Jelgavniece un Latvijas izlase debitē U-18 Pasaules kausa izcīņā 3x3 basketbolā

31.08.2021. Sporta servisa centrs

Ungārijas pilsētā Debrecenā aizvadīta Pasaules kausa izcīņa 3x3 basketbolā U-18 vecuma grupā. Latvijas meiteņu izlasē spēlēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Enija Ķīvīte.

Latvijas izlase apakšgrupā ar rezultātu 19:12 pārspēja Izraēlas vienību, ar rezultātu 11:16 piekāpās vienaudzēm no Vācijas un ar rezultātu 22:5 uzvarēja Indonēzijas komandu. Tas mūsu meitenēm ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, kur gan ar rezultātu 11:21 nācās atzīt Spānijas pārākumu.

 

"Sajūtas bija patiešām neaprakstāmas, man bija liels prieks spēlēt un pārstāvēt Latviju šāda līmeņa turnīrā. Komandas sniegumu vērtēju labi, manuprāt, 6. vieta Pasaules kausā ir labs sasniegums. Protams, mēs katra apzināmies to, ka varējām labāk un savu uzstādīto mērķi nesasniedzām, taču, analizējot spēles, sapratām, kas katrai ir jāuzlabo un, manuprāt, tas ir pats svarīgākais tālākajam progresam," Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei "Sporta servisa centrs" pastāstīja Enija Ķīvīte.

 

Sportiste atzīst, ka pret savu sniegumu vienmēr ir kritiska, un arī šoreiz viņa uzskata, ka varēja nospēlēt labāk. Tomēr viņa atzinīgi vērtē iespēju pārstāvēt Latviju šajā turnīrā un uzskata, ka spēlēšana kopā ar vecākām meitenēm dod arī iespēju mācīties no viņām.

 

Jāpiebilst, ka Enija Ķīvīte piedalījās arī tālmetienu konkursā, kurā izcīnīja 2. vietu. "Metienu konkursa fināls bija pēc smagas spēles ar Spāniju. Biju nogurusi un saņemtie bija emocionāli grūti. Tomēr beigu beigās es ieguvu 2. vietu," norāda basketboliste.

 

Pasaules kausa izcīņas pamatturnīrā startēja 17 meiteņu komandas, kas tika sadalītas četrās grupās. Pa divām labākajām komandām no katras grupas kvalificējās ceturtdaļfinālam.

 

U-18 Pasaules kausa izcīņa 3x3 basketbolā notiek kopš 2011. gada. Latvijas puišiem līdz šim labākais rezultāts bijusi 9. vieta, kas izcīnīta 2011., 2013. un 2019. gadā. Latvijas meitenes šāda līmeņa turnīrā piedalījās pirmo reizi un bija izliktas ar piekto numuru. Kopvērtējumā Latvijas izlase turnīru noslēdza 6. vietā.

 

Foto: FIBA

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies