3.7 °C, 4.4 m/s, 83.2 %

Ziņu arhīvs

Sākumlapa Ziņu arhīvs
Izglītība Pilsēta
Cīņā par braucienu uz zinātnisko centru Šveicē iesaistījušās 11 Jelgavas skolēnu komandas

Erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru un braucienu uz CERN centru Šveicē sacentīsies skolēni 216 komandās no visas Latvijas, tostarp 11 komandas no Jelgavas pilsētas skolām. Pārstāvēta Jelgavas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 4. un 5. vidusskola un Pārlielupes pamatskola.

Pilsēta Sabiedrība
Kultūras namā aplūkojami Latvijas zaļie dārgumi

Jelgavas kultūras nama 2. stāvā  eksponēta projekta “Life for species” ceļojošā fotoizstāde “Zaļie dārgumi”.

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība
Slidotava Pasta salā joprojām gaida apmeklētājus

Neskatoties uz pavasarīgajiem laikapstākļiem, slidotava Pasta salā turpina darbu. Arī šajā nedēļas nogalē iedzīvotāji aicināti slidot. Sestdien un svētdien, 2. un 3. martā, notiks 10 publiskās slidošanas seansi. Pirmais seanss abas dienas – pulksten 13.  

Jaunieši Pilsēta Sabiedrība
Jauniešu centrs “Pakāpiens” – atklāts!

Piektdien Pārlielupē, Loka maģistrālē 25, atklāts jauniešu centrs “Pakāpiens”. Tas Jelgavā ir trešais jauniešu centrs, kurā var saturīgi pavadīt brīvo laiku, iemācīties ko jaunu un piedalīties dažādās aktivitātēs. “Pakāpiens” jauniešus no nākamās nedēļas gaidīs katru darba dienu no pulksten 14 līdz 20.  

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
ZRKAC piedāvā bezmaksas individuālās konsultācijas prototipēšanas darbnīcā

No 4. līdz 8. martam Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) ikvienam interesentam ir iespēja pieteikties bezmaksas individuālai konsultācijai prototipēšanas darbnīcā, lai apgūtu darbu ar platformāta drukas iekārtu.

Pilsēta Sabiedrība
Pilsētas bibliotēkā – grāmatas “Mikrofons” atvēršana un tikšanās ar tās autori Elitu Mīlgrāvi

14. martā pulksten 17 Jelgavas Pilsētas bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar Elitu Mīlgrāvi un viņas grāmatas “Mikrofons” atvēršanas pasākumu. Elitas Mīlgrāves stāstījumus papildinās grupas “Atspulgi” muzikālie priekšnesumi.

Izglītība Jaunieši Pilsēta
Iegūsti praktisku pieredzi tehnoloģiju un dizaina pasaulē!

Zemgales reģiona 6. līdz 12. klašu skolēni un pedagogi aicināti pieteikties dizaina un tehnoloģiju laboratorijai “Kur radošums sastop tehnoloģijas”, kas norisināsies 14. martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā. Mācību cikla laikā būs iespējams iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas darbā ar dažādām nozarēm paredzētiem rīkiem un tehnoloģijām. Dalība pasākumā ir bez maksas, bet obligāti iepriekš jāpiesakās.

Pilsēta Sabiedrība
Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”

Sestdien, 2. martā, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā durvis vērs jauna izstāde – Ievas Vītolas-Lindkvistas un viņas vīra Oles Lindkvista darbu izstāde “Notiek”. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 31. martam.  

Pilsēta Sabiedrība
No aprīļa plānots par 3,3 procentiem samazināt siltumenerģijas tarifu Jelgavā

SIA “Gren Jelgava” iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai siltumenerģijas tarifa samazinājumu Jelgavā no 1. aprīļa. Plānotais siltumenerģijas gala tarifs klientiem ir 69,26 EUR/MWh (bez PVN) un tas ir par 3,3 procentiem zemāks nekā siltumenerģijas tarifs martā – 71,59 EUR/MWh (bez PVN). Paredzēts, ka pārskatītais siltumenerģijas tarifs Jelgavā stāsies spēkā 1. aprīlī.

Izglītība Pilsēta
Direktori piedalās pieredzes seminārā par mācīšanās konsultantu lomu un vērtēšanas kritērijiem izglītības iestādē

Šonedēļ Jelgavas Valsts ģimnāzijā norisinājās ikmēneša Jelgavas pašvaldības vispārējo, interešu, profesionālo un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu direktoru pieredzes seminārs “Mācīšanās konsultanta loma izglītības kvalitātes nodrošināšanā un datos balstīta profesionāla atbalsta sniegšanā pedagogiem. Vērtēšana.”.

Pilsēta Sabiedrība
Trešo valstu pilsoņiem pieejamas bezmaksas konsultācijas, juridiskie un tulkošanas pakalpojumi

Sabiedrības integrācijas fonda Vienas pieturas aģentūra (VPA), kura Jelgavā darbojas Skolotāju ielā 8, paplašina pakalpojumu klāstu. Līdztekus daudzveidīgam informatīvajam un praktiskajam atbalstam atbilstoši trešo valstu pilsoņu vajadzībām Latvijā šai mērķa grupai tiek piedāvāti bezmaksas tulkošanas pakalpojumi un juridiskā palīdzība. Savukārt tuvākajā laikā tiks ieviestas arī psihologa un psihoterapeita konsultācijas.

Jaunieši Pilsēta
Jelgavas jauniešu centru piedāvājums martā

Jelgavas jauniešu centri – “Špaktele” Pasta ielā 44, “ Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 un jauniešu centrs Skolotāju ielā 8 – aicina Jelgavas jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem uz dažādiem pasākumiem saturīgai brīvā laika pavadīšanai martā.

1 2 ... 5444