28.9 °C, 3.6 m/s, 27.9 %

Uzņēmējdarbība

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbība
Pilsēta Uzņēmējdarbība
Pirmais viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024” pulcē 40 dalībniekus

Pilsētas svētku laikā pirmo reizi Jelgavā aizvadīts viesmīļu skrējiens “Labu aplīti 2024”, kurā šogad sacentās 40 dalībnieki. Visveiklāk un precīzāk trasi ar paplāti, uz kuras atradās glāze ar ūdeni un pilna kafijas tasīte, izdevās veikt kafejnīcas “Zemnieka cienasts” viesmīļiem, kas arī saņēma viesmīļu skrējiena ceļojošo kausu. 2. vietā – restorāns “Parks”, bet 3. vietā – “Central Cafe”. Bet atraktīvākā viesmīļa balva tika piešķirta “Noliktava Nr2” īpašniekam Eināram Zalcmanim.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
IT speciālisti Jelgavā aicināti piedalīties tīklošanās pasākumā “IT Waffle Meetup”

28. maijā pulksten 18 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 norisināsies tīklošanās pasākums informācijas tehnoloģiju (IT) nozares speciālistiem “IT Waffle Meetup – Jelgava”, kurā tehnoloģiju entuziastiem, uzņēmējiem un interesentiem neformālā gaisotnē būs iespēja diskutēt par uzņēmumu procesu digitalizāciju un IT nozari. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Uzzini, kā mainījusies Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējā simtgadē un ko no tā varam mācīties

Nereti dzirdam, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju ir zemākais starp Baltijas valstīm, un uzdodam sev jautājumu – kādēļ? Kas būtu jādara, lai situāciju mainītu? Lai rastu datos balstītas atbildes, ikviens aicināts piedalīties seminārā “Uzņēmējdarbības vide pēdējos 100 gados: ko varam mācīties no pagātnes, skatoties nākotnē”. Tas notiks 30. maijā pulksten 14 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). Semināram var pieteikties līdz 27. maijam.  

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
“Latvijas Banka” aicina uzņēmējus pārrunāt finanšu pakalpojumu pieejamību reģionā

“Latvijas Banka” aicina Zemgales reģiona uzņēmējus, pašvaldību vadītājus un uzņēmējdarbības un attīstības plānošanas speciālistus uz tikšanos, lai pārrunātu ar tautsaimniecības izaugsmi saistītos jautājumus un finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos, tostarp situāciju kreditēšanā. Tikšanās notiks 24. maijā pulksten 13 Jelgavā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33. Interesentiem lūgums iepriekš reģistrēties.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Izsludina zemes nomas tiesību izsoli 18 elektroauto uzlādes staciju ierīkošanai

Pašvaldība izsludinājusi zemes nomas tiesību izsoli 14 zemes vienībām pilsētā, kur perspektīvā varētu ierīkot 18 publiski pieejamas elektroauto uzlādes stacijas.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Meklē nomnieku Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa restorānam

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs izsludinājis Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa restorāna un virtuves telpas ar aprīkojumu un pie objekta piegulošās zemes Akadēmijas ielā 1 nomas izsoli. Telpas tiek iznomātas ar mērķi restorāna vai kafejnīcas izveidei. Pretendenti pieteikumus izsolei aicināti iesniegt līdz 11. jūnijam.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Izsludina jauno dalībnieku uzņemšanu LIAA biznesa inkubācijas programmā

No 29. aprīļa līdz 17. maijam ir atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās pārstāvniecībās, tostarp Jelgavas pārstāvniecībā, kā arī Radošo industriju un Tehnoloģiju pārstāvniecībās Rīgā.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācija tiekas ar nozares pārstāvjiem

Lai pārrunātu aktuālākos jautājumus un sadarbības iespējas, šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācijas biedri uz tikšanos un iepazīšanos ar biedrību aicināja šīs nozares pārstāvjus.  

Uzņēmējdarbība
“LATRAPS” sadarbībā ar vācu investoru būvēs zirņu proteīna ražotni Jelgavā

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS” parakstījusi ieguldījumu līgumu ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem “Pfeifer & Langen International B.V.” par zirņu proteīna izolāta ražotnes “ASNS Ingredient” attīstību Jelgavā. Projekts Latvijā aizsāks augstas pievienotās vērtības produkta ražošanu, kas pavērs jaunas iespējas visai lauksaimniecības nozarei un nozarē strādājošajiem.

Pilsēta Sabiedrība Uzņēmējdarbība
Izsludinātas izsoles vasaras kafejnīcas, SUP dēļu nomas un saldējuma tirdzniecības vietu izveidei pludmalē un bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi īstermiņa zemes nomas tiesību izsoles un aicina pieteikties komersantus, kuri šovasar vēlētos nodrošināt vasaras kafejnīcu, SUP dēļu nomu pilsētas centrālajā pludmalē Lielupes labajā krastā, saldējuma, tā izstrādājumu un bezalkoholisko dzērienu tirdzniecību Peldu ielā 2, kā arī saldējuma tirdzniecības vietu bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras ielā 51.

Pilsēta Uzņēmējdarbība
Pilsētas ēdināšanas un viesmīlības nozares uzņēmēji gaidīti uz tikšanos, lai pārrunātu aktuālo

Ēdinātāji, naktsmītņu īpašnieki un mājražotāji 9. aprīlī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 aicināti uz tikšanos ar Jelgavas Ēdināšanas un viesmīlības nozares asociācijas pārstāvjiem, lai kopīgi pārrunātu aktuālākos šīs jomas jautājumus un to risināšanas iespējas.

Jaunieši Pilsēta Uzņēmējdarbība
Noskaidrotas trīs jauniešu labākās biznesa idejas, kuru autori saņem 500 eiro  

Jelgavā aizvadīts ceturtais hakatons skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades veicināšanai “Biznesa nakts”. 30 stundu laikā skolēni radīja 12 biznesa idejas un savus izstrādātos produktus 23. martā prezentēja žūrijai, cenšoties pārliecināt, ka viņu ideja ir labākā. Šogad “Biznesa naktī” uzvarēja ideja par interaktīvu spēli “Vienkārši dancā”, kas iepazīstina ar latviešu tautas dejām un tautas tērpiem, bio podiņi stādīšanai, kas ražoti no brokastu pārslu ražošanas procesa pārpalikumiem un specializētas piezīmju burtnīcas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Katra uzvarētājkomanda saņēma 500 eiro lielu naudas balvu.

1 2 ... 44