6.4 °C, 0.9 m/s, 44.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsZiņas no Tokijas: Latvijas 3×3 basketbola izlasei zaudējums pret Krieviju
Ziņas no Tokijas: Latvijas 3×3 basketbola izlasei zaudējums pret Krieviju
26/07/2021

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā aizvadījusi Tokijas olimpisko spēļu otro šodienas spēli – pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu. Smagā cīņā latviešiem nācās atzīt pretinieku pārākumu ar rezultātu 15:19.

Jau no pirmajām sekundēm bija skaidrs, ka spēle būs smaga, un to apliecināja arī temps, kādā uz tablo mainījās rezultāts. Komandas pašaizliedzīgi cīnījās katrā epizodē, un rezultāts auga ļoti lēni. Piemēram, pēc nospēlētām trīs minūtēm rezultāts bija 3:4 par labu Krievijas basketbolistiem, bet pēc piecām nospēlētām minūtēm – 6:7 par labi Krievijai. Sākoties pēdējai minūtei, Krievijai bija izdevies iekrāt trīs punktu pārsvaru – 14:17. Latvijas mēģinājumi ātri gūt punktus noveda pie tehniskās piezīmes, kas nozīmē pretiniekiem iespēju izpildīt vienu soda metienu un saglabāt bumbu. Tam sekoja noteikumu pārkāpums no latviešu puses un vēl viens soda metiens Krievijai, tādējādi viņi starpību palielināja jau par četriem punktiem. Vienu punktu mūsu komandai izdevās atspēlēt, bet spēle noslēdzās ar zaudējumu – 15:19. Edgars Krūmiņš šajā spēlē guva divus punktus.

Jāatgādina, ka 3×3 basketbola spēle norisinās 10 minūtes vai kamēr kāda no komandām iegūst 21 punktu.

Kā informē Latvijas Basketbola savienībā, pēc aizvadītā apļa turnīra divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras pārējās komandas 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.–6. vieta, 4.–5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Šobrīd Latvijas izlases bilance ir trīs uzvaras un trīs zaudējumi sešās spēlēs. Noslēdzošā grupu spēle Latvijas komandai būs rīt, 27. jūlijā, pret Nīderlandi. Spēļu grafiks:

• 28. jūlijā pulksten 16.25 – spēle par zeltu

Pēc aizvadītām trīs grupas turnīra dienām un sešām spēlēm, līdere joprojām ir Serbija, kas nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, bet otro vietu ieņem Nīderlande ar četrām uzvarām. Trīs uzvaras ir izcīnījusi Latvija, Krievija un Beļģija, un starp šī komandām visvairāk punktu guvusi Latvija, kam būs izšķiroša loma komandu izvietojuma turnīra tabulā. Divas uzvaras ir Ķīnai un Polijai, viena – Japānai.

Komandām atlikusi vairs katrai viena grupas spēle, kas notiks 27. jūlijā rīta cēlienā, savukārt jau pēcpusdienā tiks izspēlēti ceturtdaļfināli.