Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Gundega, Terēze
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Otrdiena, 28. aprīlis
5:02
Aktualitātes pašvaldībā RSS
Biedrībām un nodibinājumiem piešķir 27 095 eiro (27.04.2015.) Komentēt
Šī gada 1. kārtas projektu konkursā „Biedrību un nodibinājumu atbalsta programma” Jelgavas nevalstiskajām organizācijām piešķirti 27 095 eiro. Projektu konkursam kopumā tika iesniegti 55 projekti, no kuriem 49 ir piešķirts finansējums.
Ūdenslīdēji tīra jaunās peldvietas gultni (27.04.2015.) Komentēt
Pirmdien, 27.aprīlī, tiek tīrīta Lielupes gultne pludmalē Pasta salā, savukārt otrdien ūdenslīdēji apsekos promenādes pludmali. Peldsezona oficiāli sāksies 15. maijā.
Sākas asfaltēšanas darbi Pasta ielā (27.04.2015.) Komentēt
Pirmdien, 27.aprīlī, plānots  uzsākt asfalta virskārtas izbūves darbus Pasta ielas posmā no Jāņa ielas līdz Stacijas ielai. Satiksme minētajā posmā tiks nodrošināta vienā virzienā pa vienu braukšanas joslu, virzienā no centra.
Atsāks remontdarbus Lietuvas šosejā (25.04.2015.) Komentēt
SIA „CBS „Igate”” no 27.aprīļa plāno atsākt remontdarbus objektā "Lietuvas šosejas posma, no Viskaļu ielas līdz pilsētas administratīvajai robežai, Jelgavā asfalta seguma atjaunošana". Līdz 30.aprīlim tiks organizēta divvirzienu reversā kustība ar luksoforu palīdzību  no 48km līdz 49km.
„Fortum” biomasas koģenerācijas stacijā veiks iekārtu pārbaudes (24.04.2015.) Komentēt
Sestdien, 25. aprīlī, „Fortum” biomasas koģenerācijas stacijā, Rūpniecības ielā 73A, tiks veiktas iekārtu pārbaudes ražošanas vajadzībām, un tvaika izplūdes rezultātā iespējams īslaicīgs paaugstināts troksnis.
„Fortum” uzsāk projekta īstenošanu (24.04.2015.) Komentēt
Šonedēļ SIA „Fortum Jelgava” parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta "Jelgavas centralizētās siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana, 6. kārta" īstenošanu.
Miera ielā mainīts maksimāli atļautais braukšanas ātrums (23.04.2015.) Komentēt
Satiksmes kustības drošības komisija 8.aprīļa sēdē izvērtēja braukšanas ātruma nosacījumus Miera ielas posmam no Miera ielas rotācijas apļa līdz Lietuvas šosejai.  Tika nolemts Miera ielas posmā no Lietuvas šosejas līdz ceļa zīmei Nr. 518 „Apdzīvotas vietas sākums JELGAVA” noteikt maksimāli atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h.
23. un 24. aprīlī būs slēgts Viskaļu ielas posms (22.04.2015.) Komentēt
Saistībā ar komunikāciju izbūves darbiem Viskaļu ielā 39 ceturtdien un piektdien, 23. un 24. aprīlī, būs slēgta satiksme posmā starp Mednieku un Sila ielu. Slēgtā ielas posma dēļ ieviestas izmaiņas 8. un 12a. autobusa maršrutos.
Par zemes lietošanas un zemes apauguma veidu statistisko apsekojumu (20.04.2015.) Komentēt
SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma veiks zemes apauguma un lietošanas situācijas, kā arī to izmaiņu apsekojumu Baltijas valstīs t.sk. arī Jelgavas pilsētas pašvaldībā. Apsekojums notiks no 2015. gada maija līdz oktobrim
Slēgta kreisā nogriešanās josla no Raiņa ielas (20.04.2015.) Komentēt
Raiņa un Mātera ielu krustojumā slēgta kreisā nogriešanās josla no Raiņa ielas uz Mātera ielu sakarā ar inženierkomunikāciju bojājumu.
