Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Vilhelms, Vilis
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 28. maijs
2:35
Aktualitātes pašvaldībā RSS
Puķu dobe atgādina par pilsētas jubileju (27.05.2015.) Komentēt
Lai atgādinātu to, ka Jelgava šogad svin 750 gadu jubileju, Driksas krastā blakus Mītavas tiltam izveidota jauna puķu dobe skaitļa 750 formā. Tajā iestādītas 5000 leduspuķes, un šī dobe iedzīvotājus priecēs visas vasaras garumā.
Vāze atgriezusies savā vietā (26.05.2015.) Komentēt
Otrdien savā vietā Pilssalas ielā atgriezusies dekoratīvā baltā vāze, kas no turienes tika aizvesta pirms stāvlaukuma izbūves darbu uzsākšanas. Vāze pa šo laiku restaurēta.
Pilsētas ūdensvada tīklu profilaktiskā skalošana (21.05.2015.) Komentēt
22. maijā notiks pilsētas ūdensvada tīklu profilaktiskā skalošana Ziediņu ceļā, Rubeņu ceļā, Langervaldes, Prohorova, Neretas, Birzes, Emburgas, Līču, Upes, Apšu, Cepļu, Aviācijas un Lāčplēša ielās.
Uz titulu „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka” pretendē piecas mājas Jelgavā (21.05.2015.) Komentēt
Noslēgusies pieteikšanās konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”, un kopumā saņemti 25 pieteikumi. Visvairāk pieteikumu – pieci – saņemts no Jelgavas. Lielākā daļa projektu pieteikumu pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2015” – par šo titulu cīnīsies 18 daudzdzīvokļu mājas.
Bezdarbs Jelgavā samazinās (19.05.2015.) Komentēt
Aprīlī Jelgavā reģistrētais bezdarba līmenis ir 7,3 procenti, kas ir mazāks nekā martā. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti norāda, ka bezdarbs samazinās, jo tiek veidotas jaunas darbavietas, kā arī sākas sezonas darbi.
Gāzesvada remontdarbi Svētes ielā (17.05.2015.) Komentēt
SIA "Katlinieki"  no 18. līdz 22.maijam veiks sadales gāzesvada remonta darbus Svētes ielas posmā starp Pētera un Mātera ielām (pie ēkas Svētes ielā Nr.21). Minētajā Svētes ielas posmā aizliegts apstāties un stāvēt uz brauktuves.
Vairākas valsts un pašvaldību iestādes konsultēs par e-pakalpojumiem (14.05.2015.) Komentēt
No 14. līdz 21. maijam notiek pirmā valsts iniciatīva „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu, lai turpmāk saziņa ar valsti notiktu ātrāk un ērtāk. Plašāku informāciju par e-pakalpojumiem var saņemt arī Jelgavas pilsētas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.
Jelgavas pilsētas dome saņem LBAS balvu (14.05.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas dome saņēmusi Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) sadarbības partnera balvu – „Lielo ozolzīli”. Balva tika pasniegta LBAS 25 gadiem veltītajā sociālās partnerības pasākumā „Sadarbības partneris” 14.maijā Latviešu biedrības nama Zelta zālē.
Piešķirs pilsētas atzinības zīmes (14.05.2015.) Komentēt
Ceturtdien, 14.maijā, Jelgavas pilsētas dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu par Jelgavas pilsētas atzinības zīmes „Jelgava 750 – Vēstures griežos” piešķiršanu. Jelgavas jubilejai veltīto īpašo dizaina skulptūru pasniegs 28. maijā domes priekšsēdētāja rīkotajā svinīgajā pieņemšanā pilsētas svētku laikā.
Piektdien norisināsies Latvijas Pašvaldību savienības 26. kongress (12.05.2015.) Komentēt
Lai vērtētu pagājušajā gadā paveikto, spriestu par pašvaldību darba aktualitātēm un nostāju būtiskos šīs jomas jautājumos, Smiltenē 15. maijā uz 26. kongresu pulcēsies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) biedri. Kongresā kā viesis piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, valdības, Saeimas un ministriju pārstāvji. Jelgavas pilsētu pārstāvēs domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un viņa vietnieki Rita Vectirāne un Jurijs Strods.
Suņiem – savs pastaigu laukums (11.05.2015.) Komentēt
Atmodas un Asteru ielas krustojumam piegulošajā teritorijā izveidots un labiekārtots iežogots laukums suņu pastaigām, rotaļām un treniņiem. Šis ir pirmais suņu pastaigu parks Jelgavā, un teritorija ir pietiekami plaša, lai ar laiku tajā varētu ierīkot vēl papildu elementus suņiem.
Slēgs satiksmi pāri Bauskas ielas tiltam (08.05.2015.) Komentēt
No 11.maija līdz 13. maijam tiks slēgta satiksme pāri Bauskas ielas tiltam pār Platones upi. Pārvietošanās pāri tiltam iespēju robežās tiks atļauta katras darba dienas beigās, pēc pulksten 18.
Reorganizēs „Zemgales Eko” (08.05.2015.) Komentēt
Aprīļa domes sēdē pieņemts lēmums uzsākt SIA „Zemgales Eko” reorganizācijas procesu, paredzot atsevišķi nodalīt Jelgavas un Bauskas pašvaldības uzņēmuma kapitāldaļas.
Pieminēs Otrā pasaules kara upurus (08.05.2015.) Komentēt
Piektdien, 8.maijā, Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā Jelgavas pilsētas vadība un domes pārstāvji piedalīsies dievkalpojumā un noliks ziedus piecās piemiņas vietās Jelgavā.
Turpinās asfaltēšanas darbi stacijas apkaimē (07.05.2015.) Komentēt
Asfaltēšanas darbi objektā "Satiksmes termināla apkalpošanai nepieciešamās ielu infrastruktūras izbūve, Jelgavā" turpinās. Tiks slēgta Stacijas ielas (virzienā no Pasta ielas rotācijas apļa uz Dzelzceļa staciju) labā josla un pieslēgums Zemgales prospektam no Dzelzceļa stacijas rotācijas apļa.
Solījumu par uzticību Latvijas Republikai dod septiņpadsmit pretendenti (07.05.2015.) Komentēt
7.maijā Jelgavas pilsētas domes Sēžu zālē solījumu par uzticību Latvijas Republikai deva septiņpadsmit personas, kas pretendē uz Latvijas pilsonību. Pretendentus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs.
Var pieteikties daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai (06.05.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas domes deputāti 26.marta sēdē apstiprināja saistošos noteikumus „Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apmērs un piešķiršanas kārtība daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”, lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu. Pieteikumus atbalstam var iesniegt līdz 15.jūlijam.
Satiksmes ierobežojumi Stādu dienās (06.05.2015.) Komentēt
Nedēļas nogalē, 9. un 10.maijā, Jelgavas pils parkā un pagalmā notiks "Latvijas Stādu dienas 2015". Pasākuma norises vietā būs apgrūtināta autotransporta kustība. Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība” aicina ievērot izvietotās ceļa zīmes.
Karstā ūdens piegādes pārtraukumi maijā (05.05.2015.) Komentēt
SIA „Fortum Jelgava” informē, ka maijā vairākām ēkām tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde saistībā ar nepieciešamajiem remontdarbiem ēkas individuālajā siltumpunktā (ISP).
Asfaltēšanas darbu laikā ierobežos satiksmi Stacijas ielā (02.05.2015.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Pilsētsaimniecība” informē, ka 5.maijā sakarā ar plānotajiem asfaltēšanas darbiem objektā "Satiksmes termināla apkalpošanai nepieciešamās ielu infrastruktūras izbūve, Jelgavā" tiks slēgta Stacijas ielas labā josla virzienā no Pasta ielas rotācijas apļa uz Dzelzceļa staciju un pieslēgums Zemgales prospektam no Dzelzceļa stacijas rotācijas apļa.


 
www.jelgava.lv © 2002-2015, Izstrādājis SIA DatorCentrs