Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Imgarde, Irmgarde
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 2. aprīlis
4:21
Aktualitātes pašvaldībā RSS
Pilsētas jubilejā pasniegs īpašu dizaina skulptūru (01.04.2015.) Komentēt
Šogad Jelgavas pilsēta atzīmē savu 750 gadu jubileju. Tas ir īpašs gads gan pilsētai, gan arī cilvēkiem, kas ar savu darbu, idejām un cerībām veicinājuši Jelgavas izaugsmi. Par mūža ieguldījumu, nesavtīgu darbu un pilsētas vārda popularizēšanu šogad pilsētas jubilejā pasniegs īpaši šim notikumam veltītu dizaina skulptūru – atzinības zīmi „Jelgava 750 – Vēstures griežos”.
Pašvaldība finansiāli atbalstīs daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanu (27.03.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas domes deputāti marta sēdē apstiprināja saistošos noteikumus „Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apmērs un piešķiršanas kārtība daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”, lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu, uzlabotu apkārtējo vidi, transporta kustību, bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un nodrošinātu vides pieejamību.
Dome akceptē Latvijas dzelzceļa projektu (27.03.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldībā ir saņemts un izvērtēts VAS „Latvijas dzelzceļš” 2015.gada 23.janvāra iesniegums Nr. DPRO-6.5.3/44-2015 “Par VAS „Latvijas dzelzceļš” paredzētās darbības „Esošo publisko un stratēģiskās (valsts) nozīmes dzelzceļa līniju elektrifikācija” akceptēšanu”, kurā izteikts lūgums normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā akceptēt VAS „Latvijas dzelzceļš” paredzēto darbību „Esošo publisko un stratēģiskās (valsts) nozīmes dzelzceļa līniju elektrifikācija” Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvās teritorijas robežās.
Jelgava pievienosies akcijai „Zemes stunda” (21.03.2015.) Komentēt
Sestdien, 28.martā, pulksten 20.30 Jelgavas pilsēta jau septīto gadu pievienosies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai „Zemes stunda”, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību enerģijas un resursu taupīšanai. Pilsētā tiks izslēgts ārējais apgaismojums Jelgavas pilij, dievnamiem, Sv. Trīsvienības baznīcas tornim, kā arī samazināta apgaismojuma intensitāte "Fortum", Pasta salai, muzejiem, abām gājēju promenādēm un izslēgti prožektori pie Mītavas tilta.
Pasta sala – labākā publiskā ārtelpa 2014.gadā (20.03.2015.) Komentēt
Pasta salas labiekārtojums ir atzīts par labāko konkursa "Latvijas būvniecības gada balva 2014" nominācijā "Publiskā ārtelpa". Balvu svinīgā ceremonijā 19.martā  Mazajā ģildē saņēma Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, projekta autori - Vents Grietēns un Diāna Zalāne, kā arī būvdarbu veicēja  SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” pārstāvji  Dace Loca un Gusts Kaļiņins.
Jelgavu apmeklē Eiropas Investīciju bankas viceprezidents (18.03.2015.) Komentēt
Otrdien, 17.martā, Jelgavu darba vizītē apmeklēja Eiropas Investīciju bankas (EIB) viceprezidents Pims Van Balekoms. Vizītes mērķis bija iepazīties ar ES struktūrfondu līdzekļu apguvi Jelgavā un klātienē apskatīt pēdējos gados realizētos projektus.
Par SIA „Jelgavas autobusu parks” (papildināts) (17.03.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldībai piederošo kapitāla daļu turētāja pārstāvis Andris Rāviņš pieņēmis lēmumu par SIA „Jelgavas autobusu parks” valdes locekļa Pētera Salkazanova atstādināšanu no amata uz laiku.
Atceļ pasākumus, kas saistīti ar gripas ierobežošanu (16.03.2015.) Komentēt
Pamatojoties uz LR Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju – 2015.gada 10. nedēļā ir Jelgavā reģistrēti 87,9 saslimušie uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpēc, izvērtējot situāciju, pašvaldība atceļ rīkojumu „Par saslimstību ar gripu Jelgavas pilsētā”.
Luksofors Zirgu ielā mirgojošā režīmā tiks pārbaudīts visu mēnesi (13.03.2015.) Komentēt
Luksofors Zirgu un Mātera ielu krustojumā  ir pieslēgts elektrībai, lai pārbaudītu tā saslēgumus, taču mirgojošā režīmā tas darbosies vēl visu martu.
Martā siltumenerģijas tarifs Jelgavā samazinās par 2,3% (11.03.2015.) Komentēt
Martā SIA “Fortum Jelgava” siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā samazinās par 2,3% un ir 58.57 EUR/MWh bez PVN. Salīdzinot ar 2014. gada martu, siltumenerģijas tarifs ir samazinājies par 3,4 %.
Plāno izbūvēt jaunus kanalizācijas un ūdensapgādes tīklus (10.03.2015.) Komentēt
SIA „Jelgavas ūdens” Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesniegusi projekta pieteikumu par ūdenssaimniecības attīstības projekta 4. kārtas īstenošanu. Tīklu paplašināšana Jelgavā varēs sākties pēc apstiprinājuma saņemšanas no ministrijas.
Pārtrauks karstā ūdens piegādi (09.03.2015.) Komentēt
SIA „Fortum Jelgava” informē, ka martā vairākām ēkām tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde saistībā ar nepieciešamajiem remontdarbiem karstā ūdens sagatavošanas sistēmā.
AS „Sadales tīkls” paaugstina elektroapgādes kvalitāti un drošumu Jelgavā (06.03.2015.) Komentēt
Lai nodrošinātu kvalitatīvu, nepārtrauktu un drošu elektroenerģijas piegādi, AS „Sadales tīkls” 2015. gadā Jelgavā un tuvākajā apkārtnē realizēs 16 investīciju projektus, elektrotīkla attīstībā ieguldot vairāk nekā 790 tūkstošus eiro.
Izsludināts projektu konkurss sabiedriskajām organizācijām (05.03.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldība izsludina projekta konkursu „Biedrību un nodibinājumu atbalsta programma” 2015.gadam 1.kārtu. Konkursa mērķis ir sekmēt iedzīvotāju aktivitāti un iesaistīšanos pilsētas attīstības un sociālo problēmu risināšanā, veicināt labdarības tradīcijas un sadarbību starp Jelgavas pilsētas pašvaldību un biedrībām un nodibinājumiem, kuras darbojas Jelgavas pilsētas teritorijā.
Komunikāciju remontdarbi Svētes un Pētera ielu krustojumā (02.03.2015.) Komentēt
Komunikāciju remontdarbu laikā no 3. līdz 6. martam satiksmei slēgts Svētes un Pētera ielu krustojums.
Jelgava uzsāk nekustamā īpašuma lietošanas mērķu nodošanu tiešsaistē (02.03.2015.) Komentēt
Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā (Kadastrā) reģistrēti un automātiski apstrādāti pirmie divi elektroniskie paziņojumi no Jelgavas pilsētas pašvaldības par zemes vienību nekustamo īpašumu lietošanas mērķiem.
Saslimstība ar gripu mazinās (26.02.2015.) Komentēt
Jelgavā laika posmā no 16. līdz 22.februārim saslimstība ar gripu mazinās – 8. nedēļā ir reģistrēti 14,8 saslimušie uz 100 000 iedzīvotājiem. Tāpēc izvērtējot situāciju, stājas spēkā rīkojuma „Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi” 2. punkts.
Apstiprināts Jelgavas pilsētas budžets 2015.gadam (26.02.2015.) Komentēt (4)
Jelgavas pilsētas domes deputāti 26.februāra sēdē apstiprināja 2015. gada pašvaldības budžetu. Tas paredz noteikt Jelgavas pilsētas pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumus un izdevumus 56 904 254 eiro apmērā. Nemainīgas ir pilsētas prioritātes – izglītība, sociālā nodrošināšana un pilsētvide. Jelgavas pilsētā tiks nodrošināti visi līdzšinējie atbalsta veidi iedzīvotājiem. Tiks pabeigts infrastruktūras uzlabošanas projekts dzelzceļa stacijas apkārtnē un Lietuvas šosejas posma rekonstrukcija, kā arī tiks sākta Ziemeļu tilta šķērsojuma un Jelgavas Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas projektēšana.
Bērnudārzu „Zīļuks” vadīs Inga Donova (26.02.2015.) Komentēt
Deputāti 26. februāra domes sēdē lēma par pirmsskolas izglītības iestādes „Zīļuks” dibināšanu Skautu ielā, kā arī par bērnudārza vadītājas iecelšanu. No 1. aprīļa „Zīļuka” vadītājas pienākumus sāks pildīt Inga Donova.
Komunikāciju remontdarbi Dobeles ielas posmā pie Vecpilsētas ielas (23.02.2015.) Komentēt
Komunikāciju remontdarbu laikā 24. un 25. februārī satiksmei slēgts Dobeles ielas posms pie Vecpilsētas ielas. Apbraucamais ceļš organizēts pa Vecpilsētas ielu, Krišjāņa Barona ielu, Lielo ielu un Mazā Dambja ielu vai Dobeles šoseju.


 
www.jelgava.lv © 2002-2015, Izstrādājis SIA DatorCentrs