12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi
Jaunumi
Pasākumi
Ielūdz uz Miķeļdienas rotaļām Dzīvesziņas un arodu sētā

30. septembrī Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 ar Zemgales novadam raksturīgām rotaļām un gardu cienastu tiks atzīmēta Miķeļdiena.

Jaunieši Pilsēta
Pasta ielā 44 atklās jauniešu centru “Špaktele”

Piektdien, 29. septembrī, pulksten 17 jaunieši aicināti uz Jelgavas jauniešu centra “Špaktele” Pasta ielā 44 atklāšanas svētkiem.

Ģimene Pilsēta
Sveic 122 jaunos jelgavniekus, tostarp divus dvīņu pārus

Sestdien rudens ražas un stādu gadatirgus laikā aizvadīts mazo jelgavnieku sveikšanas pasākums “Mūs gaida, mēs nākam”. 122 bērniņi, kuri dzimuši šogad no 11. jūnija līdz 31. augustam, kā simbolisku piederības zīmi pilsētai saņēma karotīti ar Jelgavas ģerboni un mazuļa dzimšanas gadu – 2023.

Pilsēta
FOTO: rudens gadatirgus Jelgavā

Āboli, bumbieri, vīnogas, medus, maize, kartupeļi, dālijas, ķirbji – šis un daudz kas cits sestdien bija nopērkams Hercoga Jēkaba laukumā, kur norisinājās tradicionālais rudens ražas un stādu gadatirgus. Savu izaudzēto un darināto jelgavniekiem piedāvāja ap 180 tirgotāju. Rudens ražas un stādu gadatirgus 23. septembrī apmeklētājus gaidīs līdz pulksten 15.

Pilsēta
Muzejs saņem vērtīgu dāvinājumu no gleznotāja Ģederta Eliasa māsasmeitas Izabellas Cielēnas

23. septembrī, Ģederta Eliasa dzimšanas dienā, viņa vārdā nosauktajā muzejā pirmo reizi jelgavnieku apskatei eksponētas divas mākslinieka gleznas – māsas portrets “Maija sarkanajā kleitā” un māsasmeitas portrets “Iza ar lelli” un vēl citi vēsturiski artefakti. Tā ir tikai neliela daļa no ļoti vērtīgā dāvinājuma, ko muzejs ir saņēmis no nu jau aizsaulē aizgājušās gleznotāja māsasmeitas Izabellas Cielēnas.

Pasākumi Pilsēta
Zinātnieku naktī – inovatīvi atklājumi, izzinošas un radošas darbnīcas

29. septembrī no pulksten 18 līdz 23 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) aicina doties aizraujošā Eiropas Zinātnieku nakts ceļojumā “Zinātne un inovācijas: radošums, kas veido nākotni”, kurā LBTU pētnieki demonstrēs inovatīvus atklājumus, kā arī dalīsies ar lielākiem un mazākiem zinātnes noslēpumiem. Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no pulksten 17 līdz 20 īpaši gaidīs pirmsskolas un sākumskolas skolēnus, kuri varēs spert pirmos soļus zinātnē.

Sports
Ģimeņu airēšanas seriāls noslēdzies; apbalvošana 7. oktobrī

Noslēdzies ģimeņu airēšanas sacensību seriāls, kuram šogad bija deviņi posmi. Pēdējais no tiem aizvadīts 19. septembrī. Seriāla kopvērtējuma labākos airētājus apbalvos 7. oktobrī.

Pasākumi
23. septembrī – Ģimenes diena “Lediņos”

Jaunrades nams “Junda” 23. septembrī no pulksten 10 līdz 14 jelgavniekus aicina uz Ģimenes dienu “Lediņos” Lediņu ceļā 1, lai aktīvi un radoši pavadīt laiku svaigā gaisā.

Sports
Starptautiskā tenisa turnīrā Jelgavā Latvijas sportistiem uzvara puišu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs

Aizvadīts Eiropas tenisa junioru turnīra 2. kategorijas sacensības “Jelgava open 2023” U-16 vecuma grupā, kurās piedalījās 72 sportisti no deviņām valstīm. Latvijas tenisisti triumfēja puišu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs.

Izglītība
Iesaisties pieaugušo izglītībā!

“Pieaugušo izglītība ir veids, kā mēs raugāmies uz savu dzīvi un stiprinām sevi pastāvīgam pārmaiņu procesam. Izglītībai ir liela nozīme nodarbinātības un arī sociālās integrācijas veicināšanā. Profesionāli labi sagatavotam darbiniekam būtiski nepieciešamas ir arī sociālās iemaņas: augsta saskarsmes kultūra, komunikācijas prasmes, lēmumu pieņemšanas un problēmu risināšanas prasmes, līdera potenciāls, emocionālā noturība, motivācija un citas aktuālas kompetences,” izglītības nozīmību akcentē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) direktore Sarmīte Vīksna. Viņa uzsver, ka pieaugušo izglītības studijās cilvēkam dota iespēja pašam izvēlēties mācību saturu, apjomu, vēlamo mācību laiku un arī veidu, galvenais – izvirzīt personīgo mācīšanās mērķi un atrast motivāciju.

Pilsēta Sabiedrība
Atvērto durvju dienās varēs izzināt dienas centru un specializēto darbnīcu ikdienu

Lai ļautu labāk izprast dienas centru un specializēto darbnīcu ikdienu un pakalpojumus, Jelgavas Sociālo lietu pārvalde potenciālos klientus un viņu tuviniekus aicina uz Atvērto durvju dienām. 26. septembrī no pulksten 10 līdz 14 varēs iepazīt dienas centra “Integra” darbu, bet 29. septembrī no pulksten 10 līdz 14.30 – dienas centra “Atbalsts” un specializēto darbnīcu ikdienu.

Pilsēta Satiksme
Piektdien un sestdien būs satiksmes ierobežojumi Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē

Sestdien, 23. septembrī, Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz Jelgavas kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka jau no piektdienas, 22. septembra, pulksten 13 Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi.

1 2 ... 1817