12.9 °C, 2 m/s, 82.6 %

Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Pilsētā
Muzejā sestdien uz laiku būs ierobežota porcelāna izstādes apskate

Sestdien, 9. septembrī, no pulksten 13 līdz 16 laulību reģistrācijas laikā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja Reprezentācijas zālē būs ierobežota porcelāna māksliniecei Zinai Ulstei veltītās izstādes “Rūpnīcas smarža” apskate.

Pilsētā
Līdz septembra beigām trešdienās pagarināts pasta nodaļas Garozas ielā 22 darba laiks

Lai izanalizētu pakalpojumu pieprasījumu un pieejamību, šovasar Jelgavas 2. pasta nodaļa Garozas ielā 22 tika saīsināts darba laiks, apkalpojot klientus katru darbdienu no pulksten 8 līdz 17. Ņemot vērā klientu priekšlikumus, “Latvijas Pasts” nolēmis līdz 30. septembrim trešdienās pagarināt šīs nodaļas darba laiku par divām stundām – līdz pulksten 19, bet piektdienās nodaļā pasta pakalpojumus iespējams saņemt no 8 līdz 15.

Satiksme
Satiksmes ierobežojumi Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē

26. augustā Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiek 23. Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka Hercoga Jēkaba laukuma apkārtnē noteikti satiksmes ierobežojumi.

Pilsētā Satiksme
Jelgavā plāno būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku

Iekšlietu ministrija Jelgavā, Garozas ielā, plāno būvēt katastrofu pārvaldības centra ēku, kurā vienkopus atrastos ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, telpas Valsts policijai, robežsardzei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un prokuratūrai. Lai šo mērķi īstenotu, Jelgavas dome lēma bez atlīdzības Iekšlietu ministrijai nodot nekustamo īpašumu Garozas ielā 31.

Kultūra Pilsēta Sabiedrība
Jauna gleznu izstāde Jelgavas Vecpilsētas mājā – “Miers. Haoss”

No 18. jūlija līdz 21. augustam Jelgavas Vecpilsētas mājā Vecpilsētas ielā 14 aplūkojama jaunās mākslinieces Salomes Rēdmanes gleznu izstāde “Miers. Haoss”.

Kultūra Pilsēta Sabiedrība Satiksme
Kur novietot auto brīvdabas koncertzāles “Mītava” apmeklētājiem

Vasara ir pasākumiem bagāta brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā. Iestāde “Pilsētsaimniecība” izveidojusi informatīvu shēmu ar vietām, kur koncertzāles apmeklētāji var novietot savu automašīnu vai autobusu vadītāji – tūrisma autobusu.

Kultūra Pilsēta Sabiedrība
Alunāna muzejā – Ērberģes piezīmes

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Filozofu ielā 3 atvērta Jelgavas Mākslinieku biedrības vasaras plenēra darbu izstāde “Ērberģes piezīmes”. Pašmāju mākslinieku akvareļi, pasteļi, gleznas eļļas un akrila tehnikā, kā arī zīmējumi muzejā skatāmi līdz 27. augustam.

Kultūra Pilsēta Sabiedrība
Paldies jelgavniekiem par dalību Dziesmu un deju svētkos

Svētki nerodas paši, svētkus nevar sagaidīt, ja tie netiek radīti! Piedzīvojot Dziesmu un deju svētku 150 gadu jubileju, pārliecinājāmies, ka šie svētki nav vien īslaicīgs kultūras notikums, bet gan būtiska latviskās identitātes daļa, kuras centrā ir cilvēks. 

Kultūra Pilsēta Sabiedrība
Dziesmu un deju svētkos kā virsvadītāji un virsdiriģenti debitēs vairāki Jelgavas kolektīvu vadītāji

Pusotra gadsimta laikā Dziesmu un deju svētku kustības lielākā bagātība bijusi personības – gan tās, kas ikdienā piedalās māksliniecisko kolektīvu darbībā, gan kolektīvu vadītāji, gan svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Šogad svētkos virsdiriģentu un virsvadītāju godā izvēlēti arī vairāki Jelgavas māksliniecisko kolektīvu vadītāji. Vairums no viņiem jau iepriekš bijuši virsvadītāju godā, bet divi kolektīvu vadītāji šogad debitēs. Jelgavnieki iesaistīti arī koncertu māksliniecisko norišu radīšanā.

Jauniešiem Sports
Ceturtdien būs Jelgavas Nakts pusmaratona koptreniņš

Lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu un gaidāmo Jelgavas Nakts pusmaratonu, kā arī piedāvātu jelgavniekiem iespēju tikt pie bezmaksas dalības vērienīgajā skriešanas pasākumā, šogad notiks koptreniņu cikls. Ceturtdien, 11. maijā, pulksten 19 interesenti aicināti uz kārtējo koptreniņu. 

Ģimene Izglītība Izglītība
Pašvaldības bērnudārzi jūnijā, jūlijā un augustā strādās pēc vasaras grafika

Lai racionāli izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus, personālam nodrošinātu atvaļinājumu un ēkās veiktu sīkus remonta vai labiekārtošanas darbus, 11 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes šovasar strādās pēc vasaras darba grafika – tas nozīmē, ka katra iestāde uz mēnesi pārtrauks darbu, bet tikmēr audzēkņiem tiks nodrošināta vieta citā tuvākajā pašvaldības bērnudārzā. Izņēmums ir jaunā pirmsskolas izglītības iestāde “Alnītis”, kas strādās visu vasaru. Šobrīd 11 iestādēs sākas vecāku aptauja par bērnudārza nepieciešamību vasaras periodā.

Pilsētā Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Svētku eglītes var novietot pie atkritumu konteinera vai aizvest uz «Fortum»

SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» arī šogad aicina iedzīvotājus eglītes, kas māju rotāja svētku laikā, novietot pie atkritumu konteineriem, nevis likt tās konteineros. Tāpat eglītes šogad pirmo reizi var nogādāt centralizētās apkures uzņēmuma «Fortum» biomasas koģenerācijas stacijā, kur tās tiks izmantotas kurināšanai.

1 2 ... 3570