12.5 °C, 4.7 m/s, 62.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas kvalifikācijas posmā uzvar mājinieki
Jelgavas kvalifikācijas posmā uzvar mājinieki
30/08/2020

Desmit minūtes pašaizliedzīgas cīņas abu komandu izpildījumā – tāda bija Latvijas 3×3 basketbola līgas “Top Gun” Jelgavas kvalifikācijas posma vīriešu finālspēle, kurā ar rezultātu 21:9 pārāki bija BK “Jelgava” puiši.

Šodien Pasta salas slidotavā tupinājās Latvijas 3×3 basketbola līgas “Top Gun” Jelgavas kvalifikācijas posma otrā diena. Dienas pirmajā pusē sacentās sieviešu komandas, starp kurām bija arī BK “Jelgava” komanda ar Diānu Dudi, Alisi Karlsoni, Evelīnu Fricsoni un Lauru Zambrāni sastāvā un Latvijas izlase ar jelgavnieci Eniju Ķīvīti sastāvā.

Apakšgrupu turnīrā sieviešu izlase izcīnīja trīs uzvaras, savukārt Jelgavas komanda piedzīvoja vienu zaudējumu un izcīnīja divas uzvaras. Līdz ar to abas komandas satikās pusfinālā, kurā ar rezultātu 21:17 pārāka bija izlase. Finālā mūsu izlases meitenēm pretī stājās Lietuvas komanda “Gulbeles”, un spēle noslēdzās ar rezultātu 19:14 Latvijas komandas labā. Savukārt BK “Jelgava” šajā turnīrā izcīnīja 3. vietu. “Man grūti pateikt, kas man patīk labāk – klasiskais basketbols, vai 3×3 basketbols –, man abi ļoti patīk. Un šovasar 3×3 formāts man daudz ko ir devis, kas nākamsezon noderēs zāles basketbolā,” norāda E.Ķīvīte.

Vīriešu komandas šodien atsāka cīņu ar ceturtdaļfināla spēlēm. Ceturtdaļfinālā BK “Jelgava” tikās ar komandu “East-Ball” un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 21:5. Šodien jelgavniekiem pievienojās ceturtais spēlētājs Mārtiņš Šteinbergs, kurš vakar komandai nevarēja palīdzēt. Šodien viņa sniegums bija tik veiksmīgs, ka viņš tika atzīts par visa Jelgavas turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Pusfinālā jelgavnieki tikās ar komandu “Bauerfeind”, kuru uzveica ar rezultātu 20:16. Jāpiebilst, ka komandā “Bauerfeind” spēlēja jelgavnieks Mārtiņš Ivanovs un viņa pārstāvētā komanda turnīru noslēdza 3. vietā. Finālā, kā vakar prognozēja Jelgavas komandas spēlētājs Armands Seņkāns, tikās BK “Jelgava” un BK “Mārupe”. Pirmajās minūtēs spēle ritēja punkts punktā, bet pēc tam jelgavniekiem izdevās iekrāt pārsvaru, ko mārupiešiem tā arī neizdevās sadeldēt. Spēle noslēdzās ar rezultātu 21:9 mājinieku labā. BK “Jelgava” sastāvā spēlēja Roberts Pāže, Armands Seņkāns, Armands Ginters un Mārtiņš Šteinbergs.

Jelgavā notika Latvijas 3×3 basketbola līgas “Top Gun” pēdējais kvalifikācijas posms. Visu kvalifikācijas posmu finālisti septembrī tiksies vasaras seriāla finālposmā, kas notiks iepirkšanās centrā “Akropole” Rīgā un kurā tiks izspēlēts brauciens uz FIBA 3X3 starptautisko turnīru.