Veselības veicināšana

Projekta "Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta" 2017.gada darba plāns

Veselības veicināšanas programma Jelgavas pilsētai 2016.-2022.gadam

 

Projekta aktualitātes:

 

1.09.2021.

Senioru veselības diena

 

3. septembrī skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks Senioru veselības diena. Veselības dienā pulksten 13.30 paredzēta ergoterapeita Pētera Urtāna lekcija par senioru kognitīvo spēju uzlabošanu un saglabāšanu, pulksten 15.30 – mākslas terapeita vadīta nodarbība, kuras laikā varēs apgūt, kā radoši attīstīt kognitīvās spējas un uzlabot savu pašsajūtu.

 

Savukārt no pulksten 13 līdz 17 pēc iepriekšēja pieraksta varēs veikt ekspresmērījumus – noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, ķermeņa masas kompozīciju un izmērīt asinsspiedienu.

 

Visas aktivitātes ir bez maksas, taču tajās varēs piedalīties, tikai uzrādot Covid-19 sertifikātu. Dalībnieku skaits ir ierobežots, un, lai ievērotu epidemioloģiskās drošības prasības, iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25612545, 63012542. Ekspresmērījumu laikā dalībniekiem būs jālieto sejas maska.

 

Visas aktivitātes notiks, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

senioru_diena_small.jpg

 

16.08.2021.
 

Iedzīvotāji no 54 gadiem var pieteikties bezmaksas deju un vingrošanas nodarbībām

 

Sākusies pieteikšanās veselības veicināšanas programmas bezmaksas aktivitātēm iedzīvotājiem no 54 gadiem. Piedāvājumā – veselības un balles dejas un veselību veicinoša vingrošana fizioterapeita vadībā. Nodarbībās varēs piedalīties iedzīvotāji no 54 gadu vecuma, kam ir Covid-19 sertifikāts. Nodarbību cikli sāksies 6. septembrī, un iepriekš obligāti jāpiesakās. 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne stāsta, ka iedzīvotāji no 54 gadiem var pieteikties veselības dejām, kas notiks no 6. septembra līdz 8. novembrim pirmdienās no pulksten 19 līdz 20, un balles dejām. Pirmajai grupai balles deju nodarbības paredzētas no 6. septembra līdz 6. oktobrim pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20, otrajai grupai – no 11. oktobra līdz 10. novembrim pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20, trešajai grupai – no 1. oktobra līdz 10. decembrim piektdienās no pulksten 19 līdz 20. Deju nodarbības notiks deju studijā "Dejovisi.lv" Raiņa ielā 28, un iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25758333 vai e-pastu info@dejovisi.lv.

 

Tāpat šobrīd sākusies pieteikšanās veselību veicinošas vingrošanas cikliem personām no 54 gadu vecuma ar fizioterapeitu. Zemgales Veselības centrā Zemgales prospektā 15 pirmā cikla nodarbības notiks no 6. līdz 30. septembrim pirmdienās un ceturtdienās pulksten 16.30, otrā cikla – no 7. septembra līdz 1. oktobrim otrdienās un piektdienās pulksten 16.30, trešā cikla – no 4. līdz 27. oktobrim pirmdienās un trešdienās pulksten 12, ceturtā cikla – no 4. līdz 29. oktobrim pirmdienās un piektdienās pulksten 16.15.

 

Savukārt Jelgavas poliklīnikā pirmā cikla nodarbības tiks aizvadītas no 6. līdz 29. septembrim pirmdienās un trešdienās pulksten 17.30, otrā cikla – no 7. līdz 30. septembrim otrdienās un ceturtdienās pulksten 17.30, trešā cikla – no 13. septembra līdz 6. oktobrim pirmdienās un trešdienās pulksten 18.30, bet ceturtā cikla – no 4. līdz 27. oktobrim pirmdienās un trešdienās pulksten 17.30.

 

Arī vingrošanas nodarbībām obligāti jāpiesakās, zvanot pa tālruni 25612545, 63012542.

 

Gan deju, gan vingrošanas nodarbībās fizioterapeita vadībā var piedalīties personas no 54 gadu vecuma, kuras ir vakcinētas un/vai izslimojušas Covid-19. Dalībniekiem būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts.

 

Foto: facebook.com/Veselības veicināšana Jelgavā

 

Jaunas bezmaksas nodarbības bērniem, grūtniecēm un iedzīvotājiem no 54 gadiem

 

10.06.2021.
 

Jau no nākamās nedēļas veselības veicināšanas programmas gaitā jelgavnieki varēs iesaistīties jaunās bezmaksas aktivitātēs pilsētvidē. Bērni aicināti uz āra vingrošanu, kas notiks sporta laukumā pie 4. sākumskolas un pie deju centra "Cukurfabrika", un gaisa jogu, kas notiks Cukura ielā 21. Topošās māmiņas gaidītas uz grūtnieču vingrošanu Gubernatora saliņā Jelgavas pils parkā, savukārt iedzīvotājiem vecumā no 54 gadiem piedāvājumā ir veselības un balles dejas sporta laukumā pie 4. sākumskolas. Visas nodarbības ir bez maksas, taču tām obligāti iepriekš jāpiesakās.

 

Nākamnedēļ sāksies āra vingrošanas nodarbības bērniem. Otrdienās no pulksten 12 līdz 13 tās notiks sporta laukumā pie Jelgavas 4. sākumskolas, ceturtdienās tajā pašā laikā – pie deju centra "Cukurfabrika" Cukura ielā 22. Āra vingrošanas nodarbības vadīs trenere Rita Saltuma. Pieteikties nodarbībām var vietnē www.rsfitness.lv, sadaļā "Kalendārs".

 

Savukārt sestdienās bērniem un jauniešiem tiek piedāvāta gaisa joga. Nodarbības vadīs Annika Andersone, un tās notiks Cukura ielā 21. No pulksten 9 līdz 10 plānota gaisa joga 7–10 gadus veciem bērniem, bet no pulksten 10.10 līdz 11.10 – 11–14 gadus veciem jauniešiem. Pieteikties var mājaslapā www.benefitbaze.lv, sadaļā "Pieraksts nodarbībām".

 

Jāuzsver, ka nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, jo dalībnieku skaits vienā treniņā ir ierobežots – 20 dalībnieki. Sliktu laikapstākļu gadījumā šie treniņi tiks pārcelti.

 

Otrdienās no pulksten 18 līdz 19 Gubernatora saliņā pils parkā uz grūtnieču vingrošanu fizioterapeites Egijas Kovaļenko vadībā aicinātas topošās māmiņas. Pieteikšanās – sūtot īsziņu pa tālruni 26862456. Treniņam jāpiesakās dienu iepriekš. Dalībnieču skaits vienā nodarbībā ir 10 dalībnieces plus nodarbību vadītāja. Jāuzsver, ka grūtnieču nodarbībās var piedalīties, ja grūtniece uzrādīs ginekologa vai vecmātes apstiprinājumu, ka nav kontrindikācijas fiziskajām aktivitātēm.

 

Bet iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma nākamnedēļ atsāksies deju nodarbību cikli, un nodarbības notiks sporta laukumā pie Jelgavas 4. sākumskolas. Veselības dejas norisināsies no 21. jūnija līdz 5. jūlijam otrdienās no pulksten 18 līdz 19, bet balles dejas – no 18. jūnija līdz 27. augustam piektdienās no pulksten 19 līdz 20. Deju nodarbībām obligāti iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 25758333 vai sūtot e-pasta vēstuli uz adresi info@dejovisi.lv. Dejās varēs piedalīties līdz 20 cilvēkiem vienā grupā.

 

Sliktu laikapstākļu gadījumā šie treniņi tiks organizēti tiešsaistē "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

Jāuzsver, ka visi treniņi notiks, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Aktivitātes tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (Nr.9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

08.06.2021.

 

Nākamnedēļ – veselību veicinošas bezmaksas aktivitātes Jelgavas ģimenēm

 
 

Turpinot veselību veicinošus pasākumus pilsētā, no 14. līdz 19. jūnijam dažādās bezmaksas aktivitātēs aicinātas iesaistīties ģimenes. Notiks fizisko aktivitāšu nodarbība bērniem un vecākiem, veselīga uztura gatavošanas meistarklase, lekcijas, bet nedēļas centrālais notikums būs Aktivitāšu rallijs. Šajā aktivitātē ģimenēm (2–6 dalībnieki) būs jāiziet 10 kontrolpunkti, katrā izpildot atraktīvus uzdevumus par kādu no veselības veicināšanas tēmām, piemēram, veselīgu uzturu, ikdienas paradumiem, psihoemocionālo veselību, fiziskām aktivitātēm. Visām aktivitātēm obligāti iepriekš elektroniski jāpiesakās.

 

"Šis pasākums ir lieliska iespēja apvienot patīkamo un lietderīgo, jautri pavadīt laiku, izglītoties, kā arī saliedēties ar ģimeni," saka veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne, papildinot, ka dalībniekus sagaida arī pārsteiguma balviņas.

 

Pirmdien, 14. jūnijā, no pulksten 17.30 līdz 18.30 un trešdien, 16. jūnijā, no pulksten 18 līdz 19 Pasta salā pie volejbola laukuma vecāki ar bērniem aicināti piedalīties bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībā. Tās laikā dalībnieki varēs uzzināt gan par fizisko aktivitāšu nozīmību ikdienas gaitās, gan to, cik bieži un kā pareizi vingrot. Aktīvajā nodarbības daļā tiks piedāvāti vingrinājumi dažādām muskuļu grupām ar modifikācijām visām vecuma grupām un grūtības pakāpēm, kā arī atraktīvi uzdevumi. Nodarbību vadīs sporta speciāliste un fitnesa trenere Anete Rone. Uz nodarbību lūgums ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu un dzeramo ūdeni. Dalībnieku skaits gan pirmdienas, gan trešdienas nodarbībā ir ierobežots – līdz 20 personām. Reģistrēties pirmdienas, 14. jūnija, nodarbībai pulksten 17.30 var ŠEIT, bet trešdienas, 16. jūnija, nodarbībai pulksten 18 – ŠEIT.

