2.8 °C, 4.5 m/s, 73.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsJLSS treneri audzēkņu startus Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā vērtē kā izdevušos
25/03/2022

No 20. līdz 25. martam Somijas pilsētā Vokati norisinājās Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskais festivāls, kurā startēja arī divi Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēkņi – šorttrekists Māris Jānis Šternmanis un daiļslidotāja Anastasija Konga. Treneri jauniešu startus vērtē kā veiksmīgus.

Šorttrekists Māris Jānis Šternmanis slidoja gan 500, gan 1000, gan 1500 metru distanci. 500 metros viņš izcīnīja 9. vietu 29 slidotāju konkurencē, 1000 metros – 16. vietu, savukārt 1500 metros iekļuva B finālā un izcīnīja 11. vietu. “Māra Jāņa startu vērtējam ļoti labi. Mēs katram slidojumam sagatavojāmies taktiski labi, un tas deva rezultātu,” vērtē šorttrekista treneris Endijs Vīgants.

Daiļslidotāja Anastasija Konga izcīnīja 13. vietu 31 dalībnieces konkurencē. Īsajā programmā Anastasija ieguva 44,07 punktus un ierindojās 13. vietā, izvēles programmā viņa ieguva 83 punktus un ierindojās 10. vietā. “Anastasiju no 6. vietas šķīra nepilni septiņi punkti – rezultāti bija ļoti blīvi, un visu izšķīra sīkumi. Viņa savā slidojumā abās programmās kopā pieļāva trīs rupjas kļūdas – ja to nebūtu, viņa būtu varējusi tikt sešiniekā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja JLSS daiļslidošanas treneris Andrejs Brovenko. Viņš piebilda, ka pirms kāda laika Anastasija izslimoja ar Kovid-19, un viņai bija smagas sekas, kas būtiski ietekmēja sportistes fizisko formu. Ņemot vērā šo apstākli, treneris uzskata, ka Anastasijai starts Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā ir izdevies.

Sportisti un treneri mājās atgriezīsies 26. martā.

Latviju Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskā festivāla pavasara sesijā pārstāvēja 18 sportisti piecos sporta veidos – kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā. Latvijas pārstāvis Lauris Kaparkalējs izcīnīja zelta medaļu distanču slēpošanā sprinta distancē.

Jāatgādina, ka Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā piedalījās arī Latvijas U-18 hokeja izlase, kas izcīnīja 5. vietu. Izlases sastāvā bija četri JLSS un kluba HK “Zemgale/LLU” hokejisti: Kevins Strādnieks, Roberts Vītols, Rūdolfs Muraško un Reinards Pētersons. Tāpat izlasē spēlēja arī divi bijušie JLSS audzēkņi – Mārtiņš Krūklītis un Ēriks Mateiko. Hokeja turnīrs norisinājās no 12. līdz 17. decembrim.