12.4 °C, 5.1 m/s, 79.6 %

Ģimene

Ģimene
Ģimene Pilsēta
Jelgavas slimnīcā piedzimis šogad 600. mazulis – meitenīte

Jelgavas pilsētas slimnīcā 25. septembrī pulksten 17.37 piedzima šā gada 600. mazulis – meitenīte Odrija. Septembrī līdz otrdienas rītam pasaulē nākuši 55 mazuļi, tostarp dvīņi – puika un meitene. 

Ģimene Pilsēta
Sveic 122 jaunos jelgavniekus, tostarp divus dvīņu pārus

Sestdien rudens ražas un stādu gadatirgus laikā aizvadīts mazo jelgavnieku sveikšanas pasākums “Mūs gaida, mēs nākam”. 122 bērniņi, kuri dzimuši šogad no 11. jūnija līdz 31. augustam, kā simbolisku piederības zīmi pilsētai saņēma karotīti ar Jelgavas ģerboni un mazuļa dzimšanas gadu – 2023.

Ģimene Pilsēta
Jelgavas piemiņas karotīti var saņemt visi mazie jelgavnieki

Rudens ražas un stādu tirgus laikā 23. septembrī pulksten 11 pie Jelgavas kultūras nama pasākumā “Mūs gaida, mēs nākam” tiks sveikti jaunie jelgavnieki, kuri dzimuši no 10. jūnija līdz 31. augustam, – mazajiem tiks pasniegta piemiņas karotīte ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Šādu piemiņas karotīti var saņemt visi Jelgavas mazuļi, un Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa aicina atsaukties tos pilsētas vecākus, kuru bērns dzimis šajā laikā, ir deklarēts mūsu pilsētā, bet tika reģistrēts citā Latvijas dzimtsarakstu nodaļā.

Ģimene Pasākumi Pilsēta
Svētki Skolotāju ielas kvartālā

Jelgavas Sabiedriskais centrs 8. septembrī pulksten 16 Jelgavas sabiedriskās organizācijas, Skolotāju ielas apkārtnes iedzīvotājus, iestādes, uzņēmumus, tuvākus un tālākus kaimiņus, draugus, jelgavniekus un viesus aicina uz Skolotāju ielas kvartāla svētkiem. Šajā dienā Sabiedriskā centra skvērā būs iespēja izpausties radošās meistarklasēs, iemēģināt līnijdeju soļus, baudīt dzejas lasījumus, kā arī piedalīties seminārā par veselības harmonizēšanu un fiziskām aktivitātēm. Pasākuma otrajā daļā visi aicināti uz zaļumballi.

Ģimene Izglītība Pilsēta
Jaunais mācību gads pilsētā sagaidīts!

Klāt jaunais – 2023./2024. – mācību gads. Šodien, Zinību dienā, pilsētas izglītības iestādēs svinīgi pavadīta pirmā skolas diena, bet jau pirmdien sāksies mācības. Pilsētas vispārizglītojošās un profesionālajās izglītības iestādēs šogad mācīsies vairāk nekā 7500 skolēni, no kuriem 767 ir pirmklasnieki.

Ģimene Izglītība Pašvaldība Pilsēta
Jelgavas domes priekšsēdētāja apsveikums Zinību dienā

 
 

Ģimene Izglītība Pilsēta
1. klases skolēnus var pieteikt “STEM junioriem” nodarbībām ZRKAC

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) aicina pieteikt 1.klases skolēnus “STEM junioriem” nodarbībām.  Pirmklasniekiem tās notiks trešdienās no pulksten 15.30 līdz 16.30. Pirmā nodarbība – 12.septembrī.

Ģimene Izglītība Pašvaldība Sabiedrība
Bibliotēka “Zinītis” piedāvā jaunu pakalpojumu – grāmatu apvākošanu

Lai palīdzētu skolēniem saglabāt mācību grāmatas tīras un kārtīgas visa mācību gada laikā, bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7) piedāvā jaunu pakalpojumu – grāmatu un dokumentu apvākošanu.

Ģimene Sports
“Mehatrona” laikā – sacensības svaru stieņa spiešanā guļus un izaicinājums “Jaudā!”

Lai popularizētu aktīvu atpūtu, veselīgu dzīvesveidu un tautas sportu, tehnikas un inovācijas festivāla “Mehatrons” apmeklētājiem un citiem interesentiem 9. septembrī no pulksten 10 līdz 14 Pasta salā būs iespēja piedalīties jaudīgās sporta aktivitātēs – svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu un izaicinājumā “Jaudā!”.

Ģimene Izglītība Jaunieši Pilsēta
Jelgavas amatiermākslas kolektīvi aicina pievienoties jaunus dalībniekus

Pašvaldības iestādes “Kultūra” amatiermākslas kolektīvi septembrī atsāk savu darbību un uzņem jaunus dalībniekus. Ikvienam interesentam ir iespēja atrast jaunu vaļasprieku vai turpināt sev tīkamo nodarbošanos.

Ģimene Izglītība Sabiedrība
Izstrādāts ceļvedis “Drošs ceļš uz mājām”

Lai veicinātu bērnu drošību, Valsts policija ir izstrādājusi speciālu preventīvu uzziņas materiālu “Drošs ceļš uz mājām” par bērnam drošu ceļu uz mācību iestādi. Iepriekšminētajā materiālā ietvertā informācija tika sagatavota, ņemot vērā tos riskus, kurus Valsts policija ir konstatējusi savā ikdienas darbā ar bērniem.

Ģimene Jaunieši Pasākumi Pilsēta Sabiedrība
Ar degustācijām, konkursiem un tirgošanos notikuši gada gardākie svētki Jelgavā

Jau 23. reizi Jelgavā notiek Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki, kuros savu produkciju piedāvā biškopji, maizes cepēji, piena produktu ražotāji un arī amatnieki no visas Latvijas.

1 2 ... 17