21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Pilsētas svētki

Pilsētas svētki

Priecēs burātāji Lielupē

Foto: Igors Saņuks

Pilsētas svētkos Lielupē norisināsies trīs pasākumi – Jelgavas jahtkluba sezonas atklāšanas regate, sacensības paraburāšanā “Ja grib, tad var” un Jelgavas kausa izcīņa burāšanā junioriem.

Jelgavas jahtkluba sezonas atklāšanas regate notiks 25. maijā pulksten 12:00. “Uz ūdens izies visas mūsu kluba jahtas, kas būs starta gatavībā,” norāda jahtkluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs, lēšot, ka tās varētu būt 8–10 jahtas. Starts un finišs būs pie jahtkluba, un atkarībā no vēja jahtas dosies vai nu pils virzienā, vai lejup pa straumi līdz Pils salas galam. Saskaņā ar nolikumu jahtām jāveic trīs braucieni, bet regates kārtība var tikt mainīta sacensību dienā, vadoties pēc laikapstākļiem.

Kas? Jelgavas jahtkluba sezonas atklāšanas regate.

Kad? 25. maijā pulksten 12:00.

Kur? Lielupē pils pusē; starts un finišs – Jelgavas jahtkluba teritorijā.

Sacensības paraburātājiem norisināsies divas dienas – 25. maijā no pulksten 11:00 un 26. maijā no pulksten 11:00. “Ir uzaicināti dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Piektdiena, 24. maijs, ir dalībnieku ierašanās diena, notiks arī treniņi un būs iespēja satikt dalībniekus,” stāsta pasākuma organizatoru “Razzo Sailing team” pārstāvis Alfs Pampe. Vienā dienā paredzēti ne vairāk kā četri starti, bet tas būs atkarīgs no laikapstākļiem sacensību dienā. Starts un finišs būs Jelgavas jahtkluba teritorijā, burātāji veiks apli apmēram līdz Jelgavas pilij uz vienu galu un Pilssalas airēšanas bāzei uz otru galu.

26. maijā pulksten 11:00 kopā ar paraburātājiem uz starta stāsies arī Jelgavas kausa izcīņas junioriem dalībnieki. A.Pampe stāsta, ka dalībnieku vecums varētu būs no 5 līdz 30 gadiem, bet cīņā par godalgām iesaistīsies junioru vecuma (līdz 23 gadiem) burātāji. Tiesa, ja ātrāks izrādīsies dalībnieks, kas pārsniedz junioru vecumu, viņam paredzēta speciālā balva. Arī šajā dienā plānoti ne vairāk kā četri starti, distance būs tā pati. 30–60 minūtes pēc pēdējā brauciena notiks apbalvošanas ceremonija.

“Skatītāji aicināti vērot sacensības no Jelgavas jahtkluba teritorijas, kur ir arī sēdvietas, no pļavas pretī pilij vai no autotilta,” piebilst A.Pampe. Viņš cer, ka paraburāšanas sacensībās startēs ap desmit, savukārt Jelgavas kausa izcīņā – vairāk nekā 25 peldlīdzekļu.

Sacensības rīko biedrība “Razzo Sailing team” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Jelgavas jahtklubu.

Kas? Sacensības paraburāšanā “Ja grib, tad var” un Jelgavas kausa izcīņa burāšanā junioriem.

Kad? 25. maijā no pulksten 11:00 un 26. maijā no pulksten 11:00.

Kur? Lielupē pils pusē; starts un finišs – Jelgavas jahtkluba teritorijā.

 

Galda tenisa čempionāta izšķirošie notikumi

Foto: Jelgavas Sporta servisa centrs

Janvārī sākās Jelgavas čempionāts galda tenisā, un 25. maijā pulksten 10:00 Jelgavas sporta hallē notiks čempionāta izšķirošais – septītais – posms. Pēc tā tiks noskaidroti Jelgavas čempioni.

Čempionāts bijis pieprasīts ne tikai no Jelgavas galda tenisa kluba biedru puses, tajā piedalījušies arī dalībnieki no Tukuma, Bauskas, Dobeles, Rīgas, Saldus, Skrundas, Jūrmalas, Aizkraukles un pat Rēzeknes. “Jelgavas čempionāts ir viens no apmeklētākajiem galda tenisa čempionātiem Latvijā pēc dalībnieku skaita,” norāda galda tenisa kluba “Jelgava” pārstāvis Endijs Rožkalns. Pēdējais posms, kura dalībnieku reģistrācija noslēgsies dienu pirms sacensībām, visdrīzāk, nebūs izņēmums, jo notiek sīva cīņa par kopvērtējuma godalgotajām vietām.

