Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem 2022. gada trešajā ceturksnī
Sveikti sportisti par sasniegumiem 2022. gada trešajā ceturksnī
17/10/2022

Šodien Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī teikts paldies Jelgavas sportistiem un treneriem par sasniegumiem šā gada trešajā ceturksnī – jūlijā, augustā un septembrī.

Sportistus sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktora vietniece Maija Actiņa. “Jūsu bagāža ļoti iedvesmo, tāpēc gribu pateikt jums paldies par veikumu, atdevi un par Latvijas un Jelgavas vārda nešanu pasaulē. Lai kur arī jūs startētu, ziniet, ka Jelgava ir tā vieta, kur jūs gaida, mīl, par jums priecājas un ar jums lepojas!” sveicot sportistus un trenerus, norādīja R.Vectirāne.

Trešajā ceturksnī Jelgavas sportistiem panākumi bijuši smaiļošanā  un kanoe airēšanā, airēšanā, vieglatlētikā, BMX riteņbraukšanā, karatē, ārmreslingā un peldēšanā. Kopumā sveikti 23 sportisti un viņu treneri un BMX riteņbraukšanas komanda.

Karatē

Jelgavnieks Kalvis Kalniņš Pasaules spēlēs, kas ir pasaulē otrs vērienīgākais sporta forums aiz olimpiskajam spēlēm, izcīnīja 7. vietu karatē svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Pasaules spēles notika jūlijā ASV.

Smaiļošana un kanoe airēšana

Trīs Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) sportisti piedalījās pasaules un Eiropas čempionātā. Smaiļotāja Melānija Čamane pasaules čempionātā juniorēm izcīnīja 6. vietu 500 metros divniekiem. Melānijai arī 1. vieta starptautiskās sacensībās smaiļošanā “Olimpic hopes” jaunietēm 500 metru distancē vieniniekos un divniekos, 1. vieta Latvijas čempionātā 500 metru distancē divniekos un jauktajos divniekos,  kā arī 1. vieta Latvijas čempionātā juniorēm 500 metru distancē vieniniekos, četriniekos un jauktajos divniekos.

Pasaules U-23 čempionātā un Eiropas multičempionātā piedalījās arī Jelgavas BJSS smaiļotājs Kārlis Dumpis. Tur gan viņam godalgotu vietu izcīnīt neizdevās, toties viņš kļuva par divkārtēju Latvijas pieaugušo čempionu (500 metru distancē vieniniekos un jauktajos divniekos) un arī divkārtēju Latvijas čempionu U-23 vecuma grupā (200 metros vieniniekos un 500 metros divniekos). Smaiļotāju treneris ir Juris Lauris.

Pasaules čempionātā piedalījās arī Jelgavas BJSS trenera Sergeja Bobkova audzēknis kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš, kur gan trīskārtējajam Latvijas čempionam (500 metru distancē vieniniekos un četriniekos un 1000 metru distancē vieniniekos) starts nepadevās tik labs, kā būtu gribējies.

Par Latvijas čempioni šovasar kļuva arī smaiļotāja Katrīna Smiltniece (treneris – Juris Lauris) 500 metru distancē divniekos un četriniekos un kanoe airētāji Nils Mediņš un Jurijs Ševcovs (treneris – Sergejs Bobkovs) 500 metros četriniekos. Par Latvijas čempioniem junioriem kļuva smaiļotājs Kristiāns Lauris (treneris – Juris Lauris) četriniekos 200 un 500 metru distancēs un kanoe airētāja Aleksandra Počtarenko (treneris – Boriss Lonskis) vieniniekos 500 metru distancē.

Airēšana

Labu sezonu aizvadīja arī Jelgavas BJSS airētāji treneres Agitas Puriņas vadībā. Patriks Strazds un Andrejs Kļaviņš piedalījās pasaules U-19 čempionātā, kas puišiem bija pirmā šāda mēroga pieredze. Viņi pārī izcīnīja arī Baltijas valstu čempionu un Latvijas čempionu titulu, bet kopā vēl ar Valteru Sējānu un Emīlu Niku Donovu kļuva par Latvijas čempioniem četriniekos. Patrikam individuāli arī 1. vieta Latvijas čempionātā sprintā un 1. vieta Baltijas jūras kausa izcīņā  junioriem. Valters ar Emīlu izcīnīja 2. vietu Baltijas valstu čempionātā, kļuva par Latvijas čempioniem junioru vecuma grupā gan divniekos, gan četriniekos – te viņiem palīdzēja arī Jānis Eglājs un Svens Edgars Elsknis – un Baltijas jūras kausā izcīnīja 1. vietu 500 metros junioru grupā un 3. vietu 2000 metros junioru grupā. Valteram vēl individuāli 1. vieta Latvijas čempionātā junioriem vieniniekos.

Vieglatlētika

Panākumus guvusi Jelgavas vieglatlētikas kluba pārstāve Dace Šteinerte (trenere – Maija Ukstiņa) – viņa izcīnīja 3. vietu diska mešanā Valsts Prezidenta balvas izcīņā. Veiksmīgs starts Baltijas valstu čempionātā padevās trim Jelgavas BJSS vieglatlētiem: Albertīnai Rudņevai (trenere – Laila Nagle) 3. vieta 3000 metru kavēkļu skrējienā U-20 grupā, Sanijai Gasparovičai (treneris – Markus Anzenavs) 1. vieta 800 metru skrējienā U-16 grupā un Renāram Ragovskim (trenere – Santa Lorence) 1. vieta šķēpa mešanā U-16 grupā.

Peldēšana

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas treneres Astras ozoliņas audzēkņi Nikolass Deičmans un Elijs Aleksejevs piedalījās Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas bija viņu pirmā pieredze šāda mēroga sacensībās. Ziemeļvalstu čempionātā jauniešiem Nikolass izcīnīja 2. vietu 200 metru kompleksajā peldējumā un 3. vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē, kurā peldēja arī Elijs.

BMX

Bērnu un jauniešu BMX sporta kluba “Mītavas kumeļi” pārstāvis Kristens Krīgers šogad kļuva par Latvijas čempionu elites grupā, kas sportistam ir trešais tituls. Savukārt kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas BJSS apvienotā komanda izcīnīja 1. vietu Latvijas klubu čempionātā. BMX braucēju treneris ir Uldis Balbeks.

Ārmreslings

Ar panākumiem priecējis arī kluba “Legacy Jelgava” pārstāvis Kristaps Blūmanis, kurš kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu ārmreslingā U-21 vecuma grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem – gan ar labo, gan ar kreiso roku.