28.7 °C, 3.1 m/s, 31.5 %

Sabiedrība

Sākumlapa JaunumiSabiedrība
Sabiedrība
Pilsēta Sabiedrība
Piesaki sakoptākos pilsētvides objektus!

No 27. maija līdz 25. jūnijam Jelgavas pašvaldība aicina pieteikt sakoptus un apzaļumotus pagalmus, privātmāju teritorijas, daudzdzīvokļu māju balkonus un lodžijas, kā arī uzņēmumus konkursam “Sakoptākais pilsētvides objekts”. Konkursa uzvarētājus apbalvos jūlijā, un par to viņi tiks informēti personīgi.

Pilsēta Sabiedrība
FOTO un VIDEO: Tā svinējām pilsētas 759. dzimšanas dienu

Kopīgi svētki saliedē un apliecina – mēs esam Jelgava! Ar bagātīgu svētku programmu esam nosvinējuši Jelgavas 759. dzimšanas dienu. Viena no zīmīgākajām svētku tradīcijām, kas apliecina piederību pilsētai, ir krāšņais pilsētas svētku gājiens. Esam uzstādījuši jaunu rekordu – gājienā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku! Ar koncertiem dažādām gaumēm, radošām, sportiskām un arī izzinošām aktivitātēm Jelgava priecēja savus iedzīvotājus un viesus. Fotogalerijā piedāvājam atskatīties, kā mēs visi kopā svinējām Jelgavas dzimšanas dienu.

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
Godināti skolēni par augstiem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos

Tradicionāli pilsētas svētku laikā sveikti skolēni, kuri mācību gadā uzrādījuši teicamus rezultātus mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Svētdienas vakarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” apbalvoti 139 pilsētas skolēni un 112 pedagogi.

Pilsēta Sabiedrība
Pilsētas svētki: šodien – mūzika, dejas, teātris un sports

Šodien, 26. maijā, pilsētas svētku noslēdzošajā dienā, baudīsim sporta deju sacensības Jelgavas sporta hallē un muzikālu programmu BJMK Rokskolas pagalmā. Mazākie aicināti piedalīties rāpošanas čempionātā Pasta salā, bet uz Lielupes sacentīsies burātāji. Tāpat šajā dienā skatītāji gaidīti vairākos citos koncertos, baudīt teātri Ādolfa Alunāna mājā un sportiskas aktivitātes Zemgales Olimpiskajā centrā. Svētki šogad noslēgsies ar pilsētas skolēnu olimpiāžu uzvarētāju sveikšanu brīvdabas koncertzālē “Mītava”.

Pilsēta Sabiedrība
“Lielupe” nosvin dzimšanas dienu ar krāšņu koncertu

Sestdien kopā ar Jelgavas pilsētas dzimšanas dienu brīvdabas koncertzālē “Mītava” savu 65 gadu jubilejas koncertu “Mīlestībā Lielupe” aizvadīja tautas deju ansamblis “Lielupe”, radot svētkus gan paši sev, gan arī pārējiem jelgavniekiem un viesiem.

Pilsēta Sabiedrība
Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pasniegti astoņi Jelgavas augstākie apbalvojumi

Mēs varam būt lepni par Jelgavu – pilsētu, kas cilvēkos spēj saglabāt pašapziņu, darbīgumu un spēku. Jelgavas pilsētas svētkos godināti tie cilvēki, kuri savas prasmes, garaspēku un sirdi ilgtermiņā ir ieguldījuši pilsētā. Cilvēki, kuri lepojas ar Jelgavu, ir tās spēks. Pateicībā par devumu mūsu pilsētai dažādās jomās sestdienas vakarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” pasniegti augstākie apbalvojumi.

Pilsēta Sabiedrība
Motoklubs “Zemgaļu Leģions” jubileju svin ar parādes braucienu pilsētas ielās

Šodien vairāki simti motociklistu, svinot motokluba “Zemgaļu Leģions” 25 gadu jubileju, devās parādes braucienā pa pilsētas ielām.

Pilsēta Sabiedrība
Pasta salā notiks mazuļu rāpošanas čempionāts

Pilsētas dzimšanas dienas svētkos svētdien, 26. maijā, no pulksten 11 līdz 14 Pasta salā norisināsies “Lupilu” mazuļu rāpošanas čempionāts, noskaidrojot ātrākos rāpotājus.

Pilsēta Sabiedrība
Pilsētas svētki: sestdiena – pasākumiem piesātinātākā

Šodien, 25. maijā, pilsētas 759. dzimšanas dienas svinības turpināsies jau no pulksten 9 ar svētku tirdziņu un tūrisma gadatirgu. Pulksten 10 pilsētā sāksies plaša kultūras programma, savukārt pulksten 11 – sporta aktivitātes. Dienas vidū – pulksten 13 un 15 – Pasta salā notiks putu ballīte. Vakarpusē brīvdabas koncertzālē “Mītava” tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi un izdejots tautas deju ansambļa “Lielupe” jubilejas koncerts, savukārt dienas noslēgumā Hercoga Jēkaba laukumā uzstāsies Ivo Fomins, “Apvedceļš” un Atis Auzāns ar Slaveno Jersikas orķestri.

Pasākumi Pilsēta Pilsētā Sabiedrība
Svētku gājienā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku

Apliecinot piederību savai pilsētai, jelgavnieki piektdienas vakarā pulcējās krāšņā svētku gājienā. 759. dzimšanas dienas galvenajā notikumā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku, un gājiena garums sasniedza vairāk nekā 7000 metrus. Šis ir jauns pilsētas svētku gājiena rekords.

Pasākumi Pašvaldība Sabiedrība
Pirms pilotē dronu, noskaidro noteikumus!

Bezpilota gaisa kuģi jeb droni tiek izmantoti arvien biežāk, lai no gaisa uzņemtu ainavas, iemūžinātu publiskus pasākumus vai piekļūtu sarežģīti pieejamiem objektiem, turklāt nereti pasākumu laikā tiek konstatēts vairāk nekā viens lidojošs drons. Lai izvairītos no negadījumiem un savlaicīgi apziņotu par drošību atbildīgos dienestus, drona izmantošana mūsu pilsētā jāsaskaņo ar pašvaldību, iesniegumu sūtot uz e-pasta adresi marketings@jelgava.lv. Jāatgādina, ka dronus drīkst pilotēt tikai apmācītas personas, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr. 248 “Bezpilota gaisa kuģu lidojumu noteikumi”. Tāpat ir jāatceras par datu aizsardzības likumu, kas nosaka, ka bez saskaņošanas filmēt un fotografēt trešo personu ir aizliegts.

Pilsēta Sabiedrība
Muzejā durvis ver pašmāju mākslinieku izstāde “Tonis”

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā no 24. maija apskatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības pavasara darbu izstāde “Tonis”. Izstādes atklāšana – 24. maijā pulksten 15.

1 2 ... 233