3.6 °C, 4.4 m/s, 56.2 %

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Sākumlapa Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde, kuras mērķis ir tūrisma attīstības veicināšana Jelgavā un apkārtnē, kā arī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Jelgavas Vecpilsētas mājas un Dzīvesziņas un arodu sētas kā tūrisma un kultūrizglītības objektu darbības nodrošināšana. Vairāk informācijas par aktuālo tūrismā Jelgavā un Jelgavas novadā atradīsiet mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Akadēmijas iela 1, Jelgava, LV-3001
Papildus informācija

Iespēja uzkāpt Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja tornī

Muzeja ēkā, kas pazīstama ar vēsturisko nosaukumu “Academia Petrina”, no maija ir iespēja uzkāpt tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona. Jāpiemin, ka pirmskolas vecuma bērniem tornis nebūs pieejams, bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem varēs torni apmeklēt tikai vecāku vai pilnvarotās personas pavadībā. Muzeja piedāvājums šogad ir papildināts ar jaunām, virtuālām ekspozīcijām ar 3D brillēm: “Zemgales tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas” un “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem”.

Jelgavas pils muzejam atjaunotas telpas

Jelgavas pilī liela daļa restaurācijas darbu jau paveikti, bet remonts vēl turpinās. Arī Jelgavas pils muzejs vēris durvis pēc telpu atjaunošanas un tajā apskatāma Latvijas Valsts vēstures arhīva veidota izstāde “No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam“. Divos restaurācijas gados Jelgavas pilī veikta ventilācijas sistēmas izbūve, logu nomaiņa un fasādes atjaunošana, siltināšanas darbi un pils telpu vienkāršotas renovācijas.

Lasīt vairāk