11.6 °C, 2.5 m/s, 84.8 %

Uzņēmējdarbība

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbība
Pilsēta Uzņēmējdarbība
Vēl var pieteikt pretendentus Gada balvai uzņēmējdarbībā

Līdz 4. oktobrim ikviens aicināts izvirzīt pretendentus Jelgavas pašvaldības konkursam “Jelgavas valstspilsētas gada balva uzņēmējdarbībā 2023”. Konkurss ir iespēja pateikt paldies uzņēmējiem, tā novērtējot viņu devumu pilsētas ekonomikas attīstībā, ražotās preces un nodrošinātos pakalpojumus, kā arī uzņēmuma reputāciju un attieksmi pret klientiem.

Uzņēmējdarbība
Pašvaldība izsludina sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursu “Impulss”

Ar mērķi motivēt uzņēmējus pievērsties sabiedrībai nozīmīgu sociālo problēmu risināšanai un rosināt uzsākt sociālo uzņēmējdarbību pilsētā Jelgavas pašvaldība rīko sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursu “Impulss”. Pieteikumus konkursam var iesniegt no 19. septembra līdz 30. oktobrim, bet 5. oktobrī seminārā uzņēmējiem būs iespēja uzdot tos jautājumus, kuri radušies, aizpildot pieteikumu.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Jauno dalībniekus uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2024. gada sākumā

Jaunā Eiropas Savienības budžeta plānošanas perioda biznesa inkubatoru atbalsta programma būs pieejama 2024. gada sākumā, kad plānots izsludināt jauno uzņemšanu. Tāpat kā iepriekš, uzņēmēji varēs pieteikties gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas atbalstam. Savukārt jaunums būs atbalsta aktivitātes biznesa ideju veidošanai jeb idejošanai.

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Kā ar savu biznesa ideju trāpīt kausā – uzzini Jelgavas Biznesa inkubatorā  

Sākusies pieteikšanās uzņēmējdarbības un inovāciju konkursam “Ideju kauss 2023”. Jau 15. reizi ikvienam 18 gadu vecumu sasniegušam Latvijas iedzīvotājam dota iespēja realizēt savu biznesa ideju. Lai uzzinātu, kā trāpīt kausā, interesenti aicināti apmeklēt konkursa pieredzes stāstu pasākumu “Kā trāpīt kausā”. Jelgavas Biznesa inkubatorā Peldu ielā 7 tas notiks 16. augustā pulksten 15. 

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Uzņēmējiem iespēja pilnveidot digitālās prasmes

Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri 29. augustā pulksten 10 aicina uzņēmējus pievienoties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināram “Paaugstini savu digitālo imunitāti. Kā izvairīties no apdraudējumiem?”. Tiešsaistes semināram iepriekš jāreģistrējas.

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Uzņēmumi var saņemt atbalstu digitālo projektu īstenošanai

Uzņēmumi, biedrības, nodibinājumi un pētniecības organizācijas var saņemt atbalstu līdz 100 000 eiro savu digitālo projektu īstenošanai. Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansēto programmu “Atbalsts komercdarbības procesu digitalizācijai” īsteno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Eiropas Digitālo inovāciju centru.

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Pašvaldības grantu saņem deviņi uzņēmumi

Jelgavas pašvaldības grantu programmā “Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem” šogad atbalstīti deviņu uzņēmumu attīstības projekti un kopumā uzņēmumiem piešķirts grants 48 733 eiro apmērā. Šodien uzņēmēji svinīgi parakstīja granta saņemšanas līgumu, un tas nozīmē, ka ieceres ar pašvaldības atbalstu un savu līdzfinansējumu, kas ir ne mazāks par 20 procentiem, uzņēmējiem būs jāīsteno līdz nākamā gada jūlijam.

Pasākumi Sabiedrība Uzņēmējdarbība
VID aicina uz tiešsaistes semināru par izmaiņām kontroles pasākumos un iespējām samazināt soda maksājumus

Šī gada 30. jūnijā stājās spēkā divi svarīgi jaunumi saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenoto pārbaužu procesu. Lai skaidrotu un atbildētu uz jautājumiem par jauninājumiem, VID 12. jūlijā pulksten 13 savā sociālajā platformas “Youtube” kontā aicina uzņēmumus un iedzīvotājus uz tiešsaistes semināru “Kas ir nodokļu kontrole un kā vienošanās līgums ar VID samazina maksājumus?” Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” tiešraide būs pieejama publiski.

Uzņēmējdarbība
Jelgavas uzņēmums saņem “Lursoft” specbalvu

Jelgavas uzņēmums SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs” interneta žurnāla “iBizness” organizētajā mazo uzņēmumu konkursā “Biznesa lepnums 2023” ieguvis “Lursoft” specbalvu. Zemgales tehnoloģiskais centrs bija iekļuvis konkursa finālā mazo uzņēmumu kategorijā.

Izglītība Nodarbinātība Pasākumi Uzņēmējdarbība
Aicina uz bezmaksas semināru “ Kā kļūt par ģimenei draudzīgu uzņēmumu?”

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” 30. jūnijā pulksten 10 organizē tiešsaistes Zoom semināru “Kā kļūt par ģimenei draudzīgu uzņēmumu?”. Seminārs ir bezmaksas, taču tam nepieciešama iepriekšēja elektroniskā pieteikšanās.

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Jelgava – viena no uzņēmumiem draudzīgākajām Latvijas pašvaldībām

Jelgavas pašvaldība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) īstenotajā konkursā “Uzņēmējiem draudzīgākā pašvaldība” šodien, 14. jūnijā, saņēma 2. vietu kategorijā “Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2023”.

Izglītība Jaunieši Pasākumi Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Vēl var paspēt pieteikties pasākumam “Viesmīlības vasaras skola”

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (LBTU PTF) Jelgavā jau ceturto gadu no 12. līdz 15. jūnijam organizēs Viesmīlības vasaras skolu, lai iepazīstinātu jauniešus ar viesmīlības nozari un izzinātu tās lielākos noslēpumus. Jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem līdz 8. jūnijam vēl var paspēt pieteikt savu dalību pasākumam, kas norisināsies gan LBTU e-studiju platformā, gan klātienē.

1 2 ... 40