20.6 °C, 2 m/s, 81.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība
Izglītība
Izglītība Uzņēmējdarbība
ZRKAC piedāvā bezmaksas semināru un konsultācijas par atbalsta iespējām biznesa procesu digitalizācijai

4. jūnijā pulksten 10 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisināsies bezmaksas seminārs “Atbalsts biznesa procesu digitalizācijai” un ar šo jautājumu saistītas individuālas konsultācijas. Gan semināram, gan konsultācijai iepriekš jāpiesakās.

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
Uz Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas jumta dzīvo bites

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola realizē urbānās biškopības projektu “JTV bites” – uz skolas jumta ierīkoti divi bišu stropi ar aptuveni 30 000 bišu lielu saimi. “Projekta mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību bišu nozīmei un ietekmei uz mūsu ekosistēmu un dzīves kvalitāti, bet vienlaikus šis projekts devis ierosmi vēl radošākam mācību procesam tādos mācību priekšmetos kā dizains un tehnoloģijas, matemātika un dabaszinības. Nākotnē, risinot ar biškopību saistītos problēmjautājumus, šis ir potenciālais resurss arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādei un skolēnu mācību uzņēmumu izveidei,” stāsta Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietniece Nataļja Buļipopa.

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
Pašvaldība konkursā meklē nometņu organizatorus latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem

Lai palīdzētu Ukrainas bērniem un jauniešiem, kuri apmetušies mūsu valstī, apgūt valsts valodu, valdība pašvaldībām piešķīrusi finansējumu nometņu organizēšanai. Jelgavas Izglītības pārvalde izsludinājusi atklātu konkursu nometnes organizēšanai latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem projektā “Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometņu organizēšana”. Konkursā līdz 5. jūnijam aicināti pieteikties pretendenti, kuri līdz 1. novembrim var noorganizēt nometni latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem no 1. līdz 12. klasei.

Izglītība Pilsēta
Jelgavā atklāj Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centru

Šodien Paula Lejiņa ielā 2 atklāts Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centrs. Tādējādi pilsētā darbu sāk Baltijā pirmais pētniecības centrs, kas apvienos studentus, zinātniekus, uzņēmējus un nozares ekspertus, lai radītu inovatīvus, eksportspējīgus un nozarei būtiskus produktus. Centrs nodrošinās iespēju veikt dažādas analīzes un izstrādāt tehnoloģijas laboratorijas mērogā, kā arī risināt aktuālus zivsaimniecības nozares problēmjautājumus.

Izglītība Pilsēta
 “BJMK Rokskola” izsludinājusi uzņemšanu profesionālās ievirzes izglītības programmā “Rokmūzika”

“BJMK Rokskola” izsludinājusi uzņemšanu 2024./2025. mācību gadam profesionālās ievirzes izglītības programmā “Rokmūzika”. Īpaši gaidīti bērni, kuri 1. septembrī uzsāks mācības vispārizglītojošās skolas 3., 4. vai 5. klasē. Iestājintervija pretendentiem notiks 28. maijā, un tai ir iepriekš jāpiesakās.

Izglītība Pilsēta
LBTU rektora amatā ievēlēta profesore Irina Arhipova

22. maijā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Konventā norisinājās rektora vēlēšanas, kurās, aizklāti balsojot, trijās kārtās par jauno universitātes rektori ievēlēta profesore Irina Arhipova. Trešajā vēlēšanu kārtā viņa saņēma 104 balsis, kas ir Konventa balsu absolūtais vairākums. Kā galveno darbības prioritāti turpmākajiem gadiem I.Arhipova izvirzījusi LBTU kā zinātnes universitātes statusa nostiprināšanu un ekosistēmas veidošanu universitātes stratēģiskās specializācijas jomās – biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs.

Izglītība Sports
Jelgavā – “Sporto visa klase” desmitās sezonas fināls

Zemgales Olimpiskajā centrā norisinās projekta “Sporto visa klase” 10. sezonas noslēguma sporta svētki. Šodien par labāko klašu tituliem sacenšas 5. un 6. klases, bet ceturtdien, 23. maijā, par godalgām cīnīsies 3. un 4. klases. Jelgavu visās četrās grupās pārstāv Jelgavas 4. vidusskola.

Izglītība Pilsēta
Jaunrades nams “Junda” izsludina pieteikšanos dienas nometnēm

Jaunrades nams “Junda” sagatavojis piedāvājumu lietderīgai laika pavadīšanai vasarā – no 10 līdz 14. jūnijam bērniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem ir iespēja pieteikties dienas nometnei “Lidot”, bet bērniem vecumā no 9 līdz 13 gadiem – piedalīties nometnē “Dabas pieskāriens”. Abu nometņu norises vieta ir jaunrades nams “Junda” Zemgales prospektā 7.

Izglītība Pilsēta
Izlaidumu svin Jelgavas tehnikuma jaunie profesionāļi

Šodien pilsētā aizvadīts pirmais šā gada izlaidums – profesionālās kvalifikācijas diplomu saņēma 64 Jelgavas tehnikuma jaunie profesionāļi. 

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
Universitāte aicina uz Atvērto durvju dienas festivālu “Sajūti LaBiTeU”

Sestdien, 18. maijā, no pulksten 12 līdz 16 Jelgavas pilī norisināsies Atvērto durvju dienas festivāls “Sajūti LaBiTeU”, ko organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Tā būs īpaša iespēja visiem topošajiem studentiem iepazīt universitāti, tās piedāvātos studiju virzienus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs. 

Izglītība
Skolās izskan pēdējais zvans

Šodien vairākās Jelgavas skolās 9. un 12. klašu skolēniem skanēja pēdējais zvans, kas simboliski noslēdz mācību gadu un skolēnus ievada eksāmenu sesijā.

Izglītība Pilsēta
“Ugunsdzēsējiem jārīkojas ātri un drosmīgi”

Kāda ir ugunsdzēsēju glābēju profesija? Kādām prasmēm un iemaņām jāpiemīt ugunsdzēsējiem? – uz šiem un citiem jautājumiem šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļā atbildes meklēja bērni, skolēni un citi interesenti. Vēl līdz pulksten 19 ikviens var pagūt apmeklēt Atvērto durvju dienu gan Jelgavas daļā Dobeles ielā 16, gan citviet Latvijā.

1 2 ... 90