 

Tāpat ģimenes nākamnedēļ aicinātas piedalīties divās bezmaksas izglītojošās lekcijās – "Bērnu drošība vasarā" un "Emocionālā veselība ģimenē", kas notiks tiešsaistē "Zoom" platformā. Ir sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, kas nereti tiek pavadīts ārpus mājas bez pieaugušo uzraudzības, un ir svarīgi parūpēties, lai bērni zina, kā rīkoties dažādās situācijās, lai nenotiktu nelaime. Lekcijā "Bērnu drošība vasarā" tiks apskatītas tādas tēmas kā drošība pie ūdens, mājās (elektrisko ierīču lietošana, ugunsdrošība), drošība rotaļu laukumos, uz ceļa, mežā, lai vecākiem būtu iespēja parūpēties par bērnu drošību un bez satraukuma baudīt jauku vasaru. Šo lekciju vadīs sabiedrības veselības speciāliste Māra Veselova. Lekcija "Bērnu drošība vasarā notiks otrdien, 15. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Pieteikties pasākumam var ŠEIT.

 

Bet lekcijā "Emocionālā veselība ģimenē", ko vadīs psiholoģe Evita Anča, tiks runāts par emociju atpazīšanu, pieņemšanu, regulāciju, kā arī atbalstošas vides veidošanu ģimenes savstarpējās attiecībās. Emocijas mūsu ikdienu ietekmē gan pozitīvi, gan negatīvi. Svarīgi ir atrast paņēmienus, kā regulēt savu emociju izpausmes un to radīto iespaidu. Emocionālās sfēras attīstību bērniem un pusaudžiem ietekmē attiecības ģimenē, jo izpratne sākotnēji tiek gūta pieredzē ar vecākiem, savukārt vecāku spēja apzināties un pieņemt savas emocijas ļauj vieglāk saprast savus bērnus un pusaudžus, tāpēc ļoti nozīmīgi ir radīt ģimenē drošu vidi, kur katrs var justies brīvi. Lekcija "Emocionālā veselība ģimenē" notiks piektdien, 18. jūnijā, no pulksten 18.30 līdz 20. Interesenti tai var pieteikties ŠEIT.

 

Savukārt ceturtdien, 17. jūnijā, no pulksten 17 līdz 18.40 platformā "Zoom" ģimenēm tiek rīkota veselīga uztura gatavošanas nodarbība. Šī nodarbība ir vērsta uz veselīgu ēšanas paradumu veidošanos ģimenē. Meistarklasē uztura speciālistes vadībā būs iespēja uzzināt veselīga uztura pamatprincipus, ieteikumus, kā izvēlēties pārtikas produktus, kā tos pagatavot un pareizi uzglabāt. Svarīgākais – nodarbības laikā būs iespēja pagatavot un degustēt veselīgu maltīti, iesaistot visu ģimeni. Pārtikas produktu pakas maltītes pagatavošanai četrām degustācijas porcijām tiks piegādātas uz dzīvesvietu. Nodarbību vadīs uztura speciāliste Veronika Avdejeva. Arī šajā aktivitātē dalībnieku skaits ir ierobežots – līdz 20 ģimenēm. Pieteikties veselīga uztura meistarklasei var ŠEIT.

 

Bet sestdien, 19. jūnijā, no pulksten 11 līdz 16 Pasta salā gaidāms ģimenes aktivitāšu nedēļas centrālais notikums – veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs. Tajā var piedalīties komandas, ko veido viena ģimene (2–6 dalībnieki). Komandu skaits aktivitātē ir ierobežots – līdz 40 ģimenēm. Ģimenes šim pasākumam  var reģistrēties ŠEIT.

 

Visas aktivitātes ģimenēm ir bez maksas, taču tām ir noteikts dalībnieku skaits, tāpēc obligāti iepriekš elektroniski jāreģistrējas vai nu ziņā norādītajās saitēs, vai "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā".

 

Pasākums tiek īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (nr. 9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

 

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

27.05.2021.

 

Atsāksies bezmaksas āra vingrošanas nodarbības pilsētvidē

 

Lai mudinātu iedzīvotājus kustēties un piekopt veselīgu dzīvesveidu, arī šovasar Jelgavā septiņas dienas nedēļā notiks veselības veicināšanas bezmaksas treniņi pilsētvidē. Iedzīvotāji varēs piedalīties pilatēs, nodarbībās "Vesela mugura", "Kardio/spēks" un "Brīvdienu starteris", vingrošanā māmiņām un mazuļiem un nūjošanā. Katrā āra vingrošanas nodarbībā drīkst piedalīties līdz 20 dalībniekiem, un katram treniņam jāpiesakās atsevišķi. Āra vingrošanas nodarbības sāksies no 1. jūnija.   

 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne stāsta, ka āra vingrošanas nodarbības pilsētvidē norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un noteiktos ierobežojumus, dalībniekiem katram treniņam obligāti iepriekš jāpiesakās, sūtot trenerēm ziņu dienā, kad norit treniņš, vai dienu iepriekš. "Šobrīd epidemioloģiskā situācija pieļauj vienā treniņā piedalīties līdz 20 cilvēkiem plus treneris. Ja noteikumi mainīsies, treniņā varēs piedalīties arī plašāks interesentu loks.

 

Taču svarīgi ņemt vērā, ka viena persona nevar pieteikties, piemēram, uzreiz pieciem treniņiem pēc kārtas – katrai nodarbībai jāpiesakās atsevišķi," skaidro A.Dilāne, uzsverot, ka visas āra vingrošanas nodarbības tiks organizētas, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

"Latvijā laikapstākļi arī vasarā ir diezgan neprognozējami un var traucēt treniņu norisei. Taču sliktu laikapstākļu gadījumā treniņi neizpaliks – izmantojot līdzšinējo pieredzi, tie tiks organizēti tiešsaistē sociālā tīkla "Facebook" lapā "Veselības veicināšana Jelgavā". Par to dalībnieki, kas pieteikušies konkrētās dienas nodarbībai, tiks informēti," stāsta A.Dilāne. Līdztekus jau ierastajām nodarbībām šovasar jelgavniekiem būs iespēja izmēģināt pilates, ko pirmdienu vakaros no pulksten 19 līdz 20 pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra un piektdienu vakaros no pulksten 19 līdz 20 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas sporta laukumā pasniegs trenere Anete Rone. Pieteikties pilatēm var, treniņa norises dienā nosūtot trenerei īsziņu pa tālruni 27808138. No tiešsaistes uz pilsētvidi no nākamās nedēļas pārcelts arī treniņš "Vesela mugura", kas notiks otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 Gubernatora saliņā Jelgavas pils parkā treneres Tatjanas Gorbatko vadībā. Pieteikties āra nodarbībai "Vesela mugura" var, sūtot īsziņu pa tālruni 29532699. Trešdienās no pulksten 14 līdz 15 LLU sporta laukumā Raiņa ielā jau no nākamās nedēļas notiks vingrošanas nodarbības māmiņām ar mazuļiem, kuras vada trenere Egija Troščenko. Māmiņu un mazuļu nodarbībai var pieteikties, sūtot īsziņu pa tālruni 28887875. 

 

Šovasar treniņu "Kardio/spēks" jelgavniekiem piedāvās divas treneres. Pirmdienās un trešdienās nodarbība "Kardio/spēks", kuru vadīs E.Troščenko, no pulksten 19 līdz 20 notiks pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas (pieteikties pa tālruni 28887875), bet trešdienās tajā pašā laikā, no pulksten 19 līdz 20, šis treniņš norisinās arī pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra, kur to pasniegs trenere T.Gorbatko (pieteikties pa tālruni 29532699). 

 

Savukārt sestdienās no pulksten 9 līdz 10 varēs piedalīties āra nodarbībā "Brīvdienu starteris", ko vadīs trenere Līva Tihovska. Šis treniņš notiks Pasta salā pie āra trenažieru laukuma līdzās Pasta salas peldvietai. Pieteikties nodarbībai dienu pirms tās norises var, sūtot trenerei īsziņu pa tālruni 29826589. Visas vasaras garumā turpināsies arī nūjošanas nodarbības instruktores Zanes Gravas vadībā. Nūjošana notiek svētdienās no pulksten 9 līdz 10.30. Sākums – pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra.

 

Pieteikties nodarbībai lūgums dienu iepriekš pa e-pastu ekspedicija.info@inbox.lv vai tālruni 29733112. Jāpiebilst, ka uz nodarbības laiku ir iespējams saņemt arī nūjas, taču par to trenere ir jāinformē, piesakoties nodarbībai. Jāpiebilst, ka par inventāru, kas jāņem līdzi uz konkrēto nodarbību, treneres informē dalībniekus, kuri pieteikušies nodarbībai. 

 

Āra vingrošanas nodarbības ir bez maksas, un tās tiek finansētas no Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/085 "Veselības veicināšana Jelgavā" gaitā.  

 

Foto: facebook.com/Veselības veicināšana Jelgavā 

 

08.04.2021.

 

Jau no 11. aprīļa līdz pat 23. maijam ik svētdienu ikviens jaunietis, vecumā no 13 līdz 25 gadiem, tiek aicināts piedalīties izglītojošā  un informatīvā tiešsaites lekciju ciklā – "STILĪGS UN VESELĪGS". Katra nodarbība būs veltīta kādai īpašai tēmai, ko jaunieši paši ierosinājuši. Tā piemēram, uzzināsim, kā tikt galā ar stresu, kā kļūt par personību un nebaidīties izpaust savu viedokli, cik mūsu emocionālajai veselībai ir svarīgs miegs, kā arī kopīgi izsmiesimies un improvizēsim kopā ar izciliem un stilīgiem lektoriem – psihologiem, kosmetalogiem, improvizatoriem, sportistiem.

 

Stiligs&Veseligs_ONLINE_2021v.png

 

Kopīgā sadarbībā centīsimies atgūt mieru un kontroli pār savām emocijām un pašsajūtu. Lekcijā "Neļauj darīt sev pāri!" kopā ar "Dardedzes centra" speciālisti Anastasiju Pušņakovu runāsim par emocionālo un psiholoģisko vardarbību, kur meklēt palīdzību. Savukārt kopā ar lektoru Artūru Miksonu mācīsimies ievilkt elpu no ikdienas lekcijā "Kā paņemt pauzi?". Lekciju ciklā piedalīsies arī tādi jauniešu iemīļoti lektori kā Natālija Bērziņa, Marks Jermaks, Inese Lietaviete, Uģis Točs un citi.

 

Pasākumi ir bez maksas un tie norisināsies "Zoom" platformā.

 

Visa informācija par "Stilīgs & Veselīgs" online pasākumiem tiks publicēta Kultūras un mākslas centra "Nātre" mājas lapā, kā arī sociālajos tīklos – Facebook un Instagram. Pirms katra pasākuma būs arī detalizēts apraksts par tēmu un lektoriem. Pirmais pasākums jau šo svētdien, 11. aprīlī no pulksten 14 līdz 15.30 "Iekšējais un ārējais skaistums", kurā runāsim par skaistu emocionālo pasauli kopā ar psiholoģi Dainu Kalniņu un par veselīgu ādu un tās kopšanu ar kosmetaloģi Lailu Klēbahu – Kalniņu.

 

Pasākums īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā"

(projekta numurs 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

 

 

29.01.2021.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) atsāk bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem "Topošo vecāku skola". Nodarbībās aicinātas piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu. Nodarbību laikā tiks pārrunātas tēmas par pirmsdzemdību laiku, sagatavošanos dzemdībām, zīdīšanas jautājumiem, jaundzimušo aprūpi un pēcdzemdību laiku.

 

 

ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga norāda, ka ņemot vērā epidemioloģisko situāciju un noteiktos ierobežojumus, pagaidām nodarbības plānotas tikai tiešsaistē. "Taču mēs sekosim līdzi situācijai un, ja tā uzlabosim, ierobežojumi ļaus atsākt arī klātienes nodarbības, to arī organizēsim," stāsta A.Vanaga, piebilstot, ka vienā grupā plānots uzņemt līdz 30 topošajām māmiņām un viņu atbalsta personas.

 

Māmiņām, kuras vēlas piedalīties sešu tiešsaistes nodarbību ciklā, tām obligāti iepriekš jāpiesakās. To var izdarīt elektroniski ŠEIT.

 

Papildus informāciju var iegūt, rakstot pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Šogad Topošo vecāku skolā plānots pavisam uzņemt desmit grupas. Ar Topošo vecāku skolas nodarbību grafiku var iepazīties ŠEIT.

 

Semināru cikli tiek īstenots projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

 

28.01.2021.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, 3. februārī Jelgavā atsāksies veselības veicināšanas programmas bezmaksas nūjošanas nodarbības. Tās notiks trešdienu vakaros un svētdienu rītos. Nodarbībām obligāti jāpiesakās.

 

 

Veselības veicināšanas programmas koordinatore Jelgavā Agita Dilāne informē, ka pirmā nūjošanas nodarbība šogad notiks 3. februārī no pulksten 18 līdz 19.30 ar startu no stāvlaukuma pie veikala "Krūza" Rīgas ielā 57.   Nūjot treneres vadībā iedzīvotāji bez maksas var arī svētdienās no pulksten 10 līdz 11.30, tiekoties Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra sporta laukumā Institūta ielā 4.

 

Nūjošana notiks treneres Zanes Gravas vadībā. Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus sportā, dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots – 10 dalībnieki un treneris. Līdz ar to dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās pa e-pastu ekspedicija.info@inbox.lv vai tālruni 29733112.

 

Jāpiebilst, ka 11. janvārī atsākušies dažādi intensitātes online treniņi, kuriem var pieslēgties ikviens. Pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20 notiek "Kardio/Spēks", otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura", trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem", bet sestdienās no pulksten 10 līdz 11 – "Brīvdienu starteris".

 

Informācija par treniņiem un saite uz tiem katru dienu īsi pirms treniņa tiek publicēta facebook.com lapā "Jelgavas veseliba".

 

09.11.2020.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, veselības veicināšanas programmas vingrošanas nodarbības no šīs nedēļas notiks tikai tiešsaistē, bet nūjošanas nodarbības ir atceltas.

 

Veselības veicināšanas projekta koordinatore Jelgavā Agita Dilāne informē, ka dažādas intensitātes vingrošanas nodarbības no šīs nedēļas notiks tikai tiešsaistē. Saite uz katru no treniņiem tiks publicēta Veselības veicināšanas projekta "Facebook" lapā.

 

Jāatgādina, ka pirmdienās un trešdienās no pulksten 19 līdz 20 notiek treniņš "Kardio/Spēks", otrdienās un ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura", trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem", sestdienās no pulksten 10 līdz 11 – "Brīvdienu starteris". Visas nodarbības ir bez maksas.

 

Nūjošanas nodarbības, kas ierasti notika trešdienās pulksten 18 no Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra, šobrīd ir atceltas.

 

"Aicinām visus iedzīvotājus, kuri veselības veicināšanas projekta gaitā saņēmuši bezmaksas peldbaseina abonementu, to izmantot līdz decembra beigām. Šobrīd individuālie peldbaseina apmeklējumi ir atļauti, taču apmeklētāji aicināti iepazīties ar noteikumiem, kas jāievēro, dodoties uz Jelgavas 6. vidusskolas vai LLU sporta centra peldbaseinu," tā A.Dilāne. Jelgavas 6. vidusskolas peldbaseina apmeklējuma nosacījumi pieejami ŠEIT.

 

Tiešsaistē tiks organizētas arī novembrī un decembrī paredzētās cikla "Gudro vecāku skola" nodarbības. Otrais cikla seminārs "Pusaudzis un problēmu risināšanas prasmes" notiks 23. novembrī pulksten 18, bet 3. decembrī pulksten 18 notiks seminārs "Ēšanas un uzvedības traucējumi pusaudžiem". Tiešsaistes semināriem obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63082101, 63012159, 29222737 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

 

21.10.2020. 

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) 29. oktobrī pulksten 18 notiks Gudro vecāku skolas rudens cikla pirmā bezmaksas semināra nodarbība "Pusaudžu depresija un vielu lietošana". Nodarbībai obligāti iepriekš jāpiesakās.

 

ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga stāsta, ka Gudro vecāku skolas rudens ciklā uzmanības centrā būs pusaudži – bezmaksas semināros tiks runāts tieši par pusaudžu emocionālo veselību, ēšanas un uzvedības traucējumiem, pusaudžu prasmi risināt problēmas un citām lietām. Pirmo semināru vadīs psihoterapeite Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzēja Inta Zīle. Seminārā piedalīties aicināti visi, kuri audzina pusaudžus.

 

"Seminārā tiks runāts par to, kā atšķirt normālas pusaudža garastāvokļa svārstības no depresijas, lai saprastu, kurā brīdī ir jāmeklē palīdzība. Tāpat lektore stāstīs par biežākajām pusaudžu depresijas izpausmēm, to saistību ar pašdestruktīvu uzvedību un atkarības vielu lietošanu, kā veidot sarunu, ja ir aizdomas, ka pusaudzis kaut ko lieto. Seminārā tiks apskatīti jautājumi par profilaksi," stāsta A.Vanaga. 

 

Viņa norāda, ka šobrīd seminārs tiek plānots klātienē, taču tajā drīkstēs piedalīties tikai līdz 30 cilvēku un tiks ievērotas distancēšanās un citas epidemioloģiskās drošības prasības. "Ja nodarbība klātienē tomēr nevarēs notikt, to organizēsim tiešsaistē," tā A.Vanaga, norādot, ka Gudro vecāku skolas nodarbībai obligāti iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63082101, 63012158, 29222737 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Semināru cikls ir viena no projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" aktivitātēm.

 

20.10.2020.

Ņemot vērā stingrākus valstī noteiktos ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību, no 17. oktobra pārtrauktas vairākas veselības veicināšanas projekta grupu aktivitātes, atsevišķi sporta treniņi līdz oktobra beigām norisināsies Pasta salā, bet daļa treniņu turpinās tiešsaistē.

 

 

Veselības veicināšanas projekta koordinatore Jelgavā Sintija Birģele informē, ka no 17. oktobra uz nenoteiktu laiku ir pārtrauktas vingrošanas nodarbības 54+ un grūtnieču vingrošana ar fizioterapeitu Zemgales Veselības centrā, kā arī veselības un balles dejas 54+ deju studijā "Dejovisi.lv". Nodarbību dalībnieki par to tiks informēti arī personīgi. 

 

Taču, dodot iespēju jelgavniekiem turpināt sportot un uzturēt sevi labā formā, divi sportiskie treniņi līdz oktobra beigām tiks aizvadīti Pasta salā, bet atsevišķi treniņi turpinās tiešsaistē. Šobrīd uz Pasta salu pārcelti treniņi "Kardio/spēks", kas notiek pirmdienās un trešdienās pulksten 19, treniņi māmiņām ar mazuļiem trešdienās pulksten 14. Tikšanās – pie publiskās slidotavas Pasta salā. Treniņš "Vesela mugura", kas notiek otrdienās un ceturtdienās pulksten 19, no 20. oktobra notiek tiešsaistē, tāpat kā treniņš "Brīvdienu starteris" sestdienās pulksten 10. Saite uz online treniņiem īsi pirms sākuma tiks publicēta facebook.com "Veselības veicināšana Jelgavā" lapā.

 

Jāpiebilst, ka treniņi, kas līdz oktobra beigām norisināsies Pasta salā, no novembra tiks nodrošināti tiešsaistē.

 

Vienīgā veselības veicināšanas aktivitāte, kas turpinās bez izmaiņām, ir nūjošana instruktores Zanes Gravas vadībā. Nūjošana joprojām notiks laukā, trešdienu vakaros pulksten 18 tiekoties pie Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra Institūta ielā 4.

 

Arī Topošo vecāku skolas nodarbības no šīs nedēļas norisinās tiešsaistē.

 

05.10.2020. 

Īstenojot veselības veicināšanas aktivitātes, Jelgavas Sociālo lietu pārvalde aicina pilsētas uzņēmumus pieteikties bezmaksas vingrošanas nodarbībai saviem darbiniekiem. Katrs uzņēmums var pieteikties uz vienu nodarbību, kuru vadīs fizioterapeite un tā noritēs uzņēmuma telpās.

 

 

Nodarbības laikā dalībnieki tiks izglītoti par ergonomikas un fizisko aktivitāšu nozīmi ikdienā, kā arī iepazīstināti ar vingrinājumu programmu, kuru var izpildīt darba vietā. Vienas grupas minimālais dalībnieku skaits ir 10 cilvēki.

 

Nodarbību vadīs fizioterapeite Egija Kovaļenko un uzņēmumam jānodrošina tā norise savās telpās. Nodarbībām pieejamie laiki: 14. oktobris pulksten 8.30, 19. oktobris pulksten 16, 21. oktobris pulksten 14, 22. oktobris pulksten 9, 12 un 17, 28. oktobris pulksten 8.30, 29. oktobris pulksten 9 un 12, 4. novembris pulksten 8.30.

 

Pieteikšanās un papildus informācija, zvanot pa tālruni 25612545.

 

02.07.2020. 

Turpinot īstenot veselības veicināšanas programmu pilsētā, iedzīvotāji aicināti bez maksas iesaistīties dažādās aktivitātēs: apmeklēt vingrošanas un nūjošanas nodarbības, sākusies pieteikšanās deju nodarbību ciklam un vingrošanai iedzīvotājiem vecumā no 54 gadiem, grūtnieces aicinātas uz vingrošanu pie fizioterapeita, kā arī septembrī sāksies topošo vecāku skolas nodarbības.

 

 

Dažādas intensitātes vingrošanas nodarbības

 • Pirmdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Kardio/Spēks"
 • Ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura"
 • Trešdienās no pulksten 14 līdz 15 – "Māmiņām ar mazuļiem"

Būs pieejami vingrošanas paklājiņi un inventārs. Norises vieta: Zemgales Olimpiskais centrs (Kronvalda iela 24).

 • Otrdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Vesela mugura"
 • Trešdienās no pulksten 19 līdz 20 – "Kardio/Spēks"

Jāņem līdzi savs vingrošanas paklājiņš. Norises vieta: Jelgavas Amatu vidusskolas sporta zāle (Elektrības iela 8).

 

Nodarbībām "Kardio/Spēks" un "Vesela mugura" iepriekš obligāti jāpiesakās pie treneres Tatjanas, sūtot SMS pa tālruni 29532699. Nodarbībām "Māmiņām ar mazuļiem" iepriekš obligāti jāpiesakās pie treneres Egijas, sūtot SMS pa tālruni 28887875.

 

Nūjošanas nodarbības

 • Trešdienās no pulksten 18 līdz 19.30 (no Jelgavas pamatskolas "Valdeka"-attīstības centra pagalma (Institūta iela 4)

Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Nodarbības vada nūjošanas instruktore Zane Grava. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Deju nodarbību cikli iedzīvotājiem virs 54 gadu vecuma

 • Veselības dejas – no 8. septembra līdz 10. novembrim otrdienās pulksten 19.15
 • Balles dejas – no 16. oktobra līdz 18. decembrim piektdienās pulksten 19

Norises vieta: deju studija "Dejovisi.lv" (Raiņa iela 28). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25758333 vai e-pastu info@dejovisi.lv.

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli grūtniecēm ar fizioterapeitu

 • No 23. septembra līdz 16. oktobrim trešdienās un piektdienās pulksten 14
 • No 6. līdz 30. oktobrim otrdienās un piektdienās pulksten 11.30
 • No 21. oktobra līdz 31. novembrim trešdienās un piektdienās pulksten 14
 • No 3. līdz 27. novembrim otrdienās un piektdienās pulksten 11.30

Nories vieta: Zemgales Veselības centrs (Zemgales prospekts 15). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25612545, 63012542.

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli personām no 54 gadu vecuma ar fizioterapeitu

 • No 7. septembra līdz 2. oktobrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 21. septembra līdz 14. oktobrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13
 • No 5. līdz 30. oktobrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 21. oktobra līdz 16. novembrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13
 • No 2. līdz 27. novembrim pirmdienās un piektdienās pulksten 18
 • No 23. novembra līdz 16. decembrim pirmdienās un trešdienās pulksten 13

Nories vieta: Zemgales Veselības centrs (Zemgales prospekts 15). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 25612545, 63012542.

 

Topošo vecāku skola

 

Nodarbības paredzētas topošajiem vecākiem. Katrai grupai ir iespēja apmeklēt sešas nodarbības (pirmsdzemdību sajūtu skola, sagatavošanās dzemdībām, krūts barošana, jaundzimušā aprūpe, attīstība un pēcdzemdību sajūtu skola).

Grupu sākuma datumi: 3. septembris, 8. septembris, 15. oktobris, 20. oktobris, 6. novembris.

 

Norises vieta: Dūlu prakse (Akadēmijas iela 3). Iepriekš obligāti jāpiesakās pa tālruni 26634531 vai e-pastu duluprakse@gmail.com.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums zvanīt pa tālruni 63048913.

Aktivitātes tiek īstenotas bez maksas ES projekta Nr.9.2.4.2/16/I/085 "Veselības veicināšana Jelgavā" gaitā.

 

 

21.07.2020. 

Jaunieši tiek aicināti uz divām "Stilīgs&Veselīgs" pēcpusdienām 23. un 30. jūlijā, lai kopā ar dažādiem ekspertiem labāk iepazītu savu personību, emocijas un veselīgu dzīvesveidu. Tikšanās notiks Jaunrades namā "Junda" (Zemgales prospekts 7).

 

"STILĪGS UN VESELĪGS" ir 4 nodarbību sarunu un praktisku nodarbību cikls Jelgavas jauniešiem vecumā no 13 līdz 20 gadiem. Katra no nodarbībām tiks veltīts citai aktuālai tēmai, kuru jaunieši varēs izzināt kopā ar jauniem un stilīgiem jomas profesionāļiem.

 

23. jūlijs, ceturtdiena, no pulksten 14:30 līdz 17

"IMPRO"

Improvizācijas teātra nodarbībā mēģināsim izzināt sevi un izprast savas emocijas, komunikāciju un sadarbību, izspēlējot aizraujošas ainiņas un ļaujoties pozitīvām emocijām kopā ar teātra vadītāju, pedagoģi un psiholoģijas maģistri Sanitu Toču un improvizācijas, pantomīmas pasniedzēju Uģi Toču.

*ģērbies ērti un sportiski

 

"DUSMAS" 

Ko iesākt, kad visi  – skolā, mājās – "krīt uz nerviem"? Kopā ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku runāsim par dusmām, kas tās izraisa un kā ar tām tikt galā, lai katra diena būtu vairāk pozitīvu emociju pilna.

 

Stilīgs&veselīgs.JPG

 

30. jūlijs, ceturtdiena, no pulksten 15 līdz 17

 

"DRAUGI"

Kā iekļauties draugu grupā un būt pašam? Kopā ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku runāsim par to, kā stiprināt savu "es", vērtību sistēmu, būt drosmīgam un nepazust pūlī.

 

"DEJA"

Deja var būt arī sports un lielisks treniņš. Tāpēc ikviens aicināts uzvilkt ērtas drēbes un ļauties ZUMBAS nodarbībai kopā ar laikmetīgās dejas dejotāju un pasniedzēju, horeogrāfu un Zumbas treneri no Kubas  –  Angel Zaldivar Ramirez. Un, protams, ja gribi patrenēt savas angļu, spāņu, latviešu valodas zināšanas, tad šī būs īstā reize. 

 

Stilīgs&veselīgs_2.JPG

 

Uz tikšanos Jaunrades namā "Junda" (Zemgales prospekts 7, Jelgava).

Uz katru nodarbību ir ierobežots skaits apmeklētāju, tādēļ jaunieši vecumā 13 - 20 gadi aicināti pieteikties, rakstot uz natre.kmc@gmail.com ar norādi "Stilīgs un Veselīgs dalībnieks".

 

Visas nodarbības ir bez maksas, taču dalībnieku skaits - ierobežots.

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts un uzņemtais materiāls izmantots pasākuma un organizatoru publicitātes materiālos.

 

 

15.07.2020.

Jau trešo gadu pēc kārtas Jelgavas Sociālo lietu pārvalde izsludina veselības veicināšanas ideju konkursu, kura mērķis ir popularizēt veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavas pilsētā darbaspējas vecuma iedzīvotājiem. Konkursa gaitā tiks sniegts finansiāls atbalsts Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības veicināšanas pasākumu īstenošanai. 

vingrosana.jpg

Līdz šā gada 31. jūlijam Jelgavas iedzīvotāji un juridiskas personas  aicinātas konkursam iesniegt savas idejas veselības veicināšanas aktivitāšu īstenošanai.

 

Pagājušajā gadā ideju konkursa rezultātā iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas piedalīties TRX piekares sistēmas vingrošanas nodarbībās, kā arī iemācīties praktizēt elpošanas vingrinājumus un piedalīties citās veselību veicinošas aktivitātēs.

 

Šā gada kopējais konkursa budžets ir 1500 eiro, veiksmīgāko piecu ideju autori varēs saņemt pašvaldības līdzfinansējumu 300 eiro apmērā, savas iecerētās aktivitātes īstenošanai.

 

Vairāk par konkursu:

 

01.06.2020.

