12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Sabiedrība

Sākumlapa JaunumiSabiedrība
Sabiedrība
Pilsēta Sabiedrība
Atvērto durvju dienās varēs izzināt dienas centru un specializēto darbnīcu ikdienu

Lai ļautu labāk izprast dienas centru un specializēto darbnīcu ikdienu un pakalpojumus, Jelgavas Sociālo lietu pārvalde potenciālos klientus un viņu tuviniekus aicina uz Atvērto durvju dienām. 26. septembrī no pulksten 10 līdz 14 varēs iepazīt dienas centra “Integra” darbu, bet 29. septembrī no pulksten 10 līdz 14.30 – dienas centra “Atbalsts” un specializēto darbnīcu ikdienu.

Sabiedrība
Kas jāzina par elektrības sadales tarifu samazinājumu mājsaimniecībām

21. septembrī Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavotos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā. Grozījumi paredz elektroapgādes tarifa fiksētās maksas daļas (jaudas uzturēšanas maksas) samazinājumu fiziskām personām par 60% laika periodā no 2023. gada 1. septembra līdz 31. decembrim, izmaksas kompensējot no valsts budžeta un AS “Latvenergo” dividendēm. AS “Sadales tīkls” sagatavojis četrus būtiskus faktus, ko fiziskām personām svarīgi ņemt vērā par konkrēto atbalsta mehānismu.

Sabiedrība
Nodod nevajadzīgo elektrotehniku un laimē balvas!

23. septembrī “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” un veikalu tīklu “K Senukai” rīko elektrotehnikas šķirošanas akciju. Iedzīvotāji akcijas laikā Loka maģistrālē 1b pie veikala “K Senukai” var bez maksas nodot nolietoto un vairs nevajadzīgo elektrotehniku.

Sabiedrība
Publiskajai apspriešanai nodod detālplānojuma Tērvetes ielā 259 projektu

No 19. septembra publiskajai apspriešanai nodots detālplānojuma nekustamajam īpašumam Tērvetes ielā 259 projekts. Detālplānojuma risinājumi paredz 135 zemes vienību izveidi savrupmāju apbūvei un jauna iekšējo ielu tīkla izveidi. Piekļūšana detālplānojuma teritorijai ir plānota divās vietās no Tērvetes ielas un divās no Aku ceļa. Teritorijas centrālajā daļā plānota esošo ūdenstilpju paplašināšana ainaviski pievilcīgas publiskās ārtelpas nodrošināšanai.

Pašvaldība Pilsēta Sabiedrība
Līdz 1. oktobrim aicina pieteikt kandidātus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem

Lai izceltu līdzcilvēku darbu un sasniegumus, novērtētu Jelgavas galveno vērtību – cilvēkus –, Jelgavas pašvaldība aicina līdz 1. oktobrim pieteikt pretendentus Jelgavas augstākajiem apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”.

Pasākumi Sabiedrība
Festivāls “Mehatrons” noslēdzas ar autosporta un autoskaņas sacensībām

17. septembrī adrenalīna un ātruma cienītāji tikās dažādās autosporta disciplīnas sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”.

Pasākumi Sabiedrība Tūrisms
Jelgavas Vecpilsētas mājā norisināsies Dzejas dienām veltīts pasākums

22. septembrī Jelgavas Vecpilsētas mājā ikviens aicināts izbaudīt dzejas lasījumus kopā ar Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku klubu “Pieskāriens” un Ingu Bitēnu.

Jaunieši Pasākumi Sabiedrība
“Mehatronā” notikušas kartinga sacensības; svētdien – dažādās autosporta disciplīnas

16. septembrī tehnikas un inovāciju festivāla “Mehatrons” laikā notika Latvijas kartinga čempionāta noslēdzošais posms. Savukārt 17. septembrī no pulksten 9 līdz 20 adrenalīna un ātruma cienītāji tiksies dažādās autosporta disciplīnas.

Izglītība Pasākumi Sabiedrība
Lauksaimniecības augstākā izglītība atzīmē 160 gadu jubileju un aicina atkal satikties Jelgavā absolventu salidojumā

20. oktobrī no pulksten 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš LLU) aicina augstāko izglītību lauksaimniecībā ieguvušos absolventus tikties salidojumā par godu 160 gadu jubilejai augstākajai izglītībai lauksaimniecībā Latvijā. Gadu gaitā fakultāte pieredzējusi dažādas nosaukumu maiņas un apvienošanās, taču ikviens Agronomijas, Zootehnikas / Zooinženieru, Lopkopības un Lauksaimniecības fakultāšu absolvents, kurš ieguvis augstāko izglītību agronomijā, zootehnikā vai uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā, vai maģistra grādu lauksaimniecībā būs gaidīts uz satikšanos Jelgavas pilī.

Pasākumi Sabiedrība Tūrisms
Līdz 5. oktobrim piesaki dalību tradicionālajā Tūrisma rallijā

7. oktobrī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) organizē ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Pasaules Tūrisma dienas rallijs 2023”. Pieteikšanās dalībai līdz 5. oktobrim pa tālruni 63005447 vai 25619266, e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai klātienē Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī.

Sabiedrība
Jelgavā atzīmē “Dažādo kurpju dienu”

Meklēt kopīgo nevis atšķirīgo – uz to 15. septembrī tika aicināti ne tikai jelgavnieki, bet arī visa Latvija, katrā kājā velkot citādāku apavu. Tā Labklājības ministrija kampaņā “Iekāp otra kurpēs!” ikviens tika aicināts iejusties līdzcilvēku situācijā.

Pilsēta Sabiedrība Satiksme
Pie Lielās ielas 15 divās stāvvietās auto var novietot ar Dzimtsarakstu nodaļas atļauju

Pie ēkas Lielajā ielā 15, kur uz remonta laiku pārcēlusies Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa, paralēli brauktuves malai apmeklētāju ērtībām izveidotas divas autostāvvietas.

1 2 ... 197