12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Sociālais atbalsts

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalsts
Sociālais atbalsts
Sabiedrība Sociālais atbalsts
Sociālais atbalsts pilsētas skolēniem

Tuvojoties mācību gadam, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē (JSLP) aktīvi tiek saņemti iesniegumi pabalstam ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādē, profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai izglītojamajiem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm, daudzbērnu ģimenēm un audžuģimenēm, kā arī pabalstam individuālo mācību piederumu iegādei skolēniem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm un audžuģimenēm. Tāpat pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksai 20 procentu apmērā no cenas var saņemt ikviens Jelgavā deklarēts 5.–6. klases skolēns, kurš mācās Jelgavas pašvaldības dibinātā vispārējās izglītības iestādē.

Pašvaldība Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Atbalsts ģimenēm – galvenais mērķis ir atjaunot ģimenes funkcionēšanu

Bērna ienākšana ģimenē ir liels un atbildīgs notikums, taču ir ģimenes, kuras sper šo soli, bet īsti nespēj vai neprot nodrošināt pilnvērtīgus dzīves apstākļus savam bērnam. Šajā gadījumā palīdzību sniedz sociālais dienests. Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) nodrošina kopumā sešus sociālos pakalpojumus ģimenēm un bērniem.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
No jūlija palielina GMI un trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni

1. jūlijā stājas spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, un tie paredz, ka garantētā minimālā ienākuma (GMI) slieksnis būs 125 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 87,50 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Līdz ar to palielināsies arī trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksnis – no 272 eiro līdz 313 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un no 190 eiro līdz 219 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Ģimene Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Jelgavniekiem ir nodrošināti vairāk nekā 100 atbalsta veidu

Jelgavas iedzīvotājiem iespēja saņemt sociālo atbalstu pēdējo desmit gadu laikā ir būtiski palielinājusies. Ja 2012. gadā pilsētas sociālo pakalpojumu budžets bija 1,6 miljoni eiro, tad pagājušajā gadā tie bija jau 4,6 miljoni eiro. Tāpat arī sociālās palīdzības budžets ir palielinājies no 1,8 miljoniem eiro līdz 2,7 miljoniem eiro.

Pasākumi Sabiedrība Sociālais atbalsts
Tiekas Čornobiļas AES avārijas seku likvidatori

Atzīmējot 37 gadadienu kopš Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) traģiskās avārijas, šodien, 25. aprīlī, Jelgavas un Jelgavas novada AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki tikās kopīgā pasākumā. Tradicionāli atceres pasākumā iemūžināta kopbilde un baudīts īss koncerts.

Ģimene Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Vēl divās vietās pilsētā uzstādīti konteineri tekstila vākšanai

Šonedēļ vēl divās pilsētas vietās uzstādīti konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai – kopumā šobrīd Jelgavā pieejami 13 specializētie konteineri, kuru apsaimniekošanu ikdienā nodrošina pilnsabiedrība “JKP”.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Jauns sociālais pakalpojums – specializētās darbnīcas

Līdz ar ēkas Stacijas ielā 13 rekonstrukciju paplašināts sociālo pakalpojumu klāsts Jelgavā – ēkas pirmajā stāvā ir ierīkotas specializētās darbnīcas, kurās 15 personām ar garīga rakstura traucējumiem speciālista vadībā ir iespēja apgūt prasmes darbā ar koku, ādas apstrādē un šūšanā. Viens klients jau iesaistījies kokapstrādes nodarbībās, bet drīzumā vairāki jelgavnieki sāks apgūt šūšanu un ādas apstrādi.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Čornobiļas avārijas seku likvidatori aprīlī saņems ikgadējo pabalstu

Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Jelgavas administratīvajā teritorijā, līdz 30. aprīlim tiks izmaksāts ikgadējais pabalsts rehabilitācijai 50 eiro apmērā.

Izglītība Pašvaldība Sabiedrība Sociālais atbalsts
Sākusies pieteikšanās bezmaksas latviešu valodas apmācībām mazākumtautību NVO biedriem

Zemgales NVO Centrs informē, ka līdz 13. martam iedzīvotāji, kuri darbojas kādā no mazākumtautību biedrībām Zemgalē, tostarp Jelgavā, var pieteikties bez maksas apgūt latviešu valodu.

Ģimene Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Izstāde iepazīstina ar Jelgavā dzīvojošiem ukraiņiem

18. februārī, tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža” atklāta izstāde “Mūsu līdzcilvēki”. Tā stāsta par ukraiņu ģimenēm, kurām Jelgava ir vai nu pastāvīga dzīvesvieta, vai tās šeit raduši patvērumu uz laiku no kara šausmām. Izstāde tirdzniecības centrā būs apskatāma līdz 28. februārim.

Sociālais atbalsts
Pagājušajā gadā Jelgavā mājokļa pabalstos izmaksāti 596 098,98 eiro

Pēc Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes datiem, 2022. gadā jelgavniekiem no dažādām mērķgrupām mājokļa pabalstos pašvaldība izmaksājusi 596 098,98 eiro, bet šogad janvārī pabalsts izmaksāts 85 645,26 eiro apmērā.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Pieņem pieteikumus valsts atbalstam par apkurei izmantoto propāna-butāna gāzi vai dīzeļdegvielu

No 15. februāra iedzīvotāji, kuri mājsaimniecības apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu, var pieteikties valsts atbalstam, lai saņemtu kompensāciju par apkures izmaksu pieaugumu.

1 2 ... 16