Šogad aprit 750 gadi kopš Jelgavas dibināšanas (papildināts 20.04.2015.) (18.04.2015.) Komentēt
Šogad pilsēta svin savu 750 gadu jubileju, un ļoti būtiska loma svētku norisēs atvēlēta tam, kā pilsēta veidojusies gadsimtu gaitā, kas ir tie notikumi un cilvēki, ar kuriem varam lepoties vēl šodien. Sarunā Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktore Gita Grase uzsver, ka no katra perioda pilsētas vēsturē jācenšas paņemt kā pozitīvā, tā arī negatīvā pieredze, kura var būt noderīga šodien.
Strazdu ielas posmā veic pazemes komunikāciju remontdarbus (15.04.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde (JPPI) „Pilsētsaimniecība” informē, ka SIA „EKC” no 15. līdz 17.aprīlim Strazdu ielas posmā starp Rīgas ielu un Kronvalda ielu veiks pazemes komunikāciju remontdarbus. Ielas posmā tiks slēgta satiksme.
Transporta līdzekļu kustībai atvērs Pasta ielu (12.04.2015.) Komentēt
No 15.aprīļa transporta līdzekļu kustībai tiks atvērta Pasta iela posmā no Jāņa ielas līdz Rūpniecības ielas rotācijas aplim. Kustība pa Pasta ielu tiks organizēta pa vienu braukšanas joslu. Pasta un Zirgu ielu krustojumā satiksmes organizācija netiks mainīta, izbraukšana uz Pasta ielu no Zirgu ielas būs aizliegta.
Pilsētā veiks ūdens dezinfekciju (11.04.2015.) Komentēt
SIA ”Jelgavas ūdens” informē, ka no 20. līdz 22.aprīlim pilsētā tiks veikta Jelgavas pilsētas ūdensvada sistēmas profilaktiskā dezinfekcija.
Pasta salas pludmalē drīzumā sāks strādāt tualetes (10.04.2015.) Komentēt
Plānots, ka jau nedēļas nogalē Pasta salā iekārtotajā pludmalē darboties sāks sabiedriskās tualetes. Tās apmeklētājiem būs bez maksas.
Satiksmei slēgs Pulkveža Brieža ielas posmu (07.04.2015.) Komentēt
Komunikāciju remonta darbu laikā 8. un 9. aprīlī satiksmei būs slēgts Pulkveža Brieža ielas posms no Vārpu ielas līdz iebrauktuvei pie ēkas Pulkveža Brieža ielā 22. SIA „KULK” informē, ka gājēju kustība tiks nodrošināta gar ceļa darbu zonu.
Vairākām ēkām pārtrauks karstā ūdens piegādi (07.04.2015.) Komentēt
SIA „Fortum Jelgava” informē, ka aprīlī vairākām ēkām tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde saistībā ar nepieciešamajiem remontdarbiem karstā ūdens sagatavošanas sistēmā.
 
Jelgavu apmeklē Krievijas Federācijas vēstnieks Latvijā (02.04.2015.) Komentēt
Ceturtdien, 2.aprīlī, Jelgavas pilsētu oficiālā vizītē apmeklēja Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs. Vizītē piedalījās Krievijas Federācijas vēstniecības padomnieks ekonomikas jautājumos Andrejs Masjutins, AS "Baltic Railway Holding" valdes priekšsēdētājs Andrejs Sačiks un AS „Amo Plant” ģenerāldirektors Valērijs Juhņēvičs.
Pilsētas jubilejā pasniegs īpašu dizaina skulptūru (01.04.2015.) Komentēt
Šogad Jelgavas pilsēta atzīmē savu 750 gadu jubileju. Tas ir īpašs gads gan pilsētai, gan arī cilvēkiem, kas ar savu darbu, idejām un cerībām veicinājuši Jelgavas izaugsmi. Par mūža ieguldījumu, nesavtīgu darbu un pilsētas vārda popularizēšanu šogad pilsētas jubilejā pasniegs īpaši šim notikumam veltītu dizaina skulptūru – atzinības zīmi „Jelgava 750 – Vēstures griežos”.
Pašvaldība finansiāli atbalstīs daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanu (27.03.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas domes deputāti marta sēdē apstiprināja saistošos noteikumus „Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apmērs un piešķiršanas kārtība daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”, lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu, uzlabotu apkārtējo vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un nodrošinātu vides pieejamību.


 
www.jelgava.lv © 2002-2015, Izstrādājis SIA DatorCentrs