Jelgavas pilsētai 755

PS-laika_baners_Jelgava_1440.jpg

 

Šogad Jelgavas pilsēta svin savu 755. jubileju, – Jelgavnieki, pilsētas ilggadējie viesi, kā arī tuvi un tāli draugi attālināti ar Jelgavu sirdī svin svētkus savā ģimenē un mājās. Ikviens ar devīzi "Mēs esam Jelgava" iesaistās radošās aktivitātēs, izjūt kopības sajūtu un apliecina savu mīlestību pilsētai ar 755 gadu senu vēsturi!

 

JELGAVAS PILSĒTAS KARODZIŅU STAFETE

Aizstājot svētku gājienu, jelgavnieki un pilsētas patrioti piedalījās simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņu stafetē, kas attālinātā formātā atspoguļo Pilsētas svētku gājienu un kalpo kā sveiciens pilsētai svētkos. 

 

karodzina_akcijai.JPG 

Karodziņš drukāšanai pieejams šeit, savukārt izgriešanai tas ir pieejams "Jelgavas Vēstneša" 21. maija numurā. 

 

SVEICIENI JELGAVNIEKIEM SVĒTKOS

22. un 23. maijā Jelgavā dzimušais mūziķis Kārlis Kazāks iepriecināja jelgavniekus, atskaņojot koncertus daudzdzīvokļu namu pagalmos. 

 

Savukārt 29. un 30. maijā pa pilsētu ceļoja muzikālais "Svētku ekspresis", no kura Jelgavas pilsētas simbols – Alnītis – sveica iedzīvotājus svētkos.

 

33634208_2089741587968926_5104762179702226944_o.jpg

 

30. maijā, sagaidot dzimšanas dienas svinību kulmināciju, raidījumā Muzikālais kokteilis "Pēc trešā zvana" atskatījāmies uz spilgtākajām dziesmām, dejām un spožākajiem mirkļiem no Jelgavas pilsētā rīkotajiem koncertiem, uzvedumiem un šoviem. Svētku speciālizlaidumu skaties iestādes "Kultūra" sociālo tīklu vietnē Facebook un mājaslapā kultura.jelgava.lv. 

 

 

Jelgava foto mirkļos.png

 

FOTOAKCIJA "SAJŪTI JELGAVU"

Pilsētas 755. jubilejas gadā interesenti iesaistījās fotoakcijā "Sajūti Jelgavu", daloties ar mirkļiem no pilsētas un ikdienas dzīves. 

 

VIRTUĀLĀ FOTO ORIENTĒŠANĀS "JELGAVA CAUR VĒSTURES PRIZMU"

Lai pārbaudītu savas zināšanas par Jelgavas pilsētas vēsturi, ikviens - jelgavnieks un pilsētas patriots pārbaudīja savas zināšanas konkursā "Jelgava caur vēstures prizmu". Rezultāti.

 

FOTO IZAICINĀJUMS  "JELGAVAI 755"

Izvēloties dalību individuālajā vai ģimenes kategorijā, no mājās esošajiem priekšmetiem - grāmatām, bērnu mantām, virtuves piederumiem, drēbēm, apaviem, traukiem, sadzīves priekšmetiem, telpās vai ārpus tām ikvienam bija iespēja izveidot kompozīciju - skaidri salasāmu uzrakstu "JELGAVAI 755".

 

JELGAVA ARHĪVOS

Visa svētku gada garumā ielūkosimies foto arhīvos un atskatīsimies, kā kopā esam svinējuši, priecājušos un apliecinājuši savu piederību Jelgavai, vienojoties garākajā pilsētas svētku gājienā.

 

 

Jelgava sporto.png

 

SPORTA IZAICINĀJUMI 

Pilsētas svētku mēnesī jelgavniekiem tika sarūpēta dāvana – sportisks izaicinājums –, kas ir aicinājums nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

 

VINGRO AR ČEMPIONU!

Aicinot jelgavniekus un ikvienu interesentu rūpēties par savu fizisko formu, kopā ar Jelgavas sportistiem ir izveidota videosižetu sērija "Vingro ar čempionu!", kurā sportisti sniedz sportiskus padomus fiziskās formas uzturēšanai.  

 

 

Izzini Jelgavu.png

 

INTERNETA RADIO "SATIKSIMIES JELGAVĀ!" 

