12.1 °C, 2.2 m/s, 84 %

Pasākumi

Pasākumi
Pasākumi
Ielūdz uz Miķeļdienas rotaļām Dzīvesziņas un arodu sētā

30. septembrī Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 ar Zemgales novadam raksturīgām rotaļām un gardu cienastu tiks atzīmēta Miķeļdiena.

Pasākumi Pilsēta
Zinātnieku naktī – inovatīvi atklājumi, izzinošas un radošas darbnīcas

29. septembrī no pulksten 18 līdz 23 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) aicina doties aizraujošā Eiropas Zinātnieku nakts ceļojumā “Zinātne un inovācijas: radošums, kas veido nākotni”, kurā LBTU pētnieki demonstrēs inovatīvus atklājumus, kā arī dalīsies ar lielākiem un mazākiem zinātnes noslēpumiem. Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no pulksten 17 līdz 20 īpaši gaidīs pirmsskolas un sākumskolas skolēnus, kuri varēs spert pirmos soļus zinātnē.

Pasākumi
23. septembrī – Ģimenes diena “Lediņos”

Jaunrades nams “Junda” 23. septembrī no pulksten 10 līdz 14 jelgavniekus aicina uz Ģimenes dienu “Lediņos” Lediņu ceļā 1, lai aktīvi un radoši pavadīt laiku svaigā gaisā.

Pasākumi
Ielūdz uz sarunu vakaru “Ko daba tevī kutina?” tornī

Pasaules Tūrisma dienā, 27. septembrī, pulksten 18.30 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematisks tūrisma vakars ar Zandu Skeltonu “Ko daba tevī kutina?”.

Pasākumi Pilsēta
Sestdien Hercoga Jēkaba laukumā – rudens gadatirgus

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 10 līdz 15 Hercoga Jēkaba laukumā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus, kur savu izaudzēto un darināto jelgavniekiem piedāvās ap 180 tirgotāju. Tajā varēs iegādāties stādus augļu un košuma dārza papildināšanai, sezonālos produktus gardai un veselīgai maltītei, kā arī amatnieku darinājumus. Gadatirgus laikā paredzēta arī kultūras programma. Savukārt skvērā aiz kultūras nama notiks aktivitātes bērniem.

Pasākumi Sabiedrība
Festivāls “Mehatrons” noslēdzas ar autosporta un autoskaņas sacensībām

17. septembrī adrenalīna un ātruma cienītāji tikās dažādās autosporta disciplīnas sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”.

Pasākumi Sabiedrība Tūrisms
Jelgavas Vecpilsētas mājā norisināsies Dzejas dienām veltīts pasākums

22. septembrī Jelgavas Vecpilsētas mājā ikviens aicināts izbaudīt dzejas lasījumus kopā ar Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku klubu “Pieskāriens” un Ingu Bitēnu.

Jaunieši Pasākumi Sabiedrība
“Mehatronā” notikušas kartinga sacensības; svētdien – dažādās autosporta disciplīnas

16. septembrī tehnikas un inovāciju festivāla “Mehatrons” laikā notika Latvijas kartinga čempionāta noslēdzošais posms. Savukārt 17. septembrī no pulksten 9 līdz 20 adrenalīna un ātruma cienītāji tiksies dažādās autosporta disciplīnas.

Izglītība Pasākumi Sabiedrība
Lauksaimniecības augstākā izglītība atzīmē 160 gadu jubileju un aicina atkal satikties Jelgavā absolventu salidojumā

20. oktobrī no pulksten 15 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš LLU) aicina augstāko izglītību lauksaimniecībā ieguvušos absolventus tikties salidojumā par godu 160 gadu jubilejai augstākajai izglītībai lauksaimniecībā Latvijā. Gadu gaitā fakultāte pieredzējusi dažādas nosaukumu maiņas un apvienošanās, taču ikviens Agronomijas, Zootehnikas / Zooinženieru, Lopkopības un Lauksaimniecības fakultāšu absolvents, kurš ieguvis augstāko izglītību agronomijā, zootehnikā vai uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā, vai maģistra grādu lauksaimniecībā būs gaidīts uz satikšanos Jelgavas pilī.

Pasākumi Sabiedrība Tūrisms
Līdz 5. oktobrim piesaki dalību tradicionālajā Tūrisma rallijā

7. oktobrī Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) organizē ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Pasaules Tūrisma dienas rallijs 2023”. Pieteikšanās dalībai līdz 5. oktobrim pa tālruni 63005447 vai 25619266, e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai klātienē Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī.

Pasākumi Sports
Jauno sportistu vecāki gaidīti uz izglītojošu lekciju

Jelgavas džudo klubs “KIN” sadarbībā ar sporta psihologu, sporta uztura speciālistu un pieredzējušu sportistu veido bezmaksas lekciju ciklu jauno sportistu vecākiem. Pirmā izglītojošā lekcija par tēmu “Bērns, treneris, vecāki – veiksmīgas sadarbības pamatnostādnes” notiks sestdien, 16. septembrī, pulksten 11 Jelgavas Pārlielupes pamatskolā.

Pasākumi
Brīvdienās “Mehatronā” – kartings, mini dragreiss un drifts “Rullītī”

Turpinoties tehnikas un inovāciju festivālam “Mehatrons”, 16. un 17. septembrī asāku izjūtu cienītāji aicināti uz sporta un atpūtas kompleksu “Rullītis”. Sestdien šeit notiks Latvijas kartinga čempionāta posms, bet svētdien – ātruma aplis, akustisko sistēmu turnīrs, veiklības brauciens, mini dragreiss un drifts.  

1 2 ... 37