Jelgavas Jaunais teātris viesizrādē Madridē

04.04.2005.
Pamatojoties uz Madrides mākslas centra "Circulo de Bellas Artes" ielūgumu, Jelgavas Jaunais teātris ar Aldas Skrastiņas veidoto kustību izrādi "Pasaules lauskas" ir uzaicināts piedalīties starptautiskā mākslas forumā Madridē, kur katrai jaunajai Eiropas Savienības dalībvalstij tiek dota iespēja eksponēt savas valsts plastiskās mākslas ( artes plasticas ) darbus.

Projekts "VEIDOJOT EIROPU, VEIDOJOT KULTŪRU " ietver pavisam 9 Eiropas valstu izstādes un izrādes. Šī starptautiskā foruma mērķis ir prezentēt jaunās Eiropas Savienības valstis ar kultūras palīdzību.

Jelgavas Jaunā teātra izrāde " Pasaules lauskas " tika izvēlēta tāpēc, ka tajā pielietotas universālas mākslas formas, kas saprotamas multinacionālai sabiedrībai un vienlaikus pārstāvēta tieši Latvijas teātrim raksturīgā tēlainība un satura daudzslāņainība. Kustību izrāde " Pasaules lauskas " ir balstīta uz jaunās latviešu rakstnieces Irbes Treiles darbu un iestudēta Jelgavas Jaunajā teātrī 2002. gadā.

Ar savu nopietno darbu un mākslinieciski augstvērtīgajiem iestudējumiem Jelgavas Jaunais teātris ir ieņēmis stabilu vietu Latvijas labāko amatierteātru vidū un godam nopelnījis arī starptautisku atzinību. Pārstāvēt Latviju tik prestižā notikumā ārvalstīs ir ne tikai atbildīgs un nopietns uzdevums, bet arī liels gods un gandarījums gan pašam teātrim, gan visiem teātra atbalstītājiem.

Informāciju sagatavoja Indra Soika, Jelgava Jaunā teātra pārstāve.

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies