Šogad pilnībā pabeigs ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcijas projekta 1. kārtu

28.09.2006.
Izņēmums būs vienīgi Viskaļu, Tērvetes un Traktoristu iela, kur šogad uz ielām uzbērs šķembas, lai atvieglotu braukšanas apstākļus ziemā, taču jau nākamgad ielas tiks noasfaltētas. Šis izņēmums saistīts ar to, ka līdzīgi kā Mātera un Robežu ielā, minētajās ielās daļu līdzekļu seguma atjaunošanai ieguldīs pašvaldība, lai ielas varētu sakārtot augstākā kvalitātē un šie darbi notiks nākamajā gadā.

Rakšanas darbi reāli tiks pabeigti jau līdz novembrim – patlaban vēl no plānotā neizbūvēti palikuši 500 metri ūdens un kanalizācijas vadu – lielākais apjoms Tērvetes, Lidotāju un Saldus ielās.

Paralēli tam jau notiek seguma atjaunošana tajās ielās, kur rakšanas darbi pabeigti. Satiksmes iela būs noasfaltēta posmā līdz Traktoristu ielai. Tāpat segums atjaunos Bebru ceļā, Pavasara ielā, Jēkaba, Skolas, Kazarmes un Vecpilsētas ielās. Šo ielu seguma atjaunošana tiks īstenota projekta ietvaros un līdz salam to paredzēts izdarīt.

Līdz ar to arī būs noslēgusies apjomīgā projekta 1. kārta, kurā kopumā ieguldīti jau 15 miljoni eiro. Par šiem līdzekļiem izdevies Jelgavā izbūvēt 52 kilometrus maģistrālos ūdensvada un kanalizācijas tīklus, lai gan sākotnēji bija plānots, ka apjoms nepārsnieg 40 kilometrus. Tas ir ievērojams apjoms, jo kopumā pilsētā ūdensvads stiepjas 150 kilometru garumā, bet kanalizācijas tīkls – 130 kilometru garumā.

Jau paralēli 1. projekta kārtai sākušies sagatavošanās darbi 2. kārtai. Oktobra beigās beigsies 2. kārtas priekšprojekta izpēte un patlaban ir plānots, ka 2007. gads būs veltīts dažādiem dokumentācijas sagatavošanas darbiem, bet reāli darbi vidē sāksies 2008. gadā. Galvenais nākamās kārtas uzdevums būs dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošana pilsētā. Svarīgākais uzdevums būs vienas ūdens padeves vietas izveide un ūdens atdzelžošanas stacijas izbūve, kas garantēs kvalitatīva un standartiem atbilstoša dzeramā ūdens piegādi patērētājiem. Pilsētā pilnībā būs likvidētas līdzšinējās ūdens ņemšanas vietas, kas ir vairākas un neļauj optimāli organizēt ūdens padevi jelgavniekiem.

Tāpat 2. kārtas laikā plānots turpināt jau iesākto darbu un paplašināt ūdensvada un kanalizācijas tīklus pilsētā, taču to apjoms būs atkarīgs no līdzekļiem.


Informāciju sagatavoja
«Jelgavas ūdens» rīkotājdirektors
Jānis Laizāns

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies