Seminārs jauniešiem par profesijas izvēli

04.04.2006.
Godātie skolu vadītāji, pedagogi, vecāko klašu audzēkņi!

Katru pavasari tūkstošiem jauniešu uzdod sev būtisko jautājumu, kurp doties pēc skolas beigšanas. Katru sestdienu uz šo jautājumu atbildi palīdz rast arī biedrības “Jauniešu Konsultācijas” veidotais raidījums par profesijas izvēli “Kurp dodies?”

4. aprīlī plkst. 15.00 Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā raidījuma “Kurp dodies?” veidotāji un Jelgavas uzņēmumu un iestāžu vadītāji aicina uz atraktīvu diskusiju vecāko klašu audzēkņus par profesijas izvēles iespējām. Diskusijas moto: “Atnāc uz kino – aizej ar domu par profesiju”.

Diskusiju vada: moderators Kristaps Pilvers

Kāpēc “Jauniešu Konsultācijas” Jūs aicina?

Diskusijas “Kurp dodies?” nepieciešamību diktē situācija darba tirgū. Saskaņā ar “Jauniešu Konsultāciju” 2005.gadā veikto pētījumu “Jaunietis darba tirgū” 71% no aptaujātajiem vidusskolas beidzējiem nezina, kādu profesiju izvēlēsies. Tikai 35% respondentu par svarīgāko uzskata izvēlētās profesijas atbilstību darba tirgus vajadzībām, kā arī paša spējām un interesēm. Pētījums parāda arī to, ka no profesiju klasifikatorā minētajām vairāk nekā 3400 profesijām, 58% vidusskolēnu var nosaukt ne vairāk kā 20. Vairāk nekā 60% atzīst, ka ir nepieciešama informācija par pieprasītākajām profesijām darba tirgū. 65% vidusskolu beidzēju ir pārliecība, ka augstskolas diploms jau nodrošina stabilu vietu darba tirgū.

Jaunieši bieži profesijas izvēli balsta uz mītiem un stereotipiem. Bieži vien par savas nākotnes profesijas izvēles kritērijiem jaunieši izvēlas draugu ieteikumus, mediju radītos stereotipus, personiskos novērojumus un dažādu neobjektīvu informāciju, radot darbaspēka piedāvājumam neatbilstošu profesiju pārprodukciju.

Lai šos mītus kliedētu, veidojam aktīvu sadarbību ar darba devējiem, radām iespēju gan raidījumā “Kurp dodies”, gan mūsu organizētajos semināros iepazīt konkrētus uzņēmumus un izzināt darba tirgus vajadzības kopumā.

Kā kopīgi veidosim diskusiju?

“Jauniešu Konsultācijas” ir izveidojušas jaunu analītiski informatīvu filmu „KURP DODIES?” par pašreizējo situāciju darba tirgū, kā arī mācību un darba iespējām Latvijā. Šajā filmā apkopotas intervijas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, studentiem, darba devējiem, valsts institūciju vadītājiem, sižeti par uzņēmumiem un augstskolām, apkopota statistika par Latvijas darba tirgus kopainu.

Kristaps Pilvers diskusijā “Septiņi soļi līdz profesijai” pievērsīs uzmanību tam, kā izvēlēties profesiju, kādus jautājumus uzdot sev pašam, kā veiksmīgi nokļūt līdz vēlamajai atbildei, kā pēc iespējas mazāk kļūdīties savā izvēlē.

Jauniešiem būs iespēja tikties arī ar pārstāvi no AS Grindex, un AS Hansabanka, kā arī Spīdolas ģjmnāzijas pedagogiem.

Domājam, ka kopīga saruna un jautājumi sev pašam dos jauniešiem pareizo ievirzi profesijas izvēlē jau diskusijas laikā.

Aicinām tajā piedalīties visus interesentus. Piedalīšanās seminārā ir bez maksas.

Ceram uz Jūsu atbalstu, sekmējot skolēnu piedalīšanos šajā diskusijā.

“Jauniešu Konsultācijas” prezidents Jānis Logins


Par biedrību “Jauniešu Konsultācijas”

Biedrības “Jauniešu Konsultācijas” darbība ir vērsta uz jauniešu auditoriju: vidusskolēniem un studentiem Rīgā un visā Latvijā. Biedrība ir dibināta 2003. gadā, un tās darbības mērķis ir, veicinot savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu starp uzņēmējiem un jauniešiem, sagatavot Latvijas jauniešus mūsdienu darba tirgus prasībām un sekmēt viņu veiksmīgo iekļaušanos reģionālajā, valsts, kā arī pasaules mēroga ekonomiskajā apritē.

Papildu informācija:
Jānis Logins,
“Jauniešu Konsultācijas” prezidents
Mob. tālr.: 9540182
E-pasts:

Marina Skļara,
„Jauniešu konsultācijas” projektu vadītāja
Mob. tālr: 9139229
E-pasts:

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies