Jelgavas pilsētas attīstība un nākotnes ieceres

07.05.2007.
Attēla autors: Jānis Kupčs
Attēla autors: Jānis Kupčs
2001.gadā, kad notika Jelgavas Domes vēlēšanas, kā galvenās pilsētas prioritātes tika izvirzītas izglītība, jaunas darba vietas, kultūra un sakārtota vide pilsētā Zemgales centrā.

Šajā laikā Jelgava ir strauji attīstījusies – palielinās darba algas, bezdarba līmenis ir viens no zemākajiem valstī – 4 procenti, pašvaldības budžetā būtiski pieaug iedzīvotāju ienākumu nodokļa apmērs un Jelgava starp Latvijas pašvaldībām šobrīd jau ierindojas trešajā vietā. Šie priekšnoteikumi ļauj pilsētai izvirzīt arvien augstākus mērķus nākotnei.

Šī gada pilsētas budžeta galvenā prioritāte ir investīcijas pilsētas infrastruktūras attīstībā. Viens no svarīgākajiem ir ielu uzturēšanas jautājums. Līdz šim Jelgavā rekonstruēti vai atjaunoti 17 kilometri ielu ar asfalta segumu, šogad plānots sakārtot vēl 6,5 kilometrus. Būtiski palielināts pašvaldības finansējums apgaismojuma uzlabošanai pilsētā. Drīzumā tiks uzsākts ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcijas projekts, kura rezultāts būs kvalitatīva ūdens piegāde jelgavnieku mājokļos. Jau šogad sāksies Zemgales reģiona sadzīves atkritumu poligona būvniecība un atkritumu šķirošanas projekta realizācija.
Izprotot izglītības pieaugošo nozīmi pilsētas attīstībā un ekonomiskajā izaugsmē, vislielākais finansējums no pilsētas pamatbudžeta pēdējos gados ir izglītības nozarei - 33% no pamatbudžeta kopējā apjoma. Pilsētā izveidots un veiksmīgi darbojas Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs, kas piedāvā gan interešu izglītības, gan profesionālās apmācības un kvalifikācijas celšanas mācību programmas.
Jelgavas pilsētas stratēģijā noteikts, ka viens no galvenajiem attīstības virzieniem ir ražošana – metālapstrāde, mašīnbūve. Šīs un arī citas uzņēmējdarbības jomas tiek veicinātas un atbalstītas no pašvaldības puses.

Pie nozīmīgākajiem projektiem, kas realizējami tuvākajā nākotnē, minami Zemgales olimpiskā centra, 4. vidusskolas piebūves celtniecība, Zemgales tehnoloģiskā parka (ZTP) attīstība. Parkā jau šobrīd top modernākais būvmateriālu izstrādājumu testēšanas centrs Baltijā, kas ļaus veikt plaša spektra būvizstrādājumu testus un veicinās zinātnieku un uzņēmēju sadarbību.
Tāpat plānots sakārtot pasažieru pārvadājumu sistēmu, izveidojot Jelgavā jaunu un mūsdienīgu satiksmes mezglu.
Darāmā un ieceru ir daudz, tāpēc priecē jelgavnieku augošā sociālā aktivitāte un vēlme iesaistīties pilsētai svarīgu procesu veicināšanā.

Andris Rāviņš,
Jelgavas Domes priekšsēdētājs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies