-5.1 °C, 3.5 m/s, 85.5 %

Par Jelgavu

Sākumlapa PilsētaPar Jelgavu
Par Jelgavu

IMG_3232.JPG

 

Jelgavas pilsētai 2021.gads bija izaicinājumu, precīzu un izsvērtu lēmumu pieņemšanas gads. Tas licis arī pārvērtēt līdz šim paveikto un spert būtisku soli uz priekšu. No 2021.gada 1. jūlija Jelgavai ir valstspilsētas statuss, kā to nosaka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums.  Pateicoties aktīvai pašvaldības un iedzīvotāju rīcībai un iesaistei, Jelgava reformas gaitā netika apvienota ar blakus esošajiem novadiem un saglabāja līdzšinējo administratīvo teritoriju.

 

Pēdējos divos gados esam sapratuši, cik nozīmīga loma ikdienas darbā ir attīstītām informācijas tehnoloģijām. Šobrīd bez tām praktiski nav iedomājams nevienas jomas darbs, tāpēc veidojam Jelgavas valstspilsētas informācijas tehnoloģiju arhitektūru. Tas praktiski nozīmē ne tikai attīstīt katras jomas līdz šim izstrādātās sistēmas, bet veidot to ciešu sasaisti, tā uzlabojot jelgavniekiem sniegto pakalpojumu kvalitāti.

 

Jelgavā esam apņēmušies veicinām ilgtspēju un klimata pārmaiņu mazināšanu, līdz 2030. gadam samazinot CO2 izmešu apjomu par 40 procentiem. 2021.gadā to jau esam samazinājuši par 28 procentiem. Galvenie paveiktie darbi ir mērķtiecīga namu energoefektivitātes paaugstināšana, ielu apgaismojuma rekonstrukcija, ieviešot energoefektīvus risinājumus. 2021.gadā Jelgavā pasažieru pārvadājumus sāka četri elektroautobusi. Vēl viens no ļoti pārdomātiem un mērķtiecīgi īstenotiem soļiem ir atjaunojamā resursa – šķeldas – izmantošana pilsētas siltumapgādē, kas ne tikai sniedz ieguldījumu klimata pārmaiņu samazināšanā, bet ļāva izvairīties no nesamērīgi augstajiem rēķiniem par centralizēto siltumapgādi, kas saistīta ar dabasgāzes cenu kāpumu.

 

Turpinājām uzsākto atbalsta programmu uzņēmējiem, 13 uzņēmumiem piešķīrām pašvaldības grantu līdz 10 000 eiro savu inovatīvo biznesa ideju vai produktu realizēšanai. Konkursā “Jelgavas valstspilsētas Gada balva uzņēmējdarbībā 2021” godinājām deviņus pilsētas uzņēmumus.

 

Nemainīgi pilsētas galvenais uzdevums uzņēmējdarbības attīstībā ir sakārtotas infrastruktūras nodrošināšana. 2021.gadā sakārtojām infrastruktūru uzņēmējdarbības attīstīšanai depo mikrorajonā – Prohorova, Neretas un Garozas ielā, kur Lielupes industriālajā parkā ienāk arvien jauni uzņēmumi. Tāpat rekonstruēts Smiltnieku ielas un Graudu ielas posms, izbūvēts jauns Rubeņu ceļa posms. Turpinām industriālās zonas infrastruktūras pilnveidošanu Bauskas ielas apkārtnē.

 

2021.gadā atklājām rotaļu pilsētiņu Uzvaras parkā. Uzsākām Tehnoloģiju vidusskolas un jaunās dzimtsarakstu ēkas rekonstrukciju, notiek ēkas Vecpilsētas ielā 2 restaurācija.

 

Jelgava ir mūsu mājas – pilsēta, kuras labklājībai un attīstībai katram no mums ir jābūt pirmajā vietā.

 

 

Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs

Andris Rāviņš