6.7 °C, 4.1 m/s, 55.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsNoskaidroti uzvarētāji Jelgavas atklātajā čempionātā skvošā
Noskaidroti uzvarētāji Jelgavas atklātajā čempionātā skvošā
22/10/2019

Aizvadītajā nedēļas nogalē Veselības centrā un fitnesa klubā “Fitland” notika Jelgavas atklātais čempionāts skvošā. Junioru grupā spēcīgākais jelgavnieks – Augusts Ūbelis, meitenēm – igauniete no Pērnavas Eveli Melka, bet par Jelgavas atklātā čempionāta skvošā uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuvis rīdzinieks Lauris Rozenvalds.

Spēcīgā konkurencē par Jelgavas atklātā čempionāta skvošā čempionu vīriešu konkurencē kļuvis rīdzinieks Lauris Rozenvalds. Teicami panākumi ir jelgavniekam Augustam Ūbelim, kurš junioru konkurencē kļuva par čempionu, bet pieaugušo elites spēlētāju grupā izcīnīja sudraba medaļu.

Jelgavas čempionātā piedalījās spēcīgākie M1 grupas spēlētāji: 8 no pirmajiem 10 Latvijas Skvoša federācijas (LSF) reitinga spēlētājiem, kā arī labākais spēlētājs no Šauļiem. Konkurenti bija tik līdzvērtīgi, ka daudzu spēļu iznākums iepriekš nebija prognozējams, tostarp uzvarētājs. Daudzas čempionāta spēles ritēja trīs geimos līdz spēku izsīkuma robežai.

M2 grupā čempionāta zelts jaunajam rīdziniekam Edvardam Stikutam, kurš bija grupas favorīts. Sudraba medaļu izcīnīja rīdzinieks Gatis Vītols. Cīņā par bronzu trīs geimos ādažnieks Ivars Bērziņš pārspēja jelgavnieku Māri Eliņu.

Par Jelgavas junioru čempioniem kļuvuši jelgavnieks Augusts Ūbelis un igauniete no Pērnavas Eveli Melka. Pusfinālā A.Ūbelis pārspēja LSF reitinga līderi rīdzinieku Reini Kučeru, kurš šoreiz izcīna bronzas medaļu. Bet arī tā R.Kučeram nenāca viegli – otrajā geimā tika atspēlēta Jāņa Plūmes mačbumba, arī trešajā, izšķirošajā geimā cīņa ritēja punkts punktā.

Meitenēm otrā vieta jelgavniecei Laurai Badūnei, bronza – pērnavietei Laurai Lisai Lillelehtai, kura cīņā par 3. vietu pārspēja jelgavnieci Hannu Sieku. E.Melka, kura šogad pretendē uz Igaunijas nacionālās izlases sastāvu, izcīnīja sudraba medaļu puišu grupā, izrādot sīvu pretestību A.Ūbelim. Pļaviņietis Helmuts Vītols piekāpās jelgavniekam Lukasam Kančam, kurš čempionātā izcīna bronzas medaļu.

Pirmo reizi Latvijas skvoša vēsturē tika izveidota atsevišķa mazo meiteņu – GU11 grupa, kurā labākos rezultātus uzrādīja pieredzējušās Pļaviņu meitenes – 1. vieta Anitai Vītolai, 2.vieta – Agnesei Balčunai un 3.vieta – jelgavniecei Arinai Aleksejevai.

Skvoša iesācējiem tika rasta iespēja spēlēt U13/ + iesācēju grupā, kur laurus plūca Pļaviņu spēlētāji: Nikola Krīmiņa izcīnīja 1.vietu, Sanija Petroviča – 2.vietu un 3.vietā ierindojās Kristans Arians Orniks.

Čempionātā piedalījās 34 no 36 pieteiktajiem junioriem. Diemžēl, daži potenciālie dalībnieki uz sacensībām netika skolēnu brīvlaika plānu dēļ. Vīriešiem W1 grupā sacentās 16 spēlētāji, M2 – 15 dalībnieki.

Jelgavas atklātais čempionāts noslēgsies ar čempionu noskaidrošanu dāmu grupā 27. oktobrī. Tad arī starp visiem dalībniekiem tiks izlozēta čempionāta lielā balva – Eiropā populārākā Oliver zīmola skvoša rakete.

Informācija un foto: B.Lulle