17 °C, 4.1 m/s, 95.7 %

Jauniešiem

Jauniešiem
Jauniešiem Sports
Ceturtdien būs Jelgavas Nakts pusmaratona koptreniņš

Lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu un gaidāmo Jelgavas Nakts pusmaratonu, kā arī piedāvātu jelgavniekiem iespēju tikt pie bezmaksas dalības vērienīgajā skriešanas pasākumā, šogad notiks koptreniņu cikls. Ceturtdien, 11. maijā, pulksten 19 interesenti aicināti uz kārtējo koptreniņu. 

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Vidusskolēniem piedāvā apmeklēt jauno līderu meistarklases

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 10. līdz 12. klašu skolēnus un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus aicina uz bezmaksas «Jauno līderu» nodarbībām – meistarklasēm. Pirmā nodarbība jaunajā mācību semestrī notiks 14. janvārī.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Brīvprātīgie var iesaistīties Eiropas līmeņa projektos

Jelgavā brīvprātīgā darba aktivitātes organizē kopš 2010. gada. Laika gaitā, attīstot šo iniciatīvu pilsētā, Jelgavas brīvprātīgajiem pavērušās jaunas iespējas iesaistīties gan pilsētas, gan plašāka mēroga projektos un aktivitātēs. Kā viens no starptautisku aktivitāšu piemēriem ir Eiropas Solidaritātes korpusa iniciatīva, kurā var iesaistīties arī jelgavnieki.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Uz brīvlaika pasākumiem aicina pilsētas bibliotēkas un Jauniešu centrs

Skolēnu ziemas brīvlaiks ierasti paiet svētku zīmē – gan tiem gatavojoties, gan tos svinot. Lai vērtīgi pavadītu laiku pirms un pēc svētkiem, Jelgavas pilsētā notiek dažādas brīvlaika aktivitātes. Bērni ar ģimenēm aicināti uz svētku pasākumiem bibliotēkās, bet jaunieši brīvlaika dienas var pavadīt Jelgavas Jauniešu centrā.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Sākas jauniešu pieteikšanās «Biznesa naktij»

Motivējot jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā, radīt inovatīvas biznesa idejas un produktus, otro reizi mūsu pilsētā notiks skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades attīstīšanas pasākums «Biznesa nakts». 24 stundu laikā jauniešiem komandās būs jārada sava biznesa ideja, jāizstrādā biznesa plāns, produkta prototips, to prezentējot uzņēmējiem. Trīs labāko ideju autoru komandas katra saņems naudas balvu 300 eiro apmērā. «Biznesa nakts» notiks 10. un 11. janvārī, bet no šodienas, 9. decembra, līdz 22. decembrim notiek dalībnieku pieteikšanās.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Jelgavas Skolēnu dome aicina uz «Zelta Balli»

Rudens mācību semestrim tuvojoties noslēgumam, Jelgavas Skolēnu dome rīko «Zelta balli», aicinot Jelgavas jauniešus atpūsties no ikdienas darbiem un pavadīt vakaru svinīgā gaisotnē. Balle norisināsies 13. decembrī Jelgavas Amatu vidusskolas aktu zālē no pulksten 19.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Ar skolēniem runā par bezatkritumu dzīvesveidu

«Ja vēlamies palīdzēt dabai un paši sev, tad ir jāsāk ar savu paradumu maiņu. Tā vietā, lai dotos uz veikalu un iegādātos auduma maisiņu, varam paši mājās paņemt izejmateriālus un izveidot sev gaumīgu iepirkumu somu,» stāstot par «zero waste» jeb bezatkritumu dzīvesveidu Jelgavas skolēniem, atklāja šīs kustības entuziasts Edgars Fresh.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Jelgavā diennaktī iztērē 8 000 000 litru ūdens

«Latvijā ūdens rodas Daugavā, Rīgā un krānā» – tāda ir 5. klases skolēnu atbilde uz jautājumu «Kur rodas dzeramais ūdens» projekta «Ū vitamīns» pārstāvjiem, kuri šodien viesojās Jelgavas 6. vidusskolā. Projekta pārstāvji bērniem stāstīja par ūdens nozīmīgumu cilvēku dzīvē, mudinot viņus ikdienā lietot ūdeni, kā arī lika aizdomāties par to, cik daudz ūdens viņi ikdienā tērē. Izrādās, ka Jelgavā diennaktī tiek patērēti aptuveni 8 000 000 litru ūdens, kas ir aptuveni divi ar ūdeni piepildīti Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņi.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Satiec bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori!

27. novembrī pulksten 13.20 Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 norisināsies tikšanās ar bērnu detektīvstāstu sērijas «Mākslas detektīvi» autori Luīzi Pastori. Tikšanās laikā būs iespēja gan uzzināt vairāk par rakstnieces darbu un sarakstītajām grāmatām, gan piedalīties radošajā darbnīcā.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Sezonas pirmajā «Cepumā» – tikšanās ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu

Sarunu cikls «Cepums ar slavenību» uzsāk savu septīto sezonu. 20. novembrī notiks pirmā jaunās sezonas saruna ar basketbolisti Aneti Jēkabsoni-Žogotu – gan par viņas profesionālo karjeru, gan citām tēmām.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Jauniešu tematiskajos vakaros runās par veselīga dzīvesveida nozīmi

Kultūras un mākslas centrs «Nātre» kopā ar Jelgavas jauniešu centru (JJC) no 13. novembra uzsāks tematisko vakaru ciklu jauniešiem «Stilīgs un veselīgs», lai kopā ar dažādu jomu ekspertiem labāk iepazītu savu personību, emocijas un veselīgu dzīvesveidu. Tikšanās notiks Jelgavas jauniešu centrā Skolotāju ielā 8 vienu reizi nedēļā no pulksten 16 līdz 18. Dalība tematiskajos vakaros ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots un nepieciešams iepriekš pieteikties, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle.

Jauniešiem Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvs
Starp «Biznesa skiču» konkursa finālistiem – divas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komandas

Paziņoti «Swedbank» rīkotā konkursa «Biznesa skices» pusfināla rezultāti un nosauktas tās 10 komandas, kuras turpinās cīņu par finansējumu savu biznesa ideju attīstīšanai. Finālistu vidū ir arī divas Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komandas – «Erato» un «Layer of Nature». Tagad viņu uzdevums ir interneta vietnē piesaistīt finansējumu savu ideju realizācijai, kas vienlaikus dos arī punktus, nosakot konkursa uzvarētājus.

1 2 ... 54