8.2 °C, 5.6 m/s, 78.1 %

Sākumlapa JaunumiNoslēgušās VIII Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības
Noslēgušās VIII Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības
12/08/2019

Horvātijas pilsētā Varaždinā svētdien, 11. augustā, noslēdzās VIII Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensības, kurās Latvijas komanda ar Jelgavas sportistiem sastāvā izcīnīja 4. vietu. Šķēpmetējs Gatis Čakšs sacensībās izcīnīja 2. vietu, diska metēja Dace Šteinerte – 5. vietu, vieglatlēte Māra Anna Zīverte ar komandas biedrēm 4×400 metru stafetē – 5. vietu, bet 400 metru barjerskrējienā – 7. vietu.

Visaugstāko rezultātu no jelgavniekiem šajā čempionātā uzrādīja šķēpmetējs G.Čakšs. Viņš 12 valstu izlašu labāko šķēpmetēju konkurencē izcīnīja godpilno 2. vietu ar rezultātu – 77,23 metri.

5. vietā Eiropas komandu čempionātu vieglatlētikā noslēdza diska metēja jelgavniece D.Šteinerte. Viņa disku raidīja 52,90 metrus tālu, kas ir otrs labākais rezultāts sportistes karjerā.

Pirmo reizi pieaugušo izlases sastāvā Eiropas komandu čempionātā vieglatlētikā startēja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne M.A.Zīverte. Viņa Latviju pārstāvēja divās disciplīnās – 4×400 metru stafetē un 400 metru barjerskrējienā. Stafetē meitenes izcīnīja 5. vietu 12 komandu konkurencē, bet 400 metru barjerskrējienā Mārai Annai ir 7. vieta ar rezultātu 1:01,62 minūtes.

Jāpiebilst, ka Latvijas izlases sportisti otrajā līgā sacentās ar Austrijas, Bulgārijas, Horvātijas, Kipras, Dānijas, Igaunijas, Gruzijas, Izraēlas, Luksemburgas, Maltas un Slovēnijas vieglatlētiem. Pirms diviem gadiem Izraēlā Telavivā otrajā līgā Latvija bija sestā, bet šogad ierindojās ceturtajā vietā.