Veidos Zemgales tūrisma operatoru atbalsta sistēmu

01.03.2005.
Projekta ieviešanā kā partneri piesaistīti Jelgavas sadraudzības pilsētas Heleforsa, Šauļi, kā arī Zemgales tūrisma attīstības biedrība (ZTAB) un Zemgales reģionālais Pieaugušo izglītības centrs. Projekts tiks ieviest no 2005. gada marta līdz decembrim.

Projekta mērķis ir stiprināt Zemgales reģiona ekonomiku, akcentējot tūrisma nozari vienlaikus dažādojot ekonomiskās aktivitātes lauksaimnieciski aktīvajos Zemgales reģiona rajonos.

Aktivitātes galvenokārt orientētas uz atbalsta sistēmas izveidošanu uzņēmējiem, kuri jau nodarbojas vai plāno uzsākt nodarboties ar uzņēmējdarbību tūrisma nozarē Zemgales reģionā. Ar šo projektu aktīvu darbību uzsāks 2004. gada vasarā dibinātā ZTAB, kuras dibinātāji ir Jelgavas Dome, Jelgavas rajona padome, Jelgavas tirgotāju un ražotāju asociācija un SIA “Auto – Stars plus”.

Ieviešot šo projektu tiks veikts pētījums par Zemgales reģiona tūrisma operatoru darbību un izveidota tūrisma operatoru datu bāze. Izstrādāta tūrisma operatoru atbalsta stratēģija ar darba plānu 3 gadiem. Iekārtots un aprīkots ZTAB birojs. Izstrādātas 4 mācību programmas, kas vērstas uz tūrisma speciālistu kapacitātes paaugstināšanu un apmācīta 20 cilvēku grupa. Izstrādāta apmācību programma par ES fondu piesaistes principiem un iespējamajiem to avotiem tūrisma uzņēmējiem, kā arī notikušas praktiskās konsultācijas ZTAB Biznesa laboratorijā.

Kā papildus projekta aktivitātes jāmin mājas lapas „Apceļo Zemgali” izstrāde. Tāpat tiks uzstādītas 80 tūrisma norādes zīmes (10x30cm) un 8 kartes (250x300cm) Jelgavā, Ozolniekos un Tērvetē. Tūrisma aktivitāšu popularizēšanai projekta ietvaros tiks sagatavoti vairāki informatīvi materiāli: brošūra “Apceļo Zemgali” ZTAB reklāmas lapa un projekta brošūra.

Projekts “Atbalsta sistēmas izveide tūrisma operatoriem Zemgales reģionā” ir pirmā nozīmīgākā aktivitāte Zemgalē ar mērķi sniegt atbalstu tūrisma operatoriem, tādā veidā attīstot nozari Zemgales reģionā.

Informāciju sagatavoja projekta “Atbalsta sistēmas izveide tūrisma operatoriem Zemgales reģionā”
koordinatore Sandra Liepiņa tel. 3005483

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies