2.2 °C, 4.4 m/s, 64.3 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi
Jaunumi
Pilsēta Sabiedrība
Lielā talka šogad notiks 27. aprīlī; aicina atzīmēt piesārņotās vietas

Ar moto “tīri-zaļi-ilgi” 27. aprīlī Latvijā jau 17. reizi notiks Lielā Talka. Lai talkošanai rūpīgi sagatavotos, jau šobrīd Lielās Talkas mājaslapā iespējams atzīmēt piesārņotās vietas, bet no 27. marta mājaslapā sāksies Lielās talkas vietu reģistrācija.

Izglītība Jaunieši Pasākumi Pilsēta
Ceturtdien “Pilsētas pasāžā” notiks skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits bazārs”

Automatizētus sveču nodzēsējus ar taimeri, pašsildošus džemperus, gredzenus no pārstrādātiem džinsiem, ūdensizturīgus mugursomas pārvalkus, papīra kartītes ar iestrādātām garšaugu sēklām – tie ir tikai daži produkti, ko skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) ceturtdien, 7. martā, tirdzniecības centra “Pilsētas pasāža” apmeklētājiem piedāvās SMU reģionālajā pasākumā gadatirgū “Cits bazārs”. Skolu jauniešu radītie produkti interesentiem būs pieejami no pulksten 14 līdz 17.  

Pilsēta Sports
Peldētājs Nikolass Deičmans labo 12 gadus senu Latvijas rekordu

Nedēļas nogalē Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā aizvadīts 6. Latvijas Jauniešu un junioru čempionāts peldēšanā. Čempiona titulu izcīnīja vairāki Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi, bet vislielākie panākumi ir Nikolasam Deičmanam. Viņš uzstādīja trīs Latvijas junioru rekordus – 200 metru peldējumā uz muguras, kā arī 200 metru un 400 metru kompleksajā peldējumā. Turklāt 200 metru peldējumā uz muguras Nikolass laboja 2012. gadā uzstādīto Latvijas rekordu, un šis ir viņa pirmais nacionālais rekords. Līdz ar šo panākumu Nikolass kvalificējās Eiropas Junioru čempionātam 200 metros uz muguras, kas notiks Viļņā no 2. līdz 7. jūlijam.

Ģimene Izglītība Jaunieši Pilsēta Sabiedrība
Smelies idejas skolēnu brīvlaikam, ģimeniskai atpūtai vai klases ekskursijai pavasarī!

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) sagatavojis pavasara ceļvedi skolēniem, kurā apkopotas  idejas aizraujošai un izzinošai laika pavadīšanai pavasarī Jelgavā un Jelgavas novadā.

Izglītība Jaunieši Pilsēta Sabiedrība
Skolēniem piedāvā izmēģināt metināšanu, CNC programmēšanu un piedalīties ātrajā karjeras treniņā

Pavasara brīvlaikā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) organizē divus skolēniem paredzētus karjeras pasākumus – 11. martā Metālapstrādes mācību parkā skolēni aicināti izmēģināt metināšanu un CNC programmēšanu, bet 13. martā – piedalīties ātrajā karjeras treniņā. Aktivitātes ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš pieteikties.

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība
Publiskā slidošana šonedēļ notiks katru dienu

Kamēr vēl to ļauj laikapstākļi, publiskā slidotava Pasta salā turpina darbu un šonedēļ piedāvā pievienoties kopumā 21 publiskās slidošanas seansam.

Pilsēta Sabiedrība
Pagājušajā gadā dzīvnieku ķērāji 42 suņus atdevuši īpašniekiem, 65 nogādājuši patversmē

Aizvadītajā gadā pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Zemgales EKO”, kas Jelgavā nodrošina klaiņojošo vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo dzīvnieku izķeršanu, saņēmusi 725 izsaukumus par klaiņojošiem, ievainotiem un mirušiem dzīvniekiem. Tas ir par 112 izsaukumiem vairāk nekā gadu iepriekš. Visvairāk izsaukumu bijis maijā – 84.

Pilsēta Sabiedrība
JNĪP uz tikšanos aicina dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonas

14. martā pulksten 16 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 SIA ”Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) aicina uz ikgadējo sanāksmi daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonas, lai iepazīstinātu ar svarīgākajiem jaunumiem ēku pārvaldīšanā un uzklausītu dzīvokļu īpašnieku ierosinājumus.

Sports
Jelgavas veterāniem peldēšanā 1. vieta

Siguldas sporta centra peldbaseinā aizvadītas Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības Pašvaldību 61. sporta spēļu finālsacensības peldēšanā. Jelgavas peldētāji komandu kopvērtējumā ieguva 1. vietu deviņu komandu konkurencē.

Izglītība Pilsēta
Vidusskolēni aicināti kļūt par studenta sekotājiem un iepazīt LBTU

4. aprīlī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) notiks akcija ”Vidusskolēns – studenta sekotājs”, kurā vidusskolēni var sekot līdzi kāda LBTU studenta ikdienas gaitām, lai klātienē iepazītos ar studiju vidi, mācībspēkiem, studentu dzīvi, piedalītos lekcijās, laboratorijas darbos un sajustu studentijas garu.

Izglītība Pilsēta
Cīņā par braucienu uz zinātnisko centru Šveicē iesaistījušās 11 Jelgavas skolēnu komandas

Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz CERN centru Šveicē sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas, tostarp 11 komandas no Jelgavas pilsētas skolām. Pārstāvēta Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 4. un 5. vidusskola un Pārlielupes pamatskola.

1 2 ... 1893