Vienojas par Jelgavas cukurfabrikas notekūdeņu attīrīšanas kārtību

30.03.2006.
Andris Rāviņš izteica gandarījumu, ka Jelgavas cukurfabrika ir radusi iespēju turpināt biešu pārstrādi, vienlaikus norādot uz nepieciešamību cieši sadarboties visām ieinteresētajām pusēm, lai līdz pārstrādes sezonas sākumam fabrikas notekūdeņus varētu novadīt pilsētas bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās.

A/S „Jelgavas cukurfabrika” valdes priekšsēdētājs Jānis Blumbergs informēja, ka uzņēmums ir gatavs investēt notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu izbūvē 1 līdz 1,2 miljonus latu, lai tie atbilstu SIA „Jelgavas ūdens” bioloģisko attīrīšanas iekārtu standartiem. Plānots, ka 2006. gada cukurbiešu pārstrādes sezonā uzņēmuma notekūdeņi tiks virzīti caur pilsētas jaunajām bioloģiskās attīrīšanas iekārtām un netiks tiešā veidā iepludināti Lielupē.

SIA „Jelgavas ūdens” valdes loceklis Jānis Laizāns uzsvēra, ka pilsētas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir gatavas pieņemt Cukurfabrikas notekūdeņus ar jaudu 100 līdz 130 m3 stundā pie nosacījuma, ja tiks nodrošināts pilnvērtīgs priekšattīrīšanas process.

Tika panākta vienošanās, ka A/S „Jelgavas cukurfabrika” izstrādās darbības plānu aktivitātēm līdz 15. septembrim, kad plānots uzsākt cukurbiešu pārstrādi.

Informāciju sagatavoja Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Zemene

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies