dažādās vecuma grupās izcīnīja septiņas medaļas no 15, tostarp trīs augstākā kaluma.

U-19 grupā šogad spēlēja gan puiši, gan trīs spēcīgākās meitenes, Latvijas izlases dalībnieces, no Jelgavas, kuru spēles līmenim atbilstošākas ir cīņas ar labākajiem Latvijas puišiem. P.E.Rozenvalds, kurš pamatā trenējas badmintonā un ilgāku laiku nebija spēlējis skvoša sacensībās, no neizsētā spēlētāja pozīcijām spēja aizcīnīties līdz finālam, kurā ar 3:0 pārspēja rīdzinieku Ēriku Strodu, kuram čempionāta sudrabs. Bronzas mačs izvērtās starp jau ierastajām pretiniecēm, meiteņu junioru līderēm Unu Ulmani un Lauru Badūni, Unai izcīnot bronzu četros geimos.

GU-17 grupā pārliecinoša uzvara grupas favorītei jelgavniecei Sonorai Liepai, kura izcīnīja arī 4. vietu U-19 grupā. 2. un 3. vieta Pļaviņu spēlētājām Anitai Vītolai un Nikolai Gasperovičai.

Zēnu U-15 grupā, kurā spēlēja arī daži jaunāki puiši (BU-13), par līdera statusu šaubīties nelika rīdzinieks Renārs Strods – viņš finālā pārspēja jelgavnieku Rafaelu Hairapetjanu, kuram čempionāta sudrabs. Bronza – Samvelam Hairapetjanam, kurš bronzas mačā pārspēja savu treniņbiedru Emīlu Gūžu.

GU-13 grupā vieglas uzvaras guva Anita Vītola no Pļaviņām, otrā arī Pļaviņu spēlētāja Kristīne Skvorcova, trešā vieta jelgavniecei Elīzai Zilkalnai.

Jaunākajā U-11 grupā, kurā varēja spēlēt arī vienu, divus gadus vecāki iesācēji, uzvarēja deviņgadīgā jelgavniece Emīlija Upeniece, otrais Markus Vairovs no Pļaviņām, trešā rīdziniece Anna Ausekle, kurai šīs bija tikai otrās sacensības.

Čempionātā piedalījās 30 juniori, visvairāk no Jelgavas. 15 juniori  pārstāvēja Jelgavas skvoša klubu, 7 – skvoša klubu “Pļaviņas”, 6 – Rīgas skvoša skolu, divi juniori bija mērojuši ceļu no Madonas.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar Jelgavas pilsētas čempionāta medaļām un organizatoru un atbalstītāju sarūpētām balvām. Čempionātu organizē Jelgavas skvoša klubs sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”, atbalsta sporta preču interneta veikals “Latvin” un sporta preču zīmols “Victor”, kā arī Latvijas Skvoša federācija.