Visas vasaras garumā līdz pat augusta pēdējai nedēļai iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties bezmaksas rīta vingrošanas nodarbībās, kas notiek reizi nedēļā – trešdienās, Raiņa parkā (iepretim Raiņa piemineklim), no pulksten 6.45. līdz 7.30.

 

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Pieteikties var rakstot īsziņu uz tel.nr. 25612545. Nodarbības vada trenere Līva Tihovska.

 

Nodarbības organizē Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, veselības aprūpes un veicināšanas nodaļa. 

 

vingrosanas_bilde.jpg

 

 

PROJEKTA AKTIVITĀTES:

 

30.06.2020.

Sākot ar 1. jūliju atsāksies veselības veicināšanas programmas bezmaksas gaisa jogas nodarbības bērniem vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Tās notiks trešdienās līdz 5. augustam, un dalībniekiem obligāti iepriekš jāpiesakās. Pirmā nodarbība paredzēta jau 1. jūlijā.

 

gaisa_joga.jpg

 

Nodarbībām var pieteikties trīs vecuma grupās: 13–15 gadi (šai grupai nodarbība notiks no pulksten 14.30 līdz 15.30), 10–12 gadi (no pulksten 16 līdz 17) un 7–9 gadi (no pulksten 17.30 līdz 18.30).

 

Dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots, tāpēc iepriekš obligāti jāpiesakās. Pieteikties var, aizpildot pieteikumu vietnē benefit.cukurfabrika.lv/pieraksts/ vai zvanot pa tālruni 27795685.

 

Gaisa jogas nodarbības bērniem un jauniešiem ir bez maksas. Tās notiks deju centrā "Cukurfabrika" Cukura ielā 22.

 

Nodarbības vadīs - treneres Annika un Ilona.

 

02.06.2020.

Arī šovasar notiks skriešanas koptreniņi. Pirmais treniņš – 6. jūnijā pulksten 10 Pasta salā. Tā kā ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi, uz pirmo koptreniņu dalībniekiem jāpiesakās iepriekš.

 

 

Skriešanas koptreniņi Jelgavas Vieglatlētikas kluba treneru vadībā notiks reizi nedēļā – sestdienās, pulcēšanās pulksten 10 Pasta salā. Pirmais treniņš būs jau 6. jūnijā, bet pēdējais – 1. augustā. Dalība skriešanas koptreniņos ir bez maksas.

 

Tā kā šobrīd valstī vēl ir spēkā ierobežojumi attiecībā uz sporta aktivitātēm un drīkst notikt treniņi grupās līdz 25 cilvēkiem, ieskaitot treneri, interesentiem, kuri vēlas piedalīties pirmajā skriešanas koptreniņā 6. jūnijā, jāpiesakās, rakstot pa e-pastu aljoona@inbox.lv.

 

Turpmāk koptreniņu dalībnieku pieteikšanās kārtība būs atkarīga no tā, kādi ierobežojumi valstī tiks saglabāti pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

 

Nodarbības tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" ietvaros.

 

Bezmaksas skriešanas treniņu grafiks (Pasta salā):

 • 6. jūnijā pulksten 10,
 • 13. jūnijā pulksten 10,
 • 20. jūnijā pulksten 10,
 • 27. jūnijā pulksten 10,
 • 4. jūlijā pulksten 10,
 • 11. jūlijā pulksten 10,
 • 18. jūlijā pulksten 10,
 • 25. jūlijā pulksten 10,
 • 1. augustā pulksten 10.

 

01.06.2020.

Visas vasaras garumā ir iespējams apmeklēt dažādas intensitātes bezmaksas āra nodarbības.

Nodarbības notiek divas reizes nedēļā:

 • Pirmdienās – Kardio/spēka treniņš

Norises vieta – Jelgavas pamatskola "Valdeka" – Attīstības centrs, Institūta ielā 4

Norises laiks – pulksten 19

 • Ceturtdienās – "Gudrās kustības"

Norises vieta – Pils jeb Gubernatora saliņa

Norises laiks – pulksten 19

 

Nodarbības vada sertificēta trenere Tatjana Gorbatko.

Dalībnieku skaits nodarbības ierobežots – 30 dalībnieki un treneris.

Iepriekšēja pieteikšanās pie treneres, rakstot sms uz tel. nr. 29532699.

Uz treniņiem jāņem līdzi savi vingrošanas paklājiņi un hanteles (ja vēlās).

 

Nodarbības tiek īstenotas projekta "Veselības veicināšana Jelgavā" ietvaros.

 

rra treniņi.png

 

06.01.2020.

Jelgavā, īstenojot Veselības veicināšanas programmu, notiek bezmaksas fiziskās aktivitātes, kas pilsētnieku vidū iemantojušas lielu popularitāti. Ikviens jelgavnieks aicināts piedalīties un pavadīt brīvo laiku sportiskā garā.

 

 

Deju nodarbību cikli iedzīvotājiem virs 54 gadu vecuma

 • no 8. janvāra pulksten 17- Balles dejas (vēl ir brīvas vietas),
 • no 27. janvāra pulksten 18- Veselības dejas.

Iespēja izvēlēties dalību 10 nodarbību Veselības deju vai Balles deju ciklos. Deju studija "Dejo visi", Raiņa iela 28.Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 25758333; info@dejovisi.lv

 

Veselību veicinošas vingrošanas cikli ar fizioterapeitu:

 • bērniem (7-12 g.v. un 13–17 g.v.):

- no 3. marta otrdienās pulksten 16 un piektdienās pulksten 15 (13-17 gadi),

- no 16.marta pirmdienās un ceturtdienās pulksten 16 (7-12 gadi).

 • grūtniecēm:

- no 3. marta otrdienās un piektdienās pulksten 15,
- no 10. marta otrdienās un piektdienās pulksten 12.

 

Jelgavas poliklīnikā un Zemgales veselības centrā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 63048913.

 

Vingrošanas nodarbību cikli personām ar invaliditāti

 

Grupu sākuma datumi – 3. un 16. marts pulksten 9. Deju studija "Dejo visi", Raiņa iela 28. Nodarbības notiek ciklos. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 63048913.

 

Vingrošanas nodarbības Zemgales Olimpiskajā centrā

 • pirmdienās, trešdienās no pulksten 19 līdz 20- "Kardio/Spēks",
 • otrdienās no pulksten 19 līdz 20- "BodyART",
 • trešdienās no pulksten 14 līdz 15- "Māmiņām ar mazuļiem",
 • ceturtdienās no pulksten 19 līdz 20- "Vesela mugura".

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Treneres T.Gorbatko un E.Troščenko

 

Nūjošanas nodarbības

 • trešdienās no pulksten 18 līdz 19:30 no Pasta salas stāvlaukuma,
 • svētdienās no pulksten 10 līdz 11:30 no Jelgavas pamatskolas "Valdeka – attīstības centra" pagalma, Institūta iela 4.

Uz nodarbības laiku tiek izsniegts inventārs. Nodarbības vada nūjošanas instruktore Zane Grava, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Gaisa joga bērniem (7-15 g.v.)

 • trešdienās no pulksten 19 līdz 20 (13-15 g.v.),
 • sestdienās no pulksten 10:30 līdz 11:30 (7-9 g.v.),
 • sestdienās no pulksten 11:30 līdz 12:30 (10-12 g.v.).

Deju studija "Cukurfabrika", Cukura iela 22. Treneres Annika un Ilona. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās: 27795685

 

Gudro vecāku skola


5. februārī pulksten 18 "Vecāku klātbūtne un ģimenes sistēmas iekšējā mijiedarbība" Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Izglītojošu nodarbību programma vecākiem par dažāda vecumposma bērnu audzināšanu

 • 27. janvārī pulksten 17:30 "Bērnu (0 līdz 7 gadu vecumam) emocionālā audzināšana un veselība",
 • 29. janvārī pulksten 17:30 "Pusaudžu emocionālā audzināšana un veselība".

Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Veselības studija ģimenes labsajūtai "Sarunas par pieaugšanu" (Nodarbības vecākiem kopā ar bērniem)

 • 12. februārī kopā ar Katrīnu Puriņu-Liberti:

- pulksten 16 uz sarunu aicinātas meitenes,

- pulksten 17.30 uz sarunu aicināti meitu vecāki.

 

 • 20. februārī kopā ar Kalīnu Elksni:

- pulksten 16 uz sarunu aicināti zēni,
- pulksten 17.30 uz sarunu aicināti zēnu vecāki.


Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Topošo vecāku skola

 

Grupu sākuma datumi – 29. janvāris, 19. februāris un 11. marts.

Nodarbības paredzētas topošajiem vecākiem. Katrai grupai ir iespēja apmeklēt 6 nodarbības – pirmsdzemdību laiks, sagatavošanās dzemdībām, zīdīšana, jaundzimušā aprūpe un pēcdzemdību laiks. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Semināru cikls "Apzināta ēšanas – veselīgas ēšanas stūrakmens!"

 

Grupu datumi:
- no 20. janvāra līdz 10. februārim, no pulksten 17:30 līdz 20:30,
- no 18. februāra līdz 10. martam, no pulksten 17:30 līdz 20:30.

 

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Programma "Strādā vesels!"

 

Grupu datumi: no 26. februāra līdz 09. aprīlim.

Katrā grupā tiek nodrošinātas 10 vingrošanas nodarbības un 2 izglītojošas lekcijas. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. Iepriekšēja pieteikšanās: 29222737, 63082101, astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvanīt uz tel. nr.: 63048913.

 

Aktivitātes tiek īstenotas bez maksas ES projekta Nr.9.2.4.2/16/I/085 "Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta" ietvaros.

 

 

18.06.2019.

 

56509972_1538486302952299_3929772334264614912_o.jpg

 

 

59843415_2108554809436295_1700689461601370112_n.png

 

 

Bērnu vingrošana_āra treniņi.png

 

 

Gaisa joga bērniem.png

 

 

21.01.2019.

 

untitled-5c-20i_35606006.png

 

 

09.12.2018.

Senioru veselības diena

 

17. decembrī no pulksten 11 Sabiedrības integrācijas pārvaldes (SIP) telpās Skolotāju ielā 8 notiks Senioru veselības diena. Seniori varēs bez maksas veikt veselības pārbaudes testus, uzklausīt uztura speciālista padomus, kā arī piedalīties lekcijā par emocionālo veselību un fizisko aktivitāšu ietekmi uz veselību. Dalībai pasākumā nepieciešams iepriekš pieteikties.

 

Senioru veselības diena notiks no pulksten 11 līdz 15. Šajā laikā pasākuma dalībnieki varēs bez maksas noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs, veikt ķermeņa kompozīcijas analīzi un saņemt uztura speciālista ekspreskonsultāciju.

 

No pulksten 11.30 līdz 13 seniori aicināti piedalīties lekcijā "Kā rast dzīvesprieku un laimi seniora ikdienā", ko vadīs psihoterapeite Aina Poiša, bet no pulksten 13.30 līdz 15 notiks lekcija "Fizioterapeita praktiskie ieteikumi senioriem veselības uzlabošanā un saglabāšanā", un to vadīs fizioterapeite Egija Kovaļenko.

 

Senioru veselības dienas pasākumi ir pieejami bez maksas, taču dalībniekiem uz visām aktivitātēm iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63048913 vai 63012542.

 

Senioru diena.png

 

 

04.10.2018.

Aicina iesaistīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs

 

Līdz ar vēsāka laika iestāšanos bezmaksas treniņi notiek Zemgales Olimpiskajā centrā, bet atsevišķas nodarbības līdz pavasarim ir pārtrauktas. No šīs nedēļas daļa treniņu pārcelti uz Zemgales Olimpisko centru (ZOC) un ziemas sezonas piedāvājums papildināts ar vingrošanas nodarbībām “Vesela mugura” un “Body art”.

 

Nūjošana oktobrī notiks divas reizes nedēļā, bet novembrī un decembrī – tikai svētdienās, turklāt svētdienās jau šobrīd mainīts nūjošanas norises laiks. Tāpat vēl tikai oktobrī jelgavniekiem ir iespēja apmeklēt skriešanas koptreniņus Pasta salā.

 

Jelgavnieki var iesaistīties nodarbībās par bērnu audzināšanu, programmā “Strādā vesels!”, “Ēd vesels!” un “Topošo vecāku skola”, bet bērniem ar īpašām vajadzībām tiek piedāvātas deju un kustības terapijas nodarbības.

 

Šobrīd jelgavnieki var iesaistīties divās jaunās zemas intensitātes vingrošanas nodarbībās – “Vesela mugura un “Body art”. Nodarbības var apmeklēt ikviens bez vecuma ierobežojuma.

 

Vecāki, kuru ģimenē aug 12–16 gadus veci pusaudži, var pagūt pieteikties desmit nodarbību ciklam “Ceļvedis, audzinot pusaudzi”, kurā būs iespēja gūt padomus, kā veidot attiecības ar saviem bērniem. Pirmā nodarbība – 9. oktobrī pulksten 17.30, un turpmāk tās notiks reizi nedēļā – otrdienās. Bet pirmsskolas vecuma bērnu vecāki gaidīti uz nodarbībām “Emocionālā audzināšana”, kurās vecāki varēs uzzināt, kā audzināt un labāk izprast savu bērnu. Kopumā būs desmit nodarbības, pirmā tikšanās – 9. oktobrī pulksten 19.30. Nodarbības reizi nedēļā – otrdienās – vadīs psiholoģe Eva Raucka-Pļaviņa savā privātpraksē Krišjāņa Barona ielā 40. Vecāki, kuri vēlas apmeklēt kādu no šiem cikliem, iegūt detalizētu informāciju un pieteikties var pie K.Lankovskas pa e-pastu karolina.lankovska@soc.jelgava.lv vai tālruni 63048913.

 

bea_afisa_2-page-001.jpg

 

cap_afisa_2-page-001.jpg

 

Ziemas sezonas jaunums ir bezmaksas deju un kustību terapijas nodarbības pie deju un kustību terapeites Lienes Ķinces bērniem ar invaliditāti. Nodarbības plānotas nelielās grupās bērniem ar uzvedības un mācīšanās traucējumiem, nervu sistēmas slimībām, skeleta, muskuļu un saistaudu slimībām. Lai pieteiktos nodarbībām un noskaidrotu, vai šāda veida nodarbības bērnam būs piemērotas, lūgums sazināties ar deju un kustību terapeiti L.Ķinci pa e-pastu lienekince@inbox.lv. Nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā. 

 

Vairākas veselību veicinošas aktivitātes bez maksas tiek nodrošinātas arī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). 20. novembrī sāksies piecu nodarbību cikls vecākiem “Pusaudžu emocionālā audzināšana”, kurā vecākiem tiks sniegta informācija par šī vecumposma attīstības jautājumiem, kā labāk saprasties ar savu pusaudzi, kā panākt, lai pusaudzis sadarbojas, uzticas un runā ar vecākiem. Nodarbības notiks otrdienās pulksten 17.30 ZRKAC.

 

vingro_okt-dec.png

 

Bet no 1. novembra jelgavnieki aicināti iesaistīties bezmaksas izglītojošā fizisko aktivitāšu programmā veselības profilaksei un darbspēju uzturēšanai “Strādā vesels!”. Dalībniekiem būs divas teorētiskās nodarbības pie ārstes rehabilitoloģes un desmit praktiskas nodarbības, kurās varēs iemācīties ikdienā viegli izpildāmus vingrojumus veselības profilaksei, tādējādi novēršot ar darba vidi saistītus veselības riskus, piemēram, ilgstoši sēdošs darbs vai piespiedu pozas, redzes sasprindzinājums.

 

Savukārt no 7. novembra ZRKAC jaunos vecākus aicina apmeklēt Topošo vecāku skolu, lai dažādu speciālistu vadībā labāk sagatavotos dzemdībām un brīdim, kad ģimenē ienāk mazulis.

 

1. novembrī ZRKAC sāksies bezmaksas četru semināru cikls par veselīgu uzturu un ēšanas paradumu veidošanu “Ēd vesels!”. Semināru laikā jelgavniekus izglītos par apzinātas un veselīgas ēšanas paradumiem, skaidrojot, kas ir būtiski veselībai, labsajūtai un svara korekcijai. Papildu informācija par ZRKAC piedāvātajām nodarbībām, kā arī pieteikšanās – pa tālruni 29222737, 63082101 vai e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

 

30.08.2018. 

Lekcijas un semināri veselības veicināšanai un topošajiem vecākiem

 

Līdz decembrim interesenti tiek aicināti piedalīties daudzveidīgās bezmaksas aktivitātēs. Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Jelgavas pilsētā, it īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajai vietējai sabiedrībai, laika periodā no 2017.-2019.gadam īstenojot darbību kompleksu iedzīvotāju veselības paradumu maiņai.

 

Projekta aktivitātes:

 • Semināru cikls par veselīgu uzturu un ēšanas paradumu veidošanu “Ēd vesels!”. Vairāk informācijas šeit.
 • Nodarbību cikli topošajiem vecākiem par grūtniecības un dzemdību fiziskajiem un emocionālajiem aspektiem “Topošo vecāku skola” (pirmsdzemdību kursi). Vairāk informācijas šeit.
 • Izglītojoša fizisko aktivitāšu programma veselības profilaksei un darbspēju uzturēšanai “Strādā vesels!”: 2 nodarbības (lekcijas) ārsta rehabilitologa vadībā un 10 vingrošanas nodarbības trenera – fizioterapeita vadībā. Vairāk informācijas šeit.

Informācija un pieteikšanās, zvanot uz tālr.: 29222737, 63082101 vai rakstot uz e-pastu: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

 

Veselību veicinošās aktivitātes norisinās  projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” Nr.9.2.4.2/16/I/085 ietvaros.

 

 

28.08.2018. 

Veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavā turpināsies arī septembrī

 

Septembrī Jelgavā joprojām plašs veselības veicināšanas aktivitāšu klāsts – gan topošajiem, gan jau pieredzējušiem vecākiem, senioriem, personām ar invaliditāti, bērniem un jebkuram jelgavniekam.

 

Jelgavā notiekošās veselību veicinošās aktivitātes īsteno Jelgavas Sociālo lietu pārvalde projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” Nr.9.2.4.2/16/I/085 ietvaros.

 

Visas 2018.gada septembra veselības veicināšanas aktivitātes šeit

 

 

16.08.2018.

2.Labsajūtas festivāls “ESI”

 

25. augustā skvērā aiz Jelgavas kultūras nama no pulksten 11-15 apmeklētājiem pieejama daudzveidīga programma, lai ikviens piemeklētu sev interesējošu – veselīgu nodarbi.

 

2.Labsajūtas festivāls “ESI” ir klāt, lai sniegtu iespēju festivāla apmeklētājiem piedalīties vairāk nekā 30 dažāda veida izglītojošās nodarbībās, aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās un lekcijās par tēmām, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu, kā arī fizisko un emocionālo veselību.  

 

Aicinām apmeklētājus uz sarunām ar ekspertiem, lai paplašinātu savas zināšanas veselīga dzīvesveida piekopšanā, rūpēs par savu un sev apkārt esošo cilvēku veselību un iespējām mainīt ikdienas ieradumus.

Ieeja un dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.

Vairāk uzzini šeit.

Festivālu organizē Jelgavas pilsēta, JPPI “Kultūra” sadarbībā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” nr.9.2.4.2/16/I/085 ietvaros.

 

 

13.08.2018. 

Jelgavā turpinās projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, I kārta” Nr.9.2.4.2/16/I/085 aktivitāšu īstenošana – augustā ikdienas notiek vairāki pasākumi, kopskaitā vairāk kā 100.