No galda tenisa kluba “Jelgava” uz godalgotu vietu kopvērtējumā pretendē divi dalībnieki – Uģis Liepiņš, kurš savulaik bijis Baltijas junioru čempions galda tenisā, un Uldis Dobriško. Pretendenti uz medaļām ir arī Jānis Naglis no Tukuma un divkārtējais Latvijas čempions galda tenisā Juris Siliņš. “Kopvērtējumā tiek vērtēti piecu posmu rezultāti, un katram ir vēl viena iespēja uzrādīt savu vislabāko rezultātu. Tas noteikti būs aizraujoši!” tā E.Rožkalns.

Olimpiskais sporta veids galda teniss tiek uzskatīts par vienu no populārākajiem sporta veidiem pasaulē. Jāpiebilst, ka reģistrēties Jelgavas čempionāta galda tenisā 7. posmam var Galda tenisa federācijas mājaslapas lgtf.lv sadaļā “Kalendārs” pie konkrētā pasākuma.

Čempionātu organizē galda tenisa klubs “Jelgava” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

Kas? Jelgavas čempionāta galda tenisā 7. posms.

Kad? 25. maijā pulksten 10:00.

Kur? Jelgavas sporta hallē.

 

Noskaidros Jelgavas čempionus pludmales volejbolā

Foto: Jelgava.lv

25. maijā pulksten 11:00 Pasta salā norisināsies Jelgavas atklātais čempionāts pludmales volejbolā. Komandām, piesakoties iepriekš, dalība būs bez maksas.

Jelgavas atklātais čempionāts pludmales volejbolā tiek rīkots, lai sekmētu pludmales volejbola attīstību un popularitāti Jelgavā un arī valstī un sniegtu iespēju spēlētājiem attīstīt savas prasmes.

Sacensībās var piedalīties visi spēlēt gribētāji bez vecuma, dzimuma un profesionalitātes līmeņa ierobežojumiem – visi spēlēs kopā, nedalot atsevišķās grupās pēc vecuma vai dzimuma. Piesakoties iepriekš, dalība komandām būs bez maksas – vārdisks pieteikums (vārds, uzvārds un kontakttālrunis) jānosūta līdz 24. maija pulksten 23:59 pa e-pastu  vkbiolars@gmail.com. Piesakoties sacensību dienā uz vietas līdz pulksten 10:45, dalības maksa būs 10 eiro.

Sacensības notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā notiks grupu turnīrs,  komandām mērojoties spēkiem ar savas apakšgrupas komandām. Otrajā kārtā iekļūs 16 stiprākās komandas un noskaidros uzvarētāju pēc viena mīnusa “play-off” sistēmas. Sacensības tiesās paši dalībnieki, finālspēles – sacensību organizatoru nozīmēts tiesnesis. Pārstāvju sanāksme un grupu izloze notiks sacensību dienā pulksten 10:45 pie volejbola laukumiem.  Atkarībā no pieteikto komandu skaita pārstāvju sanāksmes laikā izspēles kārtība var tikt mainīta.

1.–3. vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām. Uzvarētāji izcīnīs Jelgavas čempionu titulu.

Sacensības organizē volejbola klubs “Biolars Olaine/Jelgava” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

Kas? Jelgavas atklātais čempionāts pludmales volejbolā.

Kad? 25. maijā pulksten 11:00.

Kur? Pasta salā.

 

Startēs Jelgavas atklātais 3×3 basketbola turnīrs

 

Foto: Jelgava.lv

Pasta salas slidotavā 25. maijā norisināsies Jelgavas atklātā 3×3 basketbola turnīra 1. posms. Dalībnieki aicināti pieteikties elektroniski līdz 24. maijam pa e-pastu info@bkjelgava.lv.

Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums un informācija par katru spēlētāju: vārds, uzvārds, dzimšanas gads, datums, mēnesis. Komandā var pieteikt četrus spēlētājus. Dalība sacensībās ir bezmaksas. Būtiski, ka turnīrā var piedalīties sportisti, sākot no 11 gadu vecuma, turklāt katram dalībniekam jābūt apstiprinātam spēlētāja profilam Starptautiskās Basketbola federācijas FIBA 3×3 basketbola vietnē https://play.fiba3x3.com/.

Dalībnieki aicināti reģistrēties iepriekš, taču, ja kāda komanda nebūs paguvusi pieteikties, to varēs izdarīt arī uz vietas pirms sacensībām turpat Pasta salas slidotavā no pulksten 10:00.

Komandas sacentīsies trijās vecuma grupās: no 11 līdz 13 gadiem, no 14 līdz 16 gadiem, 17 gadi un vecāki. Ja kādā no grupām pieteiksies mazs komandu skaits, tad galvenais tiesnesis var lemt par grupu apvienošanu.

Sacensības norisināsies 25. maijā no pulksten 11:00 Pasta salas slidotavā, un tās bez maksas aicināti apmeklēt arī līdzjutēji. Sacensības organizē biedrība “Basketbola klubs “Jelgava”” sadarbībā ar “Sporta servisa centru”.

Kas? Jelgavas atklātā 3×3 basketbola turnīra 1. posms.

Kad? 25. maijā pulksten 11:00.

Kur? Pasta salas slidotavā.

 

Regbija turnīrs

Foto: no regbija kluba “Mītava” arhīva

25. maijā no pulksten 11:00 Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā norisināsies regbija turnīrs “Jelgavas kauss”.

Turnīrā sacentīsies U-10, U-12 un U-14 vecuma komandas. Jelgavas regbija kluba “Mītava” pārstāvji startēs visās trīs grupās. Spēles norisināsies uz dabīgā zāliena laukuma, kas būs sadalīts mazākos laukumos – vienlaikus risināsies trīs spēles. Jāpiebilst, ka regbija turnīrs “Jelgavas kauss” vienlaicīgi būs arī Latvijas bērnu un jauniešu regbija čempionāta trešais posms. Skatītājiem ieeja turnīrā būs bez maksas.

Kas? Regbija turnīrs “Jelgavas kauss”.

Kad? 25. maijā no pulksten 11:00.

Kur? Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā.

 

Spēkavīru šovs

Foto: Facebook.com/Latvijas spēkavīri

25. maijā laukumā pie “Vivo centra” Katoļu ielā 18 norisināsies “Klondaika” Latvijas čempionāta spēkavīriem 1. posms, kas vienlaikus būs arī Jelgavas kausa izcīņa. Sākums pulksten 13:00.

Kopumā Latvijas spēkavīru čempionātam būs seši posmi, un Jelgavā norisināsies pirmais no tiem. Plānots, ka uz starta izies 10-12 atlētu – spēcīgākie Latvijas atlēti, viens ukraiņu spēkavīrs un, iespējams, arī dalībnieki no Lietuvas un Igaunijas. Dalībniekiem būs jāveic astoņi uzdevumi: akmeņu celšana, baļķa celšana, krucifikss, spēka trepe, pulkstenis, fermera pastaiga, auto vilkšana ar rokām un nēši. Sacensību starplaikos notiks arī dažādi konkursi apmeklētājiem, ģimeņu konkurss. Pasākumu vadīs mūziķis Ansis Klintsons.

Skatītājiem ieeja ir bez maksas.

Kas? “Klondaika” Latvijas čempionāta spēkavīriem 1. posms, kas vienlaikus būs arī Jelgavas kausa izcīņa.

Kad? 25. maijā pulksten 13:00.

Kur? Laukumā pie “Vivo centra” Katoļu ielā 18.

 

Enerģijas lādiņš visai dienai

Foto: Pixabay.com

Jelgavnieki 26. maijā pulksten 9:00 aicināti Zemgales Olimpiskajā centrā uz rīta rosmi “Esi možs!”. Interesentiem iepriekš jāpiesakās.

“Tā kā Pilsētas svētku pēdējā dienā ierasti vairāk notiek pasākumi ģimenēm, arī rīta rosmē īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem,” norāda Zemgales Olimpiskā centra pārstāve Ingrīda Ābolkalna. Rīta rosmi vadīs trenere Tatjana Gorbatko. Dalība tajā ir bez maksas, bet līdz jāņem vingrošanas paklājiņš vai pleds. Plānots, ka rīta rosme notiks Jāņa Lūša stadionā, bet sliktos laikapstākļos tā tiks pārcelta uz Zemgales Olimpiskā centra 2. stāva foajē.

Interesenti aicināti pieteikties pa tālruni 20365713 vai e-pastu ingrida.abolkalna@zoc.lv.

Kas? Rīta rosme “Esi možs!”.

Kad? 26. maijā pulksten 9:00.

Kur? Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā (ja līs lietus, tad 2. stāva foajē).

 

Deju sezonas noslēgums

Foto: Jelgava.lv

26. maijā Jelgavas sporta hallē notiks atklātās sporta deju sacensības “Jelgavas domes kauss 2024” un Latvijas kausa izcīņas posms. Tās būs šīs sporta deju sezonas pirmspēdējās sacensības Latvijā.

”Jelgavas domes kauss” šogad svin savu 7. jubileju. Sacensības notiks piecās daļās. “Tradicionāli sacensībās piedalīsies praktiski visa vecuma dejotāji – sākot no pirmsskolas vecuma līdz pieaugušo grupas dejotājiem. Sacensības sāksies pulksten 10:00 un no paša rīta skatītājus priecēs solo meiteņu sacensības. Otrajā  un trešajā daļā, kas provizoriski sāksies pulksten 12:00 un 14:00, startēs iesācēju grupas, bet pēdējās divās daļās redzēsim bērnu 1E4 un jauniešu C+B grupu, kas cīnīsies Latvijas kausa posmā gan stantartdeju, gan Latīņamerikas deju programmā. Pēdējā daļā,  kas provizoriski varētu sākties pulksten 18:00, startēs arī grupa, kuru savā sacensību programmā iekļāvām pirmo reizi – jaunieši+pieaugušie Latīņamerikas deju programmā –, un cīnīsies par Jelgavas domes kausu. Šķiet, būs sīva cīņa, jo jau tagad pieteikušies spēcīgi Latvijas pāri, bet vēl ceram arī uz Lietuvas un Igaunijas pāru pārstāvniecību,” stāsta pasākuma organizatore sporta deju kluba “Lielupe” vadītāja Ilona Freimane. Jāpiebilst, ka kluba “Lielupe” dalībnieki startēs gandrīz visās grupās – kopā ap 70 dejotāju.

Krāšņo pasākumu klātienē vērot aicināti arī skatītāji. Biļetes cena – 12 eiro, pensionāriem, uzrādot apliecību, – 6 eiro. Biļetes varēs iegādāties sacensību dienā pie ieejas sporta hallē, norēķinoties ar skaidru naudu.

Kas? Jelgavas atklātās sporta deju sacensības “Jelgavas domes kauss 2024” un Latvijas kausa izcīņas posms.

Kad? 26. maijā no pulksten 10:00.

Kur? Jelgavas sporta hallē.

 

Futbola svētki

Foto: Ruslans Antropovs

26. maijā no pulksten 12:00 līdz 14:00 Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā norisināsies “Violas futbola svētki”, uz kuriem īpaši aicinātas ģimenes ar 6–8 gadus veciem bērniem.

Programmā paredzētas futbola stafetes, rotaļas un citas aktivitātes, darbosies “Karameļu darbnīcas” saldumu kiosks. “Lai sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju, futbola popularizēšanas projekta “Viola dodas ciemos” gaitā paviesojāmies vairāk nekā desmit Jelgavas bērnudārzos, kur stāstījām ne tikai par futbolu un gaidāmajiem svētkiem, bet arī par veselīgu dzīvesveidu un sportošanu kā tādu,” stāsta JFC “Viola” pārstāvis Ainārs Tamisārs.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Piedalīties var bez iepriekšējas pieteikšanās, tomēr tie dalībnieki, kuri būs reģistrējušies ŠEIT, piedalīsies loterijā par jaunu “Errea” futbola bumbu.

Kas? “Violas futbola svētki”.

Kad? 26. maijā no pulksten 12:00 līdz 14:00.

Kur? Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā.

No 14:00 līdz 15:00 interesentiem būs iespēja satikties ar JFC “Viola” futbola treneriem un uzzināt vairāk par trenēšanās iespējām un pat pieteikties izmēģinājuma nedēļai. Savukārt pēcpusdienā gan svētku dalībnieki, gan citi interesenti aicināti noskatīties JFC “Viola” Latvijas futbola 2. līgas pirmo mājas spēli pret “Dienvidkurzemes SS”, kas sāksies pulksten 15:00 un norisināsiet turpat Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā. Ieeja uz spēli būs bez maksas.

Kas? Latvijas futbola 2. līgas spēle: JFC “Viola”–“Dienvidkurzemes SS”.

Kad? 26. maijā pulksten 15:00.

Kur? Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā.