Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Ilgvars, Ivars
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Svētdiena, 1. marts
14:27
Aktualitātes pašvaldībā RSS
Saslimstība ar gripu mazinās (26.02.2015.) Komentēt
Jelgavā laika posmā no 16. līdz 22.februārim saslimstība ar gripu mazinās – 8. nedēļā ir reģistrēti 14,8 saslimušie uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpēc izvērtējot situāciju, stājas spēkā rīkojuma „Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi” 2. punkts.
Apstiprināts Jelgavas pilsētas budžets 2015.gadam (26.02.2015.) Komentēt (1)
Jelgavas pilsētas domes deputāti 26.februāra sēdē apstiprināja 2015. gada pašvaldības budžetu. Tas paredz noteikt Jelgavas pilsētas pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumus un izdevumus 56 904 254 eiro apmērā. Nemainīgas ir pilsētas prioritātes – izglītība, sociālā nodrošināšana un pilsētvide. Jelgavas pilsētā tiks nodrošināti visi līdzšinējie atbalsta veidi iedzīvotājiem. Tiks pabeigts infrastruktūras uzlabošanas projekts dzelzceļa stacijas apkārtnē un Lietuvas šosejas posma rekonstrukcija, kā arī tiks sākta Ziemeļu tilta šķērsojuma un Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projektēšana.
Bērnudārzu „Zīļuks” vadīs Inga Donova (26.02.2015.) Komentēt
Deputāti 26. februāra domes sēdē lēma par pirmsskolas izglītības iestādes „Zīļuks” dibināšanu Skautu ielā, kā arī par bērnudārza vadītājas iecelšanu. No 1. aprīļa „Zīļuka” vadītājas pienākumus sāks pildīt Inga Donova.
Komunikāciju remontdarbi Dobeles ielas posmā pie Vecpilsētas ielas (23.02.2015.) Komentēt
Komunikāciju remontdarbu laikā 24. un 25. februārī satiksmei slēgts Dobeles ielas posms pie Vecpilsētas ielas. Apbraucamais ceļš organizēts pa Vecpilsētas ielu, Krišjāņa Barona ielu, Lielo ielu un Mazā Dambja ielu vai Dobeles šoseju.
Jāsāk projektēt Ziemeļu šķērsojums un Valsts ģimnāzijas rekonstrukcija (23.02.2015.) Komentēt
Ceturtdien Jelgavas domes deputātiem būs jālemj par šā gada pilsētas budžeta apstiprināšanu – pagājušajā nedēļā darbs pie budžeta projekta noslēdzies domes komitejās. Sagatavotais budžeta projekts šim gadam paredz, ka pašvaldības ieņēmumi būs 56,9 miljonu eiro apmērā, kur apjomīgākie darbi ir satiksmes termināļa infrastruktūras rekonstrukcijas pabeigšana ap dzelzceļa staciju, Lietuvas šosejas posma rekonstrukcijas pabeigšana un divu nozīmīgu projektu aizsākums: Ziemeļu tilta un Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projektēšana.
Apzinās iespējas samazināt ikdienas negadījumu skaitu un to cēloņus (20.02.2015.) Komentēt
Pārņemot stafeti no sadarbības partneriem Somijā, Jelgavas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» uzsākusi projekta «Ikdienas negadījumu un katastrofu novēršana Baltijā» Latvijas posma realizēšanu. Tā laikā tiks veikta ikdienas negadījumu un katastrofu uzskaite un analīze mūsu pilsētā, lai izstrādātu uz objektīviem statistikas datiem balstītu metodoloģiju par preventīviem pasākumiem, kas palīdzētu novērst ikdienas negadījumus un katastrofas projekta partneru dalībvalstīs.
Jelgavu apmeklē ekonomikas ministre (20.02.2015.) Komentēt
Piektdien Jelgavā ieradās ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, kura reģionālās vizītes ietvaros tikās ar pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un Zemgales novada uzņēmējiem.
Noslēdz līgumu par sadarbību mūžizglītības veicināšanā (20.02.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība un Ozolnieku novada pašvaldība ir noslēgusi trīspusējo pašvaldību sadarbības līgumu Mūžizglītības attīstības un veicināšanas jomā. Ar šo līgumu pašvaldības apņemas sadarboties kvalitatīvu mūžizglītības produktu un pakalpojumu ieviešanā un attīstīšanā, nodrošinot iedzīvotājiem šo pakalpojumu pieejamību visa mūža garumā.
Komiteju kopīgajā sēdē izskatīts pašvaldības budžets 2015.gadam (18.02.2015.) Komentēt
Trešdien, 18.februārī, Jelgavas pilsētas domes deputāti komiteju kopīgajā sēdē izskatīja sagatavoto 2015. gada pašvaldības budžeta projektu. Tas paredz noteikt Jelgavas pilsētas pašvaldības 2015.gada pamatbudžeta ieņēmumus un izdevumus 56 904 254 eiro apmērā. Nemainīgas ir pilsētas prioritātes – izglītība, sociālā nodrošināšana un pilsētvide. Jelgavas pilsētā tiks nodrošināti visi līdzšinējie atbalsta veidi iedzīvotājiem. Tiks pabeigts infrastruktūras uzlabošanas projekts dzelzceļa stacijas apkārtnē un Lietuvas šosejas posma rekonstrukcija, kā arī tiks sākta Ziemeļu tilta šķērsojuma un Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projektēšana.
Saslimstība ar gripu samazinājusies (18.02.2015.) Komentēt
Jelgavā laika posmā no 9. līdz 15. februārim saslimstība ar gripu ir samazinājusies – 7. nedēļā ir reģistrēti 812,7 saslimušie uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpēc izvērtējot situāciju, Jelgavā no 19.februāra līdz 24.februārim, stājas spēkā rīkojuma „Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi” 4. punkts. No 19.februāra atsākas nodarbības BJC „Junda”.
Jelgavu apmeklē Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece (17.02.2015.) Komentēt
17.februārī reģionālajā vizītē Jelgavas pilsētu apmeklēja Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Vizītes laikā Saeimas spīkere I.Mūrniece tikās ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un vietnieku Juriju Strodu.
Jelgavā notiks diskusija “Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai” (16.02.2015.) Komentēt
18. un 19. februārī norisināsies viens no nozīmīgākajiem notikumiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē Latvijā – konference un diskusija “Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai”, ko rīko Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) sadarbībā ar domnīcu PROVIDUS, sabiedrības līdzdalības platformu ManaBalss.lv un Lattelecom. Pasākums pulcēs 200 dalībniekus no 16 Eiropas Savienības valstīm. Diskusija 18.februārī notiks Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33.
Jelgavas pašvaldība aktīvi iesaistās „Ēnu dienā” (16.02.2015.) Komentēt
11. februārī Latvijā jau četrpadsmito reizi notika karjeras izglītības pasākums „Ēnu diena 2015”, kurā šogad piedalījās 1003 „ēnu” devēji, piedāvājot 6730 vakances. Trešo vietu aktīvāko „ēnu” devēju Top 10 ieņem Jelgavas pašvaldība ar vairāk nekā 100 vakancēm pilsētas pašvaldībā un tās iestādēs.
Šonedēļ izsūtīti NĪN maksāšanas paziņojumi (12.02.2015.) Komentēt
Šonedēļ Jelgavas pilsētas pašvaldība nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem izsūtījusi maksāšanas paziņojumus par aprēķināto NĪN 2015. gadam, un pirmais maksāšanas termiņš ir 31. marts. Pašvaldības Finanšu nodaļa ir sagatavojusi un nosūtījusi 33176 NĪN par zemi un ēkām maksāšanas paziņojumus, tostarp 3370 nosūtīti elektroniski uz nodokļa maksātāja norādīto e-pasta adresi.
Par atvieglojumu piešķiršanu NĪN maksātājiem (12.02.2015.) Komentēt
Janvāra domes sēdē deputāti apstiprināja saistošos noteikumus par atvieglojumu piešķiršanu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Jelgavas pilsētā, nosakot NĪN maksātāju kategorijas, kurām piemēro nodokļa atvieglojumus, to apmēru un nosacījumus, pie kādiem atvieglojumi var tikt piešķirti. Šogad uz lielāku pašvaldības atbalstu varēs pretendēt politiski represētās personas.
Jelgavā notiek starptautiska konference uzņēmējdarbības veicināšanai (11.02.2015.) Komentēt
11. februārī Jelgavā notika starptautiska konference „Uzņēmējdarbība reģionos Eiropas Savienības konkurētspējas stiprināšanai”, kurā piedalījās Eiropas Savienības (ES) institūciju pārstāvji, komisāri, atašeji, Eiropas valstu uzņēmumu pārstāvji, ministriju pārstāvji un citi speciālisti.  Konferences galvenā tēma bija ES un pašvaldības atbalsts uzņēmumu attīstībā. Pirms konferences tās dalībniekiem bija iespēja apmeklēt četrus Jelgavas ražošanas uzņēmumus: SIA „Fortum Jelgava”, SIA „Latvijas piens”, AS „Baltijas gumijas fabrika” un AS „PET Baltija” un iepazinās ar to darbu.
Pilsētas pašvaldībā notiek Ēnu diena (11.02.2015.) Komentēt
Šodien, 11.februārī, Jelgavas pilsētas pašvaldībā pilsētas vadību un dažādu jomu speciālistus „ēnot” pieteikušies skolēni ne tikai no Jelgavas pilsētas skolām, bet arī jaunieši no Rīgas un citām pilsētām. Vispirms skolēnus sveica Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Priekšsēdētājs uzsvēra, ka galvenais skolēnu uzdevums, piedaloties Ēnu dienā, ir saprast, ko viņš nākotnē grib darīt, un Ēnu diena ir lieliska iespēja pārliecināties, vai iedomātā profesija viņam ir saistoša.
Jelgavā iepazīs sekmīgu reģionālās uzņēmējdarbības attīstības pieredzi (11.02.2015.) Komentēt
11.februārī Jelgavā norisināsies starptautiska konference „Uzņēmējdarbība reģionos Eiropas Savienības konkurētspējas stiprināšanai”, kuru Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros rīko Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību. Konference būs veltīta tās dalībnieku – īpaši Eiropas Savienības amatpersonu un citu ārvalstu viesu – iepazīstināšanai ar Jelgavas pilsētas ieguldījumu Zemgales reģiona uzņēmējdarbības veicināšanā un uzņēmumiem, kas strādā un veiksmīgi attīstās Jelgavas teritorijā.
Vēl uz nedēļu pagarināti gripu ierobežojošie pasākumi (11.02.2015.) Komentēt
Izvērtējot Slimību profilakses un kontroles centra sniegto atzinumu un reālo situāciju pilsētā, Jelgavā līdz 18. februārim tiek pagarināti gripu ierobežojoši pasākumi. Pilsētas pašvaldībā paliek spēkā rīkojuma „Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi” 5. punkts.
Februārī siltumenerģijas tarifs Jelgavā samazinās (10.02.2015.) Komentēt
Februārī SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā samazinās par 1,1% un ir 59.95 EUR/MWh bez PVN. Salīdzinot ar 2014. gada februāri, siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā arī ir samazinājies par 1,1 %.


 
www.jelgava.lv © 2002-2015, Izstrādājis SIA DatorCentrs