Jelgavas pilsētai 755

PS-laika_baners_Jelgava_1440.jpg

 

Šogad Jelgavas pilsēta svin savu 755. jubileju. Pilsētas svētku mēnesī - maijā, jelgavnieki, pilsētas ilggadējie viesi, kā arī tuvi un tāli draugi aicināti attālināti ar Jelgavu sirdī svinēt svētkus savā ģimenē un mājās. Ikviens ar devīzi "Mēs esam Jelgava" ir aicināts iesaistīties radošās aktivitātēs, izjust kopības sajūtu un apliecināt savu mīlestību pilsētai ar 755 gadu senu vēsturi.

 

JELGAVAS PILSĒTAS KARODZIŅU STAFETE

Aizstājot svētku gājienu, ikviens ir aicināts piedalīties simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņu stafetē, kas attālinātā formātā atspoguļos Pilsētas svētku gājienu un kalpos kā sveiciens pilsētai svētkos. 

 

karodzina_akcijai.JPG

 

Visa mēneša garumā ikviens aicināts pa e-pastu Jelgava755@jelgava.lv un pilsētas "Facebook" lapā iesūtīt īsu (4-9 sekundes), vertikāli izvietotu video, kur karodziņu cilvēks saņem no labās puses, un nodod tālāk ārpus kadra uz kreiso pusi. Iesūtītie video katru nedēļu tiks apkopoti, izveidojot vienotu sveicienu Jelgavai 755. gadadienā. Karodziņš drukāšanai pieejams šeit, savukārt izgriešanai tas tiks publicēts arī "Jelgavas Vēstneša" 21. maija numurā. 

 

SVEICIENI JELGAVNIEKIEM SVĒTKOS

22. un 23. maijā Jelgavā dzimušais mūziķis Kārlis Kazāks iepriecinās jelgavniekus, atskaņojot koncertus daudzdzīvokļu namu pagalmos. 

 

Savukārt 29. un 30. maijā pa pilsētu ceļos muzikālais "Svētku ekspresis", no kura Jelgavas pilsētas simbols – Alnītis – sveiks iedzīvotājus svētkos. Par precīziem laikiem un vietām informācija sekos.

 

Klausītāji sveicienus aicināti baudīt no saviem balkoniem vai skatīties pa atvērtu logu, lai tiktu ievēroti drošības pasākumi.

 

33634208_2089741587968926_5104762179702226944_o.jpg

 

Savukārt, 30. maijā, sagaidot dzimšanas dienas svinību kulmināciju, raidījumā Muzikālais kokteilis "Pēc trešā zvana" atskatīsimies uz spilgtākajām dziesmām, dejām un spožākajiem mirkļiem no Jelgavas pilsētā rīkotajiem koncertiem, uzvedumiem un šoviem. Svētku speciālizlaidumu skaties iestādes "Kultūra" sociālo tīklu vietnē Facebook un mājaslapā kultura.jelgava.lv. 

 

 

Jelgava foto mirkļos.png

 

FOTOAKCIJA "SAJŪTI JELGAVU"

Pilsētas 755. jubilejas gadā ikviens interesents var piedalīties fotoakcijā "Sajūti Jelgavu", līdz 31. maijam iesūtot fotogrāfijas ar mirkļiem no pilsētas un ikdienas dzīves. 

 

VIRTUĀLĀ FOTO ORIENTĒŠANĀS "JELGAVA CAUR VĒSTURES PRIZMU"

Lai pārbaudītu savas zināšanas par Jelgavas pilsētas vēsturi, no 7. līdz 13. maijam  ikviens tiek aicināts pārbaudīt savas zināšanas konkursā "Jelgava caur vēstures prizmu". Rezultāti.

 

FOTO IZAICINĀJUMS  "JELGAVAI 755"

Izvēloties dalību individuālajā vai ģimenes kategorijā, no mājās esošajiem priekšmetiem - grāmatām, bērnu mantām, virtuves piederumiem, drēbēm, apaviem, traukiem, sadzīves priekšmetiem, telpās vai ārpus tām dalībnieki aicināti izveidot kompozīciju - skaidri salasāmu uzrakstu "JELGAVAI 755".

 

JELGAVA ARHĪVOS

Tāpat visa svētku mēneša garumā ielūkosimies foto arhīvos un atskatīsimies, kā kopā esam svinējuši, priecājušos un apliecinājuši savu piederību Jelgavai, vienojoties garākajā pilsētas svētku gājienā.

 

 

Jelgava sporto.png

 

SPORTA IZAICINĀJUMI 

Pilsētas svētku mēnesī jelgavniekiem ir sarūpēta dāvana – sportisks izaicinājums –, kas ir aicinājums nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Jelgavas svētku sportiskais izaicinājums pieejams elektroniski, reģistrējoties platformā jelgava.efectio.com. Uzdevumi tiks publicēti visu maija mēnesi otrdienās, ceturtdienās un sestdienās, sākot no 2. maija pulksten 10 un beidzot ar 30. maija pulksten 7.

 

VINGRO AR ČEMPIONU!

Aicinot jelgavniekus un ikvienu interesentu rūpēties par savu fizisko formu, kopā ar Jelgavas sportistiem tiek veidota videosižetu sērija "Vingro ar čempionu!", kurā sportisti sniedz sportiskus padomus fiziskās formas uzturēšanai. Videosižetus publicēs Pilsētas svētku mēnesī - reizi nedēļā, sākot ar 5. maiju.
 

 

 

Izzini Jelgavu.png

 

INTERNETA RADIO "SATIKSIMIES JELGAVĀ!"

 

Svētku nedēļā no 25. līdz pat 31. maijam rasta vēl viena iespēja kopā būšanai – Jelgavas pilsētas svētku radio internetā. Visas nedēļas garumā īpašā radioprogramma ļaus iepazīties ar jelgavnieku muzikālo daiļradi, kā arī sekot līdzi svētku aktivitātēm un klausīties ētera sarunas ar aizraujošām personībām.

 

IZZINI VIRTUĀLI

Pilsētas svētku ietvaros, no 25.maija, ikvienam virtuāli būs pieejama Jelgavas reģionālā Tūrisma centra veidotā foto izstāde "Jelgava toreiz un tagad", kurā varam ielūkoties, kā pilsēta gadu gaitā ir mainījusies.

 

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs "Academia Petrina" logos šajā nedēļā izvietos fotoizstādi "Jelgava un jelgavnieki", Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs savos logos – izstādi "Ā.Alunāna lugas Indriķa Alunāna izdevumos un Ā.Alunāna lugu tēli K.Kugras skulptūrās". Muzeja mājaslapā un Facebook lapā no 28. maija būs skatāma virtuāla izstāde "Jelgava mākslas darbos", savukārt Ā.Alunāna memoriālais muzejs savā Facebook lapā publicēs virtuālo izstādi "Pastaiga pa Ā.Alunāna vietām Jelgavā".

 

Jāpiebilst, ka Ģ.Eliasa muzejs no 28. maija savā mājaslapā un Facebook lapā rubrikā "Jelgava 755" aizsāks arī jaunu rakstu sēriju "Jelgavas vēsture muzejā", pirmā publikācija būs par Jelgavas teātra aktieri un režisoru Jēkabu Zaķi (1893–1961), bet Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvās grāmatu izlasi "10 stāsti par Jelgavu".

 

Kā arī no 25. līdz 31. maijam visā pilsētā pie 24 pilsētas apskates objektiem būs pieejams audiogids "Jelgavas kultūras, mākslas un vēstures līkločos", ar viedierīces palīdzību noskenējot QR kodu, varēs noklausīties stāstu par konkrēto objektu.  

 

Tāpat izzināt Jelgavas pilsētu varēs saliekot virtuālo puzli "Daudz laimes, Jelgava!", piedalīties digitālajā spēlē "Gudrais jelgavnieks!", erudīcijas spēlē "Bibliotēkai 100" un interaktīvajā spēlē - "Saliec pāri Mītavā". Plašāka informācija sekos.

 

JELGAVAS PERSONĪBAS

Cilvēks, pilsēta, stāsts – šie ir trīs Jelgavas 755. jubilejai veltītā stāstu cikla "Pilsēta, kurā SATIEKAMies" raksturojošie lielumi, caur kuriem aicinām iepazīt personības un to saikni ar Jelgavu stāstu ciklā. Video stāstos tiks iemūžinātas sarunas ar kultūras personībām, kuru dzīve vai radošā darbība saistīta ar Jelgavas pilsētu. Nelieli sajūtu portreti, kas atklās kādu katras personības iemīļotu vietu Jelgavā. Stāsti būs apskatāmi no 18. maija iestādes "Kultūra" sociālo tīklu vietnē Facebook un mājaslapā kultura.jelgava.lv.

 

KRUSTVĀRDU MĪKLA

Apliecini savas zināšanas par pilsētu un pārbaudi citu erudīciju, veidojot krustvārdu mīklas par Jelgavu. Labākās un interesantākās krustvārdu mīklas autors saņems pārsteiguma balvas, bet darbs tiks publicēts "Jelgavas Vēstnesī", ļaujot ikvienam atsvaidzināt savas zināšanas par Jelgavu.

 

 

Izkrāso Jelgavu.png

 

No 8. maija reizi nedēļā Jelgavas pilsētas mājaslapā un Facebook lapā "Jelgavas pilsēta" tiks publicētas un būs pieejamas lejupielādei radošās darba lapas – krāsojami un risināmi uzdevumi ar Jelgavas skatiem un simboliku ikvienai gaumei un vecuma grupai.

 

 

Jelgava vēstures griežos.png

 

Šogad Pilsētas svētku gājiens klātienē izpaliks, taču izdzīvot svētku kopības sajūtu jelgavnieki varēs iepazīstoties ar Jelgavas pilsētas vēsturi, skatoties videosižetu par iepriekšējo gadu svētku gājieniem no 2015. gada, kas papildināti ar skaitliskiem faktiem. Tāpat Pilsētas svētku nedēļā pilsētas mājaslapā tiks publicēti video ar spilgtākajiem Pilsētas svētku momentiem no Jelgavas 750. līdz 755. dzimšanas dienai, kā arī atgādināsim iedzīvotājiem par pilsētas pamatzināšanu ruļļiem no laika gala. 

 61257928_2341379102805172_4346765430518448128_o-2.jpg

 

Pilsētas svētku nedēļā – no 25. līdz 31. maijam – jelgavnieki aicināti pie saviem namiem pacelt Jelgavas karogu, kā arī jelgavnieki, kuriem tas ir pieejams, mudināti svētku nedēļā pie auto piestiprināt pilsētas karodziņus. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē