19 °C, 3.5 m/s, 72.2 %

Policija

Policija
Pilsēta Policija
Pašvaldības policija svin 34. gadadienu un sveic labākos darbiniekus

Atzīmējot Jelgavas pašvaldības policijas 34. gadadienu, šodien 34 policijas darbiniekiem pasniegti apbalvojumi. Viņiem teikts paldies par profesionalitāti, pašaizliedzīgu dienesta pienākumu pildīšanu un uzticību Jelgavas pašvaldības policijai. Tostarp  krūšu nozīmi “Par trīsdesmit gadu izdienu” saņēma Patruļpolicijas nodaļas inspektors Jānis Godainis.

Ģimene Jaunieši Pilsēta Policija Sabiedrība
No reidā pārbaudītajiem velosipēdistiem divas trešdaļas pārkāpj noteikumus

Jelgavas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju aizvadījusi informatīvo kampaņu bērniem “Drošāk brauksi, tālāk tiksi”. Tās laikā bērni un viņu vecāki informēti par drošu pārvietošanos ar velosipēdu un elektroskrejriteni. Īpaša uzmanība pievērsa tam, lai bērniem un jauniešiem, braucot ar velosipēdu vai elektroskrejriteni, galvā būtu aizsargķivere, viņi būtu sasnieguši atbilstošu vecumu, lai pārvietotos ar velosipēdu vai elektroskrejriteni, un būtu iegūta velosipēda vai jebkāda cita transportlīdzekļa vadītāja apliecība. Tāpat kontrolēta pasažieru pārvadāšana. Kampaņas laikā pārbaudīti 158 bērni un jaunieši, kuri piedalījās ceļu satiksmē ar velosipēdu, un tikai 57 gadījumos pārkāpumi netika konstatēti.

Pilsēta Policija Satiksme
Lielupē un Driksā sāk patrulēt ūdens policistu patruļa

Jelgavas pašvaldības policijas ūdens policistu patruļa sāk uzraudzīt ūdenstransporta satiksmi un kuģošanas noteikumu ievērošanu pilsētas upēs.

Ģimene Jaunieši Pilsēta Policija Sabiedrība
Policija atgādina: patstāvīgi braukt ar velosipēdu drīkst bērns no 10 gadiem, ja ir velosipēda vadīšanas tiesības, aizsargķivere līdz 16 gadiem – obligāta

Līdz ar silto laiku pilsētas ielās ir vairāk riteņbraucēju. Velosipēdu nokļūšanai skolā un uz ārpusstundu nodarbībām aktīvi izmanto arī skolēni. Jelgavas pašvaldības policija vecākus aicina ar bērniem pārrunāt satiksmes noteikumus un obligātos nosacījumus, kas jāievēro, piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu vai elektroskrejriteni. Pagājušajā nedēļā pie skolām rīkotie reidi apliecina, ka ievērojams skaits bērnu ikdienā ar velosipēdu pārvietojas, nelietojot aizsargķiveri, lai gan līdz 16 gadiem tā ir obligāta. Tāpat ceļu satiksmē patstāvīgi piedalās skolēni, kuriem nav velosipēda vadīšanas atļaujas. Policija aicina vecākus atbildīgāk izturēties pret bērnu drošību.   

Pilsēta Policija Sabiedrība Satiksme
Elektroskrejriteņiem – stingrākas drošības prasības

Līdz ar siltāku laiku atsākusies elektrisko skrejriteņu sezona. Pilsētniekiem jāņem vērā, ka šogad spēkā stājušās paaugstinātas drošības prasības elektroskrejriteņu vadītājiem, ieviesti mikromobilitātes rīku reģistrācijas noteikumi un spēkā ir bargāki sodi par Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) pārkāpšanu. Svarīgi zināt – ķiveres jaunākajiem velosipēdistiem un elektrisko skrejriteņu braucējiem ir obligātas. Iepazīstinām ar būtiskākajām izmaiņām.

Pilsēta Policija Sabiedrība
Pašvaldības policijas darbinieki taktiskajās mācībās atkārto rīcību speciālajās operācijās

Šodien pie Zemgales Olimpiskā centra norisinājās Jelgavas pašvaldības policijas darbinieku taktiskās mācības par transportlīdzekļu apturēšanu un aizturēšanu. To laikā sniegta koncentrēta informācija par rīcību speciālo operāciju plānošanā.

Pilsēta Policija Sabiedrība
Pilsētā sāk patrulēt jauna izskata pašvaldības policijas automašīnas

Jelgavas pašvaldības policija šonedēļ savu autoparku papildinājusi ar trim jauniem transportlīdzekļiem – divām operatīvajām automašīnām, kas jau patrulē pilsētā, un vienu elektroauto, kas tiek izmantots kā dienesta auto, un to lietos laivu transportēšanai. Abi operatīvie transportlīdzekļi ieguvuši jaunu vizuālo tēlu, kas veidots saskaņā ar Latvijas pašvaldību policijas operatīvo transportlīdzekļu virsbūves krāsojuma standartu.

Pilsēta Policija Satiksme
Pašvaldības policija pērn pieķērusi 197 vadītājus, kuri brauca pie sarkanā signāla; šogad janvārī – 33

Jelgavas pašvaldības policija joprojām fiksē transportlīdzekļu vadītājus, kuri šķērso krustojumu, luksoforā degot sarkanajai gaismai. Pašvaldības policija par šādu pārkāpumu janvārī uzsākusi 33 administratīvā pārkāpuma procesus, bet, pēc policijas datiem, pagājušajā gadā kopumā par šādu pārkāpumu sods piemērots 197 autovadītājiem, gadu iepriekš – 59.

Pilsēta Policija Sabiedrība
Jelgavā atrasties uz ūdenstilpju ledus aizliegts; Pašvaldības policija jau veikusi vairākas pārrunas

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu “Par aizliegumu atrasties uz ledus”, atrasties uz Jelgavā esošo ūdenstilpju ledus ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policija, regulāri apsekojot Lielupi, Driksu un Svēti pilsētas teritorijā, veic pārrunas ar zemledus makšķerniekiem un jauniešiem, kuri šo aizliegumu neievēro. Piemēram, pagājušajā nedēļā pilsētas videonovērošanas kamerās pamanīti trīs nepilngadīgi jaunieši, kuri centās uzkāpt uz Driksas ledus, bet sestdien veiktas pārrunas ar sešiem zemledus makšķerniekiem, kuri atradās uz Lielupes ledus.

Pilsēta Policija
Jelgavas Pašvaldības policijai – 33; sveic labākos darbiniekus

Atzīmējot Policijas darbinieku dienu, kas ir 5. decembrī, un Jelgavas Pašvaldības policijas 33. gadadienu, Pašvaldības policijas darbiniekiem šonedēļ pasniegti apbalvojumi. Viņiem teikts paldies par profesionalitāti, pašaizliedzīgu dienesta pienākumu pildīšanu un uzticību Pašvaldības policijai.  

Pilsēta Policija
Amerikāņu policisti: “Jelgava ir sakārtota un droša pilsēta ar atvērtiem iedzīvotājiem”

Pēdējo darbdienu, patrulējot pilsētā kopā ar Jelgavas pašvaldības policistiem, šodien aizvada divi Jelgavas sadraudzības pilsētas Kārmelas (ASV) Policijas departamenta policisti – Maiks Morlijs un Ana Konsuela Vaškeša. Pēc divām pieredzes apmaiņas nedēļām Jelgavā viņi atzīst: “Kopumā mūsu darbs īpaši neatšķiras, ir vien atsevišķas nianses. Esam patīkami pārsteigti par Jelgavas Pašvaldības policijas videonovērošanas centru, kurā inspektori pilsētā notiekošo uzrauga 24 stundas diennaktī. Jā, arī mums ir videonovērošana, bet tā galvenokārt fokusēta uz transporta kustības uzraudzību, savukārt šeit tas ir viens no instrumentiem sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.”

Pilsēta Policija
Jelgavā patrulē amerikāņu policisti no Kārmelas

Divas nedēļas pilsētā kopā ar Jelgavas pašvaldības policistiem patrulē un ikdienas darba režīmu iepazīst divi Kārmelas (ASV) Policijas departamenta policisti – Maiks Morlijs un Ana Konsuela Vaškeša. Viņi mūsu pilsētā ieradušies pieredzes apmaiņā pēc tam, kad līdzīgi no 11. līdz 29. augustam pieredzi Kārmelā guva divi mūsu pašvaldības policisti. 

1 2