17.7 °C, 2.4 m/s, 88 %

Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Pilsētā
Jelgavniece iegūst trešo vietu mazuļu rāpošanas sacensībās Pasta salā

Svētdien pilsētas svētku laikā norisinājās “Lupilu” mazuļu rāpošanas čempionāta Zemgales posms, kurā trešo vietu ieguva 11 mēnešus jaunā Emīlija (attēlā ratos) no Jelgavas. Viņa sacensību distanci veica 8 sekundēs un 15 desmitdaļās. Sacensībās savus spēkus demonstrēja gandrīz 50 mazuļi.

Izglītība Pilsēta Sabiedrība
Godināti skolēni par augstiem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos

Tradicionāli pilsētas svētku laikā sveikti skolēni, kuri mācību gadā uzrādījuši teicamus rezultātus mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Svētdienas vakarā brīvdabas koncertzālē “Mītava” apbalvoti 139 pilsētas skolēni un 112 pedagogi.

Pasākumi Pilsēta Pilsētā Sabiedrība
Svētku gājienā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku

Apliecinot piederību savai pilsētai, jelgavnieki piektdienas vakarā pulcējās krāšņā svētku gājienā. 759. dzimšanas dienas galvenajā notikumā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku, un gājiena garums sasniedza vairāk nekā 7000 metrus. Šis ir jauns pilsētas svētku gājiena rekords.

Festivāli Pilsētā
FOTO: Ledus skulptūru festivāla pirmā diena

Šodien, 2. februārī, atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Pasaules dārgumi” veidoja 32 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas. Atklājot festivālu, apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti – žūrijas favorīti.

Pilsētā Sabiedriskais centrs
No Jelgavas uz Ukrainu devusies 55. palīdzības krava

Šodien no Hercoga Jēkaba laukuma uz Ukrainu devies jau 55. konvojs ar palīdzības kravu. Šoreiz uz frontes līniju un bērnunamiem ceļo gan daudzveidīgi materiāltehniskie līdzekļi, gan arī labdarības akcijā sarūpētās paciņas.

Pilsētā
Trešdien muzejā būs ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate

Trešdien, 6. decembrī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā norisināsies konference ,,Latvijas vēsturiskā zeme Zemgale’’. Tās laikā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle un abu Ģ.Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate.

Ģimene Latvijā Pilsētā
Iedegta Jelgavas pilsētas lielā egle

Šovakar, Pirmajā adventē, ar pasaku tēliem, svētku tirdziņu un dzīvo mūziku jelgavnieki un pilsētas viesi kopā iededza pilsētas lielo egli Hercoga Jēkaba laukumā.

Ģimene Pilsētā
Jelgavu apmeklēja konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” vērtēšanas komisija

Otrdien, 14. novembrī, Jelgavā ieradās konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” komisija, lai klātienē vērtētu pašvaldības paveikto pilsētas ģimeņu atbalstam.

Kultūra Pasākumi Pilsētā
Muzejā būs ierobežota atsevišķu ekspozīciju apskate

Pasākuma norises laikā ceturtdien, 2. novembrī, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā apmeklētājiem nebūs pieejama Reprezentācijas zāle un abu Ģ. Eliasa ekspozīcijas zāļu apskate.

Kultūra Pasākumi Pilsēta
Kultūras namā – divu jaunu filmu seansi

Lai jelgavniekiem sniegtu iespēju skatīties jaunākās latviešu spēlfilmas uz lielā ekrāna, Jelgavas kultūras namā oktobrī un novembrī notiks divu 2023. gada izlaiduma filmu seansi. 24. oktobrī seansā pulksten 12 un 17 skatītāji aicināti uz Ilmāra Rāga ģimenes filmu «Ēriks Akmenssirds». Savukārt 10. un 18. novembrī svētku noskaņu papildinās Ilzes Kungas-Melgailes spēlfilma «Mana brīvība», informē pašvaldības iestādē «Kultūra».

Izstādes Kultūra
Tekstilmāksla Daigas Štālbergas izstādē “Vilna, varš un mežģīnes”

Līdz 26. novembrim Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā skatāma Francijā dzīvojošās latviešu tekstilmākslinieces Daigas Štālbergas izstāde “Vilna, varš un mežģīnes”. Personālizstāde ir atskats uz mākslinieces radošo darbību 35 gadu garumā.

Pasākumi Pašvaldība Pilsētā
Pasniegs piecus pilsētas augstākos apbalvojumus

Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī, tiks pasniegti Jelgavas valstspilsētas augstākie apbalvojumi – “Goda zīme” un “Goda raksts”. Tā pilsētai ir iespēja pateikt paldies cilvēkiem, bez kuriem Jelgava pavisam noteikti būtu citāda, jo viņu aizrautīgais darbs un attieksme arī jelgavniekus mudina darīt labāk, izvirzīt augstākus mērķus un tos sasniegt.

1 2 ... 3554