Aktivitātes turpināsies arī rudenī, tāpēc izsludinām pieteikšanos uz šādām vingrošanas nodarbībām:

 • Veselības vingrošana bērniem grupās (no 7 gadu vecuma), 8 nodarbības 2 reizes nedēļā, no 3.septembra, pirmdienās un ceturtdienās, plkst.16:45.
 • Veselības vingrošana grūtniecēm grupās, 8 nodarbības 1 reizi nedēļā, no 18.septembra, otrdienās plkst.14:00.
 • Veselības vingrošana personām ar invaliditāti nelielās grupās, 8 nodarbības 1 reizi nedēļā, 3 grupas no 18., 19.un 21.septembra, plkst.12:00.

Visas šīs nodarbības vadīs fizioterapeiti un tās notiks Jelgavas Poliklīnikā.

Papildus informācija un pieteikšanās zvanot 63048913, Karolina Lankovska, vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos.

 

Visas 2018.gada augusta veselības veicināšanas aktivitātes šeit

 

 

10.07.2018.

Arī jūlijā turpinās veselības veicināšanas aktivitātes

 

Jūlijā Jelgavā turpinās dažādas veselības veicināšanas aktivitātes, kuras īsteno gan, gan Jelgavas Sociālo lietu pārvalde, gan projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” Nr.9.2.4.2/16/I/085 ietvaros.

 

Vairākas reizes nedēļā jelgavniekiem ir iespēja piedalīties fizisko aktivitāšu nodarbībās, dažādās pilsētas vietās. Tāpat projekta ietvaros aktivitātes visai ģimenei tiek piedāvātas arī pasākumā “Pludmales festiņš 2018”, kurš norisināsies arī 2018.gada 15.jūlijā un 18.augustā.

 

Savukārt, ņemot vērā lielo dalībnieku atsaucību un pozitīvās atsauksmes, Jelgavas sociālo lietu pārvalde radusi iespēju turpināt rīta vingrošanas nodarbības, kuras notiks katru otrdienu un ceturtdienu, plkst.6:45 Pils saliņā.

 

Visas 2018.gada jūlija veselības veicināšanas aktivitātes šeit

 

 

05.06.2018.

"Veselas pēdas jelgavniekiem" - bezmaksas

 

Viena no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas ideju konkursā atbalstītajām aktivitātēm šogad ir “Veselas pēdas jelgavniekiem”. Iedzīvotājiem tiek piedāvāta lekcija un praktiska nodarbība par pēdu kopšanu.

 

Nodarbības notiek:

 

8.06.2018. pulksten 13.00-16.00 Jelgavas pensionāru biedrībā - (Dobeles ielā 62a).

 

13.06.2018. pulksten 18.00-21.00 Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē - (O.Kalpaka ielā 9).

 

Lekciju un praktisko nodarbību vadīs podoloģe Sintija Harju. Pieteikties pa tālruni 20257533. Vairāk par lekciju un nodarbībām varat iepazīties šeit.

 

Tāpat no 5.jūnija otrdienās un ceturtdienās plkst.6.45 - 7.45 Pasta saliņā rīta vingrošana - BEZMAKSAS (JSLP Veselības veicināšanas ideju konkursa aktivitāte).

 

 

11.05.2018. 

Tiem, kuri vēlas atmest smēķēšanu

 

Atbrīvoties no smēķēšanas vēlas daudzi, bet pašu spēkiem ne visiem tas izdodas. Tagada Jelgavas un Jelgavai tuvējo apkaimju pieaugušajiem iedzīvotājiem ir iespēja atmest smēķēšanu ar profesionālu speciālistu palīdzību, turklāt bez maksas.

 

Visiem, kuri vēlas atmest šo netikumu, aicināti pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā, kur nodarbības notiks no 28. maija līdz 9.jūlijam Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes telpās (Pulkveža O.Kalpaka ielā 9).

 

Plašāk par pieteikšanās kārtību un pašu bezmaksas programmu skatīt ŠEIT.

 

 

08.05.2018.

Veselības veicināšana maijā

 

Plašs un bagātīgs veselības veicināšanas pasākumu klāsts Jelgavas pilsētā solās būt maijā. Piedāvājumu klāstā ir nodarbības gan strādājošiem jelgavniekiem, ģimenēm ar bērniem, jauniešiem, topošajām un jaunajām māmiņām, jauniešiem, gan senioriem. Aktivitātes gan telpās, gan ārā - svaigā gaisā.  Veselības veicināšanas pasākumi tiek organizēti gan projekta  "Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta" (Nr. 9.2.4.2/16/I/085), gan Jelgavas sociālo lietu pārvaldes atbalstītu projektu ietvaros. Tāpat sākusies bezmaksas āra vingrošanas sezona. Pasākumu plānu var apskatīt šeit.

 

 

 

02.05.2018. 

Bezmaksas rīta vingrošana

 

Viens no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes izsludinātā “Veselības veicināšanas ideju konkursa” atbalstītajiem projektiem ir Rīta vingrošanas nodarbības, kas sāksies 5. jūnijā.

Divas reizes nedēļā - otrdienās un ceturtdienās pulksten 6.45 veselības sporta speciālista Alekseja Ērgļa vadībā treniņi notiks Gubernatora (Pils) saliņā. Bezmaksas rīta vingrošanas ilgs līdz 28.jūnijam, un uz tām iepriekš nav jāpiesakās.

Informējam, ka otram JSLP atbalstītajam projektam - vingrošana biroja darbiniekiem - visas vietas jau aizpildītas un projektā tiks iesaistītas 7 Jelgavas iestādes

 

 

16.04.2018. 

Noslēdzies Veselības veicināšanas ideju konkurss

 

Šā gada sākumā Jelgavas sociālo lietu pārvalde izsludināja “Veselības veicināšanas ideju konkursu”, kura galvenais mērķis ir veicināt un atbalstīt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību veselības veicināšanas pasākumu īstenošanā. Konkursam varēja pieteikties no 13.februāra līdz 29.martam, kā rezultātā tika saņemti 13 projekta pieteikumi. No tiem budžeta ietvaros Jelgavas sociālo lietu pārvalde atbalstīs četrus projektus. 13. aprīļa veselības veicināšanas projektu izvērtēšanas komisijas sēdē tika izskatīti un izanalizēti visi iesniegtie pieteikumi, bet par atbalstāmiem atzīti četri.

Veselības veicināšanas ideju konkursā atbalstīto projektu aktivitātes Jelgavas iedzīvotājiem būs iespējams apmeklēt bez maksas.

 

Atbalstītie projekti

 

 

19.03.2018. 

Atbalsta grupa smēķēšanas atmešanai

 

Jelgavā tiek komplektēta atbalsta grupa sievietēm, kuras ir bērniņa gaidībās vai jau kļuvušas par māmiņu, un ir motivētas atmest smēķēšanu. Plānotās septiņas nodarbības vadīs profesionāla speciāliste – psiholoģe Austra Ošleja – kura apmācīta darbam ar smēķēšanas atmešanas atbalsta grupu vadīšanu pēc īpaši izstrādātas programmas.

 

Pirmā tikšanās notiks jau 5.aprīlī plkst. 18:00 – 19:30 Jelgavas sociālo lietu pārvaldē, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9. Uz programmas pirmo nodarbību aicinātas arī grūtnieču un jauno māmiņu atbalsta personas (piemēram, partneris). Dalība grupā – bez maksas. Informācija par grupas dalībniekiem tiks saglabāta konfidenciāla. Vairāk informācijas un pietikšanās ŠEIT.

 

 

08.03.2018.

Bezmaksas vingrošana bērniem un pusaudžiem

 

Jelgavas pilsētā tiek organizētas bezmaksas vingrošanas grupas bērniem. Pusaudžiem no 12 gadu vecuma vingrošanas fizioterapeita vadībā tiks organizētas Jelgavas poliklīnikā (Sudrabu Edžus ielā 10), bet mazākajiem (jau sākot no 7 gadu vecuma) – Zemgales Veselības centrā (Zemgales prospektā 15). Kopumā viens bērns varēs izvingroties 8 nodarbībās pa divām reizēm nedēļā.

 

Pieteikšanās un sīkāka informācija Jelgavas sociālo lietu pārvaldē pie veselības veicināšanas speciālistes Karolinas Lankovskas (tālrunis – 28701015).

 

Aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

 

27.02.2018. 

Vingrošana grūtniecēm

 

Paralēli citām bezmaksas vingrošanas nodarbībām pilsētā, 7. martā Jelgavas poliklīnikā (Sudrabu Edžus ielā 10) vingrošanas nodarbības fizioterapeites vadībā uzsāks arī topošās māmiņas. Lai piedalītos nodarbībās, iepriekš jāpiesakās pa tālruni: 28701015, un no sava ginekologa vai vecmātes jāsaņem rakstisks apliecinājums, ka topošā māmiņa drīkst piedalīties grūtnieču vingrošanā. Apliecinājums jāņem līdzi uz nodarbībām.

 

Pirmā grūtnieču vingrošanas nodarbība – no 7.marta trešdienās pulksten 14.00, un no 8.marta – ceturtdienās pulksten 12.00.

 

Aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

 

26.02.2018. 

No 1.marta - bezmaksas vingrošana

 

No 1. marta Jelgavā atsākas bezmaksas vingrošanas nodarbības pieredzējušās treneres Tatjanas Gorbatko vadībā. Vingrot divos dažādos intensitātes līmeņos varēs no pirmdienas līdz ceturtdienai Zemgales Olimpiskajā centrā. Pirmdienās un trešdienās pulksten 19.00 treniņš “Aktīvs un spēcīgs” ar augstāku intensitātes pakāpi, savukārt nodarbības “Līdzsvars un balanss” ar mierīgāku vingrojumu ciklu notiks otrdienās pulksten 20.00 un ceturtdienās pulksten 19.00. Līdzi jāņem paklājiņš un ūdens. Nodarbības ilgums – viena stunda.

 

Aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

Projekta ietvaros vingrošanas nodarbības tiek organizētas arī Jelgavas Bērnu sociālās aprūpes centra audzēkņiem.

 

 

Jelgavā atsākas veselības veicināšanas aktivitātes

 

21.02.2018. 

Februāra nogalē Jelgavas pilsētā atsāksies bezmaksas veselības veicināšanas pasākumi – dejošana - tiem, kam pāri 54, nūjošana un skolēnu grupu nodarbības Veselības laboratorijā.

 

Jau 23. februārī deju studijā "Dejo visi" (Raiņa ielā 28, Jelgavā) atsāksies deju nodarbības tiem, kuriem pāri 54. Tiks piedāvāti divi dažādi nodarbību cikli, no kuriem interesenti varēs izvēlēties sev piemērotāko (skatīt zemāk*).

 

Nodarbības varēs apmeklēt tikai tie, kuri būs iepriekš pieteikušies, un priekšroka tiks dota senioriem, kuri projekta ietvaros deju nodarbībās līdz šim nav piedalījušies. Jebkurš interesents vecumā virs 54 gadu vecumam nodarbībām var pieteikties gan elektroniski (info@dejovisi.lv), gan telefoniski (25758333), kā arī dejovisi.lv lapā sociālajā tīklā Facebook, un klātienē Raiņa ielā 28. Nodarbības notiks 2 reizes nedēļā, otrdienās 18:30 – 19:30 un piektdienās 18:30 līdz 19:30 un reģistrēties nodarbībām būs iespējams visu projekta īstenošanas laiku.


No 25. februāra kopīgas nodarbības trenera vadībā atsākas nūjošanas piekritējiem un iesācējiem. Ziemas sezonā nodarbības notiks svētdienās no pulksten 11.00 līdz 12.30 (no 1. internātpamatskolas – Attīstības centra). Iestājoties siltākam laikam - no 1.maija – nūjošanas koptreniņi tiks organizēti arī trešdienās. Projekta ietvaros dalībniekiem ir iespējams saņemt arī nūjas.

Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, februāra nogalē plānots darbu sākt Veselības laboratorijai, kurā interesantā un bērniem saistošā veidā nodarbības par veselības veicināšanu tiks organizētas skolēnu grupām.

 

* Deju nodarbību cikli:


Nodarbību cikls "Laikmetīgā deja", kas piemērota jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēkam. Nodarbības ietver vispusīgu iesildīšanos, daudz stiepšanās vingrinājumu, attīsta visas muskuļu grupas, veicina kustību plastiku, grāciju un eleganci un ir viegli piemērojamas jebkuram cilvēkam. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze. Nodarbību ciklā ir ietvertas 13 nodarbības. Jebkuram interesentam būs iespēja apmeklēt visu nodarbību ciklu vai arī pievienoties grupai uz laiku.


Nodarbību ciklā "Balles un sociālās dejas" tiks ietvertas tās dejas, kuras var apgūt gan pārī, gan atsevišķi, t.i., lēnais valsis, rumba un bačata. Uz šīm deju nodarbībām interesenti var pieteikties gan uz visu kursu, gan uz atsevišķu deju apguvi. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze un nodarbības ir piemērotas dažādu fiziskās sagatavošanas līmeņu cilvēkiem. Nodarbību rezultātā dalībnieki būs gan apguvuši deju soļus, gan uzlabojuši savu fizisko veselību un pašapziņu. Nodarbību ciklā ir ietvertas 12 nodarbības. Jebkuram interesentam būs iespējas pievienoties uz vienu nodarbību ciklu.


SIA "Nāc dejot 2" piedāvā deju nodarbības pilnībā aprīkotās deju zālēs Jelgavā, Raiņa ielā 28. Lai nodrošinātu veiksmīgu nodarbību norisi zāles (platībā no 60 -180 .kv. m) ir ar lamināta grīdas segumu, spoguļu sienām un nepieciešamo mūzikas atskaņošanas aprīkojumu. Ir labiekārtota uzgaidāmā telpa, ģērbtuves abu dzimumu pārstāvjiem un labierīcības.

 

Visas aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 "Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta" ietvaros.

 

 

Turpinās veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavā

 

22.11.2017.

Veiksmīgi noritējušas novembra bezmaksas veselīga uztura nodarbības jelgavniekiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Uzturas speciālistes Gundegas Rudzītes – Aņiščenko vadībā ģimenes mācījās, kā no nedārgiem pārtikas produktiem pagatavot veselīgus un uzturvielām bagātus ēdienus.

 

Nākamās veselīga uztura nodarbības notiks 5. un 12.decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.30 Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļas telpās, Zirgu ielā 47a (2. stāvā).

Pilsētā turpinās citas veselības veicināšanas aktivitātes: bērnu grupas no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm turpina vingrot fizioterapeita vadībā, seniori aktīvi peld, dejo un vingro. Cilvēki ar īpašām vajadzībām apgūst zināšanas par emocionālo veselību un veselīgu uzturu un vingro. Tāpat turpinās vingrošanas nodarbības Zemgales Olimpiskajā centrā un nūjošanas koptreniņi.

Visas aktivitātes notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

Sporto un esi vesels!

 

31.10.2017.

Projekta “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā 1. kārtas ietvaros Jelgavas pilsētā tiek aizsākts sportisko aktivitāšu cikls “Sporto un esi vesels!”.

Lai vingrošanas intensitāte atbilstu mērķauditorijai, nodarbības tiek dalītas pēc intensitātes un mērķgrupām.

Aktīvās vingrošanas nodarbības pirmdienu un ceturtdienu vakaros plkst 19.00 "Aktīvs un spēcīgs", kā arī otrdienu un trešdienu vakaros "Līdzsvars un balanss" attiecīgi plkst. 19.00 un 20.00, norisināsies Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), Kronvalda ielā 24.

Svētdienas nūjošanas koptreniņi plkst 11.00 sākas no 1. Internātpamatskolas pagalma Institūta ielā 4.

Tāpat pieejams arī viss nepieciešamais inventārs nūjošanai.

 

Projekts tiks realizēts līdz 2019. gada 31. decembrim. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem, kopējais finansējums – vairāk kā 638 000 eiro. Projekta prioritārās jomas ir onkoloģija, sirds un asinsvadu veselība, garīgā veselība, kā arī mātes un bērna veselība, projekta laikā tiks realizēti pasākumi fizisko aktivitāšu un veselīga uztura paradumu veicināšanai, garīgās veselības sekmēšanai, atkarību izraisošo vielu profilaksei, kā arī seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem. Visas projektā plānotās aktivitātes un pasākumi iedzīvotājiem ir pieejami bez maksas.

 

new-piktochart_25630773 (1).png

Nodarbību grafiks

 

 

Bezmaksas lekcijas senioriem un viņu tuviniekiem

 

31.10.2017.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde sadarbībā ar Jelgavas Pensionāru biedrību 8. novembrī pulksten 14 aicina seniorus un citus interesentus uz bezmaksas lekciju "Senioru traumatisms", kurā traumatologs ortopēds stāstīs, kā izvairīties no kritieniem un stiprināt kaulu sistēmu.

Lekcijā seniori, viņu radinieki, kā arī citi interesenti varēs uzzināt par to, kā mazināt traumatismu, izvairīties no kritieniem un padarīt drošāku savu dzīves vietu. Tāpat dalībniekus izglītos par osteoporozes attīstību un iepazīstinās ar veidiem, kā stiprināt savu kaulu sistēmu. Lekciju vadīs traumatologs ortopēds, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs Sandris Petronis.

Lekcija norisināsies Jelgavas Pensionālu biedrības telpās Dobeles ielā 62a. Pieteikties lekcijai iespējams, zvanot pa tālruni 63012542 vai rakstot pa e-pastu lita.keisa@soc.jelgava.lv.

Pasākums ir Jelgavas Veselības veicināšanas programmas aktivitāte.

 

afiša_senioru%20traumatisms.png

 

 

 

Uztura nodarbības trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm

 

09.10.2017.

Oktobrī Jelgavā tiks uzsāktas bezmaksas veselīga uztura nodarbības personām no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Tajās uztura speciāliste Gundega Rudzīte-Aņiščenko klātesošajiem izglītojoši un praktiski stāstīs un demonstrēs, kā pagatavot vienkāršus un garšīgus ēdienus, kas ģimenes budžetā neprasīs lielus līdzekļus. Nodarbībās varēs uzzināt, piemēram, ko interesantu un garšīgu pagatavot no bezmaksas pārtikas paku satura. Pagatavoto ēdienu uz vietas varēs arī nobaudīt.

 

Nodarbības paredzētas:  31. oktobrī, 14. un 21. novembrī, kā arī 5. un 12.decembrī no pulksten 17.00 līdz 20.30 Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Ģimenes atbalsta nodaļas telpās, Zirgu ielā 47a (2. stāvā).

 

Pieteikšanās: Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 - Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes 103. kabinetā, vai pa tālruni: 63048913. 

 

Nodarbības notiek Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.  

 

uzturs_tru.jpg

Nodarbību grafiks

 

Bezmaksas vingrošana bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

 

09.10.2017. 

Profesionāla fizioterapeita vadībā oktobrī notiek bezmaksas grupu vingrošanas nodarbības trūcīgu, maznodrošinātu un daudzbērnu ģimeņu bērniem vecumā no 7 līdz 14 gadiem.

 

Vingrošanas nodarbības notiek Zemgales Veselības centrā (Jelgavā, Zemgales prospektā 15) divas reizes nedēļā: piektdienās plkst. 16.00-17.00 un trešdienās plkst. 15.00-16.00).

 

Nodarbību dienas: 11., 13., 18., 20., 25., 27. oktobris, 1. un 3. novembris. Interesenti vēl var pieteikties Jelgavas sociālo lietu pārvaldē (Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9) 103. kabinetā vai pa tālruni: 63048913.

 

Nodarbības notiek Veselības veicināšanas projekta ietvaros. Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/085 “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” ietvaros.

 

new-piktochart_24998996.png