Svētku nedēļā no 25. līdz pat 31. maijam rasta vēl viena iespēja kopā būšanai – Jelgavas pilsētas svētku radio internetā. Visas nedēļas garumā īpašā radioprogramma sniedza iespēju iepazīties ar jelgavnieku muzikālo daiļradi, kā arī sekot līdzi svētku aktivitātēm un klausīties ētera sarunas ar aizraujošām personībām.

 

IZZINI VIRTUĀLI

Ikvienam virtuāli ir pieejama Jelgavas reģionālā Tūrisma centra veidotā foto izstāde "Jelgava toreiz un tagad", kurā varam ielūkoties, kā pilsēta gadu gaitā ir mainījusies.

 

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs "Academia Petrina" logos svētku nedēļā izvietoja fotoizstādi "Jelgava un jelgavnieki", Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs savos logos – izstādi "Ā.Alunāna lugas Indriķa Alunāna izdevumos un Ā.Alunāna lugu tēli K.Kugras skulptūrās". Muzeja mājaslapā un Facebook lapā skatāma virtuāla izstāde "Jelgava mākslas darbos", savukārt Ā.Alunāna memoriālais muzejs savā Facebook lapā publicēja virtuālo izstādi "Pastaiga pa Ā.Alunāna vietām Jelgavā".

 

Jāpiebilst, ka Ģ.Eliasa muzejs savā mājaslapā un Facebook lapā rubrikā "Jelgava 755" aizsāka jaunu rakstu sēriju "Jelgavas vēsture muzejā", bet Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā grāmatu izlasi "10 stāsti par Jelgavu".

 

Kā arī Jelgavas reģionālā tūrisma centra mājaslapā pieejams audiogids "Jelgavas kultūras, mākslas un vēstures līkločos", kas ļauj noklausīties stāstu par konkrēto pilsētas objektu.  

 

Tāpat izzināt Jelgavas pilsētu var saliekot virtuālo puzli "Daudz laimes, Jelgava!", piedaloties digitālajā spēlē "Gudrais jelgavnieks!", erudīcijas spēlē "Bibliotēkai 100" un interaktīvajā spēlē - "Saliec pāri Mītavā".

 

JELGAVAS PERSONĪBAS

Cilvēks, pilsēta, stāsts – šie ir trīs Jelgavas 755. jubilejai veltītā stāstu cikla "Pilsēta, kurā SATIEKAMies" raksturojošie lielumi, caur kuriem aicinām iepazīt personības un to saikni ar Jelgavu stāstu ciklā. Video stāstos tiks iemūžinātas sarunas ar kultūras personībām, kuru dzīve vai radošā darbība saistīta ar Jelgavas pilsētu. Nelieli sajūtu portreti, kas atklās kādu katras personības iemīļotu vietu Jelgavā. Stāsti būs apskatāmi Jelgavas pilsētas un iestādes "Kultūra" sociālo tīklu vietnē Facebook, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" mājaslapā kultura.jelgava.lv.

 

KRUSTVĀRDU MĪKLA

Jelgavas 755. jubilejas gada garumā informatīvā izdevuma "Jelgavas vēstneša" un pilsētas mājaslapas lasītājiem tiek piedāvātas jelgavnieku radītās krustvārdu mīklas par pilsētu. 

 

 

Izkrāso Jelgavu.png

 

Jelgavas pilsētas mājaslapā un Facebook lapā "Jelgavas pilsēta" publicētas un lejupielādei pieejamas radošās darba lapas – krāsojami un risināmi uzdevumi ar Jelgavas skatiem un simboliku ikvienai gaumei un vecuma grupai.

 

 

Jelgava vēstures griežos.png

 

Šogad Pilsētas svētku gājiens klātienē izpalika, taču izdzīvot svētku kopības sajūtu jelgavnieki var iepazīstoties ar Jelgavas pilsētas vēsturi, skatoties videosižetu par iepriekšējo gadu svētku gājieniem no 2015. gada, kas papildināti ar skaitliskiem faktiem.

 61257928_2341379102805172_4346765430518448128_o-2.jpg

 

Piedaloties Jelgavas pilsētas 755. dzimšanas dienas aktivitātēs, dalībnieks apliecina, ka visi iesūtītie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē