23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

POIC

POIC
Pilsēta POIC Sabiedrība
Izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs 13. jūlijā izsludinājis oranžo pērkona negaisa brīdinājumu visā Latvijas teritorijā, kā arī dzelteno karstuma brīdinājumu Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, kas ietver Jelgavas teritoriju. Sestdien, sākot no pēcpusdienas, gaidāms pērkona negaiss, vietām ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām 20-24 m/s. Iespējama lielgraudu krusa.

Pilsēta POIC Sabiedrība
Izsludināts sarkanais pērkona negaisa brīdinājums; aicina būt piesardzīgiem

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) daļā Latvijas, kas ietver arī Jelgavu, 11. jūlijā izsludinājis sarkano pērkona negaisa brīdinājumu, un daļā valsts – oranžo negaisa brīdinājumu. Pēcpusdienā no pulksten 14 virs Latvijas sāks veidoties pērkona negaisi ar krasām vēja brāzmām 20-24 m/s, ļoti stiprām lietusgāzēm, iespējama arī lielgraudu krusa, savukārt no pulksten 16 dažviet valsts rietumu daļā gaidāms pērkona negaiss ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm. Negaisa mākoņi tālāk virzīsies uz ziemeļaustrumiem, un negaiss turpināsies arī vakarā un nakts pirmajā pusē.

Pašvaldība Pilsēta POIC Sabiedrība
Esi informēts par rīcību krīzes situācijā:
zinošs jelgavnieks=pasargāts jelgavnieks

Jelgavas pašvaldība ir apkopojusi aktuālāko informāciju iedzīvotājiem par rīcību krīzes situācijā.
Neskaidros jautājumus par civilo aizsardzību un rīcību krīzes situācijā iedzīvotāji aicināti sūtīt uz e-pastu: ca@jelgava.lv.

Pasākumi Pilsēta POIC Sabiedrība
Jelgavnieki “bruņojas ar zināšanām” par rīcību krīzes situācijās

Sestdien, 15. jūnijā, Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā norisinājās informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā iedzīvotāji piecās apmācību stacijās saņēma gan teorētiskus, gan praktiskus padomus par rīcību krīzes situācijās, tostarp, pirmās nepieciešamības krājumu sagatavošanu un palīdzības sniegšanu cietušajam.

Pilsēta POIC Sabiedrība
15. jūnijā Jelgavā iedzīvotāji Hercoga Jēkaba laukumā praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes situācijās

15. jūnijā no pulksten 10 līdz 15 vienlaikus 14 Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes situācijās.

Pilsēta POIC
POIC pagājušajā gadā reģistrēti 11 017 ziņojumi

Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) apkopotā statistika liecina, ka 2023. gadā saņemti 11 017 ziņojumi, kas ir par 356 mazāk nekā gadu iepriekš. Visbiežāk saziņā ar POIC izmantots iedzīvotāju atbalsta tālrunis 8787 – uz to saņemti 6474 zvani.

Pilsēta POIC Satiksme
Veic gūliju un ūdens noteku tīrīšanu

Turpinās pavasara sakopšanas darbi pilsētā. Lai atbrīvotu no sanešiem un dubļiem lietus ūdens kanalizācijas tīklu, kas var traucēt ūdens atvadi no brauktuvju un tiltu konstrukcijām, šonedēļ tiek veikta gūliju un ūdens noteku tīrīšana.