12.5 °C, 4.7 m/s, 62.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki Zemgalei 29. reizi izcīna kausu peldēšanā
Jelgavnieki Zemgalei 29. reizi izcīna kausu peldēšanā
10/12/2019

6. un 7.decembrī Ventspilī aizvadītas gadskārtējās sacensības “”Novadu kausa izcīņa peldēšanā”. Zemgale Novadu kausu izcīnīja 29. reizi sacensību 30 norises gados! Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi izcīnīja 15 zelta, 11 sudraba, 9 bronzas medaļas.

Zemgali pārstāvēja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (Jelgavas SPS) audzēkņi. Sacensībās piedalījās 96 sportisti. Katru vēsturisko novadu drīkstēja pārstāvēt komanda  24 peldētāju sastāvā, kuru rezultātus apkopoja komandu kopvērtējumā, bet 38 sportisti startēja individuāli.

Kopvērtējumā Zemgalei 358 punkti, Kurzemei 316.5 punkti, Latgalei 188.5 un Vidzemei 174 punkti. Šogad ierasto izcīnīto vietu secību izmainīja Latgales komandas panākums, apsteidzot Vidzemes peldētājus cīņā par 3. vietu.

Individuālajos startos  Jelgavas SPS audzēknis Jevgenijs Boicovs uzrādīja sacensību augstvērtīgāko rezultātu 100m brīvā stila distancē, iegūstot 705 FINA punktus, savukārt sieviešu konkurencē augstvērtīgākais rezultāts jelgavniecei Elīzai Lagzdiņai 100m brasā (634 FINA punkti). Jelgavnieki no sacensībām pārveda arī 4 kausus, no kuriem peldētājs J.Boicovs izcīnīja divus: Liepājas domes piešķirto A.Kārkliņa kausu par uzvaru 100m brīvajā stilā un Voldemāra Baloža kausu par uzvaru 100m tauriņstilā.

Zemgales vīriešu komanda izcīnīja Ulda Zemzara kausu par uzvaru 4x50m tauriņstila stafetē, savukārt Renāte Artamonova izcīnīja Svetlanas Lupikas kausu par uzvaru 100m brīvajā stilā sievietēm.

Jelgavas SPS audzēkņi izcīnīja 15 zelta medaļas: Jevgenijs Boicovs 100m brīvajā stilā un 100m tauriņstilā, Pauls Audzēvičs 200m un 400m brīvajā stilā, Laura Šinkus 50m brīvajā stilā un 200m peldējumā uz muguras, Elīza Lagzdiņa 100m un 200m brasā, Didzis Rudavs 100m brasā, Matīss Kaktiņš 200m brasā, Andris Skuja 100m kompleksā, Renāte Artamonova 100m brīvajā stilā.

Zemgales stafešu komanda izcīnīja zelta medaļas gan sieviešu, gan vīriešu peldējumā 4x50m tauriņstilā un  sieviešu komanda 4x50m brīvajā stilā, uzstādot jaunu sacensību rekordu.

Sudraba medaļas izcīnīja: Jana Dobrjanska 100m un 200m brasā, Matīss Kaktiņš 100m brasā, Maksims Ņikitins 200m peldējumā uz muguras, Germans Golcvarts 200m brasā, Andris Skuja 50m tauriņstilā, Anete Meja Kalniete 100m brīvajā stilā, Laura Šinkus 100m peldējumā uz muguras un Zemgales vīriešu komanda 4x50m brīvā stila stafetē.

Bronzas medaļas izcīnīja Emīls Dūmiņš 100m brīvajā stilā, Sergejs Židkovs 200m brīvajā stilā, Maksims Ņikitins 100m peldējumā uz muguras, Germans Golcvarts 100m brasā, Anete Meja Kalniete 50m brīvajā stilā, Mareta Kalnišķe 200m brīvajā stilā, Veronika Gorškova 400m brīvajā stilā, Patrīcija Adamoviča 100m tauriņstilā un Nikola Elpe 400m kompleksā peldējumā.

Šajās sacensībās Jelgavas peldētāji izcīnīja vairākus rekordus: Matīss Kaktiņš pārspēja sev piederošo Jelgavas rekordu 100m brasa distancē (13 – 14 g.v., zēnu grupā).

Elīza Lagzdiņa laboja 27 gadus nepārspētu Jelgavas rekordu 100m brasā (15 – 16 g.v. meiteņu grupā), kas vienlaikus kļuvis par jaunu rekordu arī sieviešu grupā, par vienu sekundes simtdaļu pārspējot Agneses Ozoliņas 2001.gadā uzrādīto rezultātu.

Vēl sportistei E.Lagzdiņai  jauns Jelgavas rekords 200m brasā, kas arī kļuvis par labāko rezultātu Jelgavas peldēšanas vēsturē (15 – 16 g.v. meiteņu grupā un sieviešu grupā) Abi uzrādītie rezultāti kļuva par jauniem Novada kausa izcīņas sacensību rekordiem!