16.2 °C, 1.6 m/s, 81.9 %

Sociālais atbalsts

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalsts
Sociālais atbalsts
Pilsēta Sociālais atbalsts
Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības šīferi var nodot bez maksas

Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrija (VARAM) informatīvās kampaņas “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” ietvaros aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Jelgavā pieejams “Atelpas brīža” pakalpojums

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes sociālo  pakalpojumu centrā Zirgu ielā 47A ģimenēm ir pieejams jauns pakalpojums – “Atelpas brīdis”. Šo pakalpojumu var izmantot ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem no piecu līdz 18 gadu vecumam, uzticot savu bērnu īslaicīgai diennakts aprūpei centrā.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Aprūpi mājās Jelgavā ik gadu nodrošina vairāk nekā 250 cilvēkiem

“Sabiedrība noveco, un sociālais pakalpojums “Aprūpe mājās” kļūst arvien pieprasītāks. Ar katru gadu pieaug to klientu skaits, kuriem pašvaldība nodrošina aprūpi mājās. Tas ļauj cilvēkam turpināt dzīvot savā ierastajā vidē un saņemt atbalstu, ja grūtības aprūpēt sevi radušās vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ,” skaidro Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vecākā sociālā darbiniece Iveta Hofmane. Ilgstoši šo pašvaldības pakalpojumu Jelgavā nodrošināja tikai biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, bet kopš janvāra to piedāvā arī SIA “Senior Latvia”. Ar abiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem Jelgavas Sociālo lietu pārvalde ir noslēgusi līgumu.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Uz tikšanos aicināti Čornobiļas AES avārijas seku likvidatori

25. aprīlī pulksten 14 Jelgavas novada pašvaldības zālē Pasta ielā 37 notiks Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem veltīts pasākums. Šogad aprit 38 gadi, kopš Ukrainā notika Čornobiļas AES traģiskā avārija.

Ģimene Pilsēta Sociālais atbalsts
Jaunās māmiņas aicinātas pievienoties ratu pārgājieniem

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) arī aprīlī aicina jelgavnieces pievienoties māmiņu ratu pārgājieniem. Tie norisināsies 15. un 17. aprīlī. Dalība pārgājienos ir bez maksas, bet obligāti iepriekš jāpiesakās.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
“Ģintermuižas” sociālā darbiniece Rita Rubene – labākā sociālā darbiniece Latvijā

“Sociālais darbs jau 30 gadus ir mans aicinājums, bez kura nu vairs nevaru iedomāties savu ikdienu. Tiesa, darbs ar cilvēkiem, kuriem ir smagi garīga rakstura traucējumi, prasa lielu pacietību un empātiju, bet vienlaikus nekas nav labāks par sajūtu, kad redzi, kā kopīga darba rezultātā maziem, bet pārliecinošiem soļiem uzlabojas klientu dzīves kvalitāte,” saka Jelgavas slimnīcas “Ģintermuiža” sociālā darbiniece Rita Rubene, kura Labklājības ministrijas (LM) konkursā atzīta par labāko sociālo darbinieku publiskajā sektorā 2023. gadā.

Sociālais atbalsts
Atklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Zirgu ielā 47a

Piektdien pārbūvētajā ēkā Zirgu ielā 47a, klātesot domes vadībai un labklājības ministram, atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. “Esam lepni Jelgavas sociālo lietu pārvaldes (JSLP) dzimšanas dienas mēnesi sagaidīt ar jaunām iespējām pilsētniekiem un darbiniekiem. Daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, mūsdienīgi aprīkota vide, gandarīti darbinieki un centra klienti – tie ir panākumi, kas sasniegti kopīga darba rezultātā,” klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Pagājušajā gadā pašvaldība pabalstos jelgavniekiem izmaksājusi teju 3 miljonus eiro

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) 2023. gadā izmaksāja pabalstus gandrīz 3 miljonu eiro apmērā.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Iedzīvotāji aicināti uz bezmaksas semināru par tuvinieku aprūpi mājas apstākļos

Labdarības fonds “TZMO Fonds Kopā mainām pasauli” 16. februārī no pulksten 10 līdz 14 piedāvā izglītojošu semināru par geriatrisku, hroniski slimu un gulošu piederīgo ikdienas aprūpi mājas apstākļos. Seminārs ir bez maksas, bet tam iepriekš jāpiesakās.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni pilsētas autobusos bez maksas var braukt neierobežotu reižu skaitu

Spēkā stājušies jauni Ministru kabineta noteikumi, kas bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, ļauj neierobežotu reižu skaitu bez maksas braukt arī pilsētas autobusos. Lai saņemtu šo pakalpojumu, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pilsētas autobusā šoferim jāuzrāda apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai (bāreņu apliecība).

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Izmaiņas sociālajā jomā 2024. gadā

No 2024. gada gaidāmas izmaiņas sociālajā jomā – palielināsies minimālās algas, pensiju un pabalstu apmēri, informē Labklājības ministrija.

1 2